Skip to main content
EURES
Zpráva15. ledna 2021Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Můj příběh s EURES: Pedro Miguel

Při příležitosti oslav 25. výročí sítě EURES byli uchazeči o zaměstnání vyzváni, aby se podělili o své zkušenosti se sítí EURES a získali tak možnost vyhrát některou ze skvělých cen. V průběhu několika následujících měsíců vám představíme vítěze soutěže a jejich zkušenosti.

My EURES story: Pedro Miguel
EURES

Jaké jsou vaše zkušenosti se sítí EURES?

Tato otázka byla položena v rámci soutěže #EURES25 uchazečům o zaměstnání z celé Evropy. Příspěvky mohly být předloženy ve formě krátkého videa nebo fotografie se stručným popisem zkušeností. Ceny zahrnovaly jazykový kurz v hodnotě 500 EUR nebo školení zaměřené na profesní dovednosti.

Účastníci byli vyzváni, aby se zamysleli nad tím, jak jim síť EURES pomohla nalézt vysněné pracovní místo, jak jim poradci EURES pomohli získat přístup k jazykovému vzdělání a integrovat se v nové zemi nebo jak jim portál pracovní mobility EURES či evropské (on-line) dny pracovních příležitostí zprostředkovaly jedinečné pracovní příležitosti.

Na slavnostním předávání cen v rámci akce konané dne 30. ledna v Bruselu při příležitosti 25. výročí sítě EURES byli vyhlášeni tři vítězové soutěže. Třetím a posledním z nich je Pedro Miguel. Zde je jeho příběh:

Jméno: Pedro Miguel

Národnost: portugalská

Forma příspěvku: video

Profil: Odešel jsem z Portugalska do města Santander ve španělské Kantábrii. Je to historické město uprostřed přírody obklopené horami a mořem. Je tu také spousta zábavy.

V Santanderu působím jako zdravotní bratr. V práci je výborný kolektiv a vůbec, vše je tu skvělé. Skamarádil jsem se se spoustou lidí, dobře jsem se ve Španělsku integroval. Hodně jsem se toho také naučil, mimo jiné jsem chodil na kurs španělštiny.

Děkuji, EURES!

Pro zaměstnavatele byla uspořádána obdobná soutěž – vyzývala je k tomu, aby předložili fotografii znázorňující, co pro ně znamená svoboda pohybu. Ceny představovaly poukázky v hodnotě 500 EUR a během slavnostního předávání cen byli rovněž vyhlášeni tři vítězové.

Více informací o vítězných zaměstnavatelích a ostatních oceněných uchazečích o zaměstnání naleznete na internetových stránkách sítě EURES.

Soutěž #EURES25 byla součástí probíhající kampaně k propagaci a oslavám 25. výročí sítě EURES. Síť EURES byla založena v roce 1994 a v současnosti zahrnuje 32 zemí a více než 1 000 poradců. K dnešnímu dni jsou na portálu pracovní mobility EURES registrovány více než 3 miliony pracovních příležitostí a 15 800 zaměstnavatelů.

Síť EURES se těší na dalších 25 let své činnosti. Vynasnaží se, aby se informace o její existenci a poslání rozšířily mezi řadu dalších potenciálních uchazečů o zaměstnání a zaměstnavatelů a aby měli povědomí o tom, jak jim může pomoci na jejich cestě životem nebo při náboru.

 

Související odkazy:

EURES Job Mobility Portal

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

 

Témata
Externí zprávy EURESPracovní dny/událostiZprávy/přehledy/statistikyPříběhy úspěchuMládí
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.