Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2023. december 14.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 4 perc

Mit tegyünk, ha úgy érezzük, hogy túlterheltek vagyunk a munkahelyünkön?

Napjainkban a munka rohanó világában az ember gyakran érzi úgy, túlterhelt a rá nehezedő nyomás miatt: tartani kell a határidőket, egyszerre több feladatot kell kezelni, és fenn kell tartani a termelékenység magas szintjét. Bemutatunk néhány stratégiát, amelyek segítségével megbirkózhat ezzel a nyomással.

What to do when you feel overwhelmed at work

Prioritások felállítása és szervezés

A túlterhelés kezelésének egyik első lépése a feladatok rangsorolása. Határozza meg a legkritikusabb és a leginkább időérzékeny feladatokat, és összpontosítson arra, hogy ezeket végezze el először.

Bontsa a nagyobb projekteket kisebb, könnyebben kezelhető elemekre, és állítson fel egy ütemtervet, amelyet követni fog. Egy-egy tétel kipipálása elégedettséggel töltheti el, és motiválhatja Önt, hogy tovább dolgozzon a végső cél elérése érdekében.

Használjon olyan eszközöket, mint a teendőlisták, naptárak és projektmenedzsment-alkalmazások, hogy mindig szervezetten dolgozzon, és nyomon tudja követni az előrehaladást.

Reális célok kitűzése

Fontos, hogy reális célokat tűzzön ki maga elé, és közölje kollégáival és/vagy ügyfeleivel, ha egy kérésük nem teljesíthető. A reális célok kitűzése és az elvárások kezelése segít csökkenteni a stresszt, és növeli az általános munkahelyi elégedettséget.

Tanuljon meg feladatokat delegálni!

Könnyítsen a terhein, és járuljon hozzá az együttműködőbb munkakörnyezet megteremtéséhez azáltal, hogy a megfelelő feladatokat átadja a kollégáinak. A feladatok hatékony delegálása nemcsak a munkaterhelést osztja el egyenletesebben, hanem elősegíti a csapatmunkát és a készségek fejlesztését is a csapat tagjai között.

Gazdálkodjon hatékonyan az idejével!

A hatékony időgazdálkodás elengedhetetlen a túlzott munkaterhelés kezeléséhez. Bontsa fel a napját célirányos munkamenetekre, és osszon ki konkrét idősávokat a különböző feladatokra. Használjon olyan technikákat, mint a pomodoro technika, amelynek keretében meghatározott ideig dolgozik, majd rövid szüneteket tart. Ez a megközelítés növelheti a termelékenységet, és megelőzheti a kiégést.

Tartson szüneteket, és törődjön saját magával is!

A koncentráció és a termelékenység fenntartásához elengedhetetlen, hogy a nap folyamán rendszeresen szüneteket tartsunk. Álljon fel az íróasztaltól, és tegyen egy rövid sétát, vagy szánjon rá néhány percet arra, hogy légzőgyakorlatokat végezzen, és kitisztítsa az elméjét. Emellett kiemelten ügyeljen arra, hogy saját magával is törődjön: figyeljen a rendszeres testmozgásra és a jó alváshigiéniára, és szánjon időt kedvenc hobbijaira, amelyek segítenek kezelni a stresszt és fenntartani az általános jó közérzetet.

Határok megállapítása

A mai digitális korban az e-maileken és az üzenetküldő alkalmazásokon keresztül könnyű folyamatosan kapcsolatban lenni a munkával. Határozzon meg világos határokat a munka és a magánélet között: munkaidőn kívül ne nézze a munkával összefüggő üzeneteket, és szakítson időt olyan tevékenységekre, amelyek segítenek a kikapcsolódásban és a feltöltődésben.

Kérjen támogatás!

Ha úgy érzi, hogy túlterhelt, ne habozzon támogatást kérni kollégáitól, barátaitól vagy családjától. Értékes perspektívákat és meglátásokat nyithat meg, ha másokkal is megvitatja a kihívásokat. Emellett a munkahelye rendelkezhet olyan erőforrásokkal, mint például a tanácsadási szolgáltatások vagy a munkavállalói segítségnyújtási programok, amelyek segíthetnek a stressz kezelésében.

A munkahelyi túlterheltség érzése gyakori tapasztalat, de fontos, hogy felismerjük a jeleket, és proaktívan lépjünk fel a probléma kezelése érdekében. A feladatok rangsorolásával, reális célok kitűzésével és a hatékony időgazdálkodással kiegyensúlyozottabb és teljesebb szakmai életet teremthet. Nem csak az Ön számára előnyös, ha gondoskodik a jó közérzetéről, hanem ezzel hozzájárul a pozitívabb és produktívabb munkakörnyezethez is.

Úgy érzi, hogy itt az ideje a váltásnak? Olvassa el cikkünket: Hogyan váltsunk karriert tapasztalat nélkül

 

Kapcsolódó linkek:

Hogyan váltsunk karriert tapasztalat nélkül

 

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

Az EURES rendezvénynaptára

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitteren

Az EURES a LinkedInen

Témák
  • Javaslatok és tippek
Kapcsolódó szakasz(ok)
Ágazat
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.