Skip to main content
EURES
Novinový článok2. mája 2019Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Nemecký safari park sa spojil so sieťou EURES s cieľom prijať uchádzačov o zamestnanie z Talianska

Vo februári sa zamestnanci siete EURES z Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) v Dolnom Sasku – Brémach (Nemecko) spojili s jedným z najväčších safari parkov v Európe s cieľom usporiadať dve náborové podujatia v Taliansku.

German safari park teams up with EURES to hire Italian jobseekers
TBC

Náborová pracovníčka Marianne Perrin a jej kolegyňa Stephanie Diegel v spolupráci so Serengeti Park zorganizovali podujatia v talianskych mestách Ancona a Macerata. Podporili ich kolegovia zo siete EURES v Taliansku, ktorí boli v kontakte s talianskymi uchádzačmi o zamestnanie, a v rámci predbežného výberu pozvali na toto podujatie 27 uchádzačov.

Na tomto podají po všeobecnom úvode, ktorý predniesli zamestnanci siete EURES zo ZAV, hneď nasledovali rozhovory so zástupcami parku. Na konci podujatia získalo miesto 14 uchádzačov, čo bola viac ako polovica všetkých prítomných uchádzačov.

Neočakávaná, avšak ideálna príležitosť

Jednou z úspešných uchádzačov, ktorí sa zúčastnili na podujatí v meste Macareta, bola aj Serena. Pred dvoma rokmi absolvovala štúdium na vysokej škole s kvalifikáciou v oblasti hotelových služieb, jej snom však bolo starať sa o zvieratá. Keď sa dopočula o tomto podujatí na sociálnej sieti Facebook, možnosť pracovať pre safari park sa jej zdala ideálna.

„Keď som si o tomto projekte prečítala, okamžite som vedela, že bude pre mňa dokonalý! Mohla som tak skombinovať titul z oblasti hotelových služieb s obrovskou vášňou pre zvieratá,“ uviedla. „Podujatie bolo úžasné,“ tvrdí a dodáva, že „všetko bolo dokonale predstavené, od všeobecných informácií o Nemecku až po podrobné informácie o platoch a daniach.“

Spoločným jazykom sa buduje okamžitá dôvera

Ďalšia účastníčka Maria sa takisto o podujatí dozvedela vďaka sociálnej sieti Facebook. Tvrdí, že podujatie sa jej naozaj páčilo, „pretože atmosféra nebola príliš formálna a všetci mali záujem nájsť zamestnanie, ktoré by zodpovedalo môjmu profilu.“

Ako Marianne vysvetľuje, „zamestnávateľ dokázal prijať aj uchádzačov s minimálnymi alebo dokonca žiadnymi znalosťami nemčiny, pretože majitelia parku je talianska rodina a niektorí manažéri hovoria po taliansky“.

„Jedna z nich bola s nami a prednášala v taliančine a takisto viedla pohovory s uchádzačmi, ktorí nemčinu neovládali. To, samozrejme, bolo obrovskou výhodou pri vytvorení atmosféry dôvery.“

Marianne tvrdí, že odchod do Nemecka je „vynikajúcou príležitosťou vyhnúť sa nezamestnanosti, osviežiť si znalosti nemčiny a získať medzinárodné skúsenosti s minimálnym osobným rizikom a mnohými príležitosťami“.

Mnohé z pracovných miest v parku sú sezónne, aj keď sa takisto môžu vyskytnúť príležitosti na dlhší pobyt. To vyhovuje Serene a Marii, ktoré si obidve najprv chcú vyskúšať, ako to pôjde, a až potom sa rozhodnúť pre dlhší pobyt.

Podpora programu Tvoje prvé pracovné miesto EURES

Serena aj Maria sa chcú odsťahovať do Nemecka a začať tam pracovať v apríli. V rámci prípravy na odchod absolvovali plne hradený intenzívny kurz nemčiny, ktorý podporuje program Tvoje prvé pracovné miesto EURES.

Pre Serenu bola možnosť pracovať v Nemecku prekvapením, avšak bola to príležitosť, ktorú nemohla odmietnuť: „Aby som bola úprimná, nikdy som Nemecko nevnímala ako krajinu, kde by som chcela pracovať a žiť. Túto príležitosť som si však nemohla nechať ujsť. Dúfam, že tento môj príbeh pomôže niekomu vydať sa touto cestou, ktorá bola pre mňa ako dar.“

Po úspechu tejto iniciatívy Marianne a jej kolegovia zo ZAV plánujú usporiadať viacero podobných podujatí v Taliansku so zamestnávateľmi v oblasti hotelových služieb z Nemecka.

Ak chcete dostávať informácie o pripravovaných podujatiach, sledujte ZAV na LinkedIn, zaregistrujte sa na portáli EURES a obráťte sa na miestnych zamestnancov siete EURES.

 

Súvisiace odkazy:

Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)

EURES na Facebooku

Tvoje prvé pracovné miesto EURES

ZAV na LinkedIn

Portál siete EURES

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať zamestnancov siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
osvedčený postup EURESExterné správy EURESPracovné dni/podujatiaTrendy náboruSociálne médiáÚspešné príbehyMladosti
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.