Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
EURES
Artykuł prasowy13 wrzesień 2021Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Możliwości oferowane przez EURES: Co warto wiedzieć?

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje EURES, opracowaliśmy krótki przewodnik. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób ta platforma może ci pomóc, jest to artykuł dla ciebie.

EURES opportunities: What you need to know
EURES

Znalezienie pracy swoich marzeń

W EURES przechowywane są tysiące życiorysów, które pracodawcy w całej Europie mogą łatwo i szybko znaleźć. Platforma ta promuje również wiele wolnych miejsc pracy we wszystkich branżach – wystarczy tylko wyszukać rodzaju pracy, który cię interesuje. Gdy już znajdziesz odpowiedni wakat, postępuj według prostych wskazówek podanych przez EURES, aby zasygnalizować pracodawcy swoje zainteresowanie i zgłosić swoją kandydaturę. W międzyczasie, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tej oferty pracy lub kraju, w którym się ona znajduje, możesz skontaktować się z lokalnym doradcą EURES, który chętnie udzieli odpowiedzi na pytania i pomoże w poszukiwaniach.

Zadomowienie się w nowym miejscu

Nowa praca może oznaczać przeniesienie się do nowego miejsca. Przeprowadzka do nowego regionu lub kraju może wydawać się trudnym i przytłaczającym zadaniem, lecz dzięki EURES nie zostaniesz z tym sam. Lokalni doradcy EURES poprowadzą cię krok po kroku. Mają oni doświadczenie we wszystkich aspektach związanych z relokacją i mogą pomóc ci we wszystkim, od znalezienia zakwaterowania, po otwarcie konta bankowego.
 

Tworzenie sieci kontaktów

W ramach swojej misji kojarzenia osób poszukujących pracę i wolnych stanowisk EURES odgrywa istotną rolę w organizacji Europejskich Dni Pracy (online) oraz wydarzeń rekrutacyjnych zbliżających pracodawców z całej Europy i osób poszukujących pracy. Podczas tych wydarzeń zobaczyć można prezentacje uczestniczących pracodawców szukających pracowników oraz odwiedzić punkty informujące o pracy za granicą. Jest to okazja, aby zapytać przedstawicieli różnych przedsiębiorstw o warunki zatrudnienia, rynek pracy, procedury rekrutacji, a nawet o miejsca pracy, które reklamują. Spotkania z pracodawcami mogą nie tylko prowadzić do zatrudnienia, ale również być okazją do tworzenia sieci kontaktów i zdobycia informacji na temat funkcjonowania organizacji.

Dostęp do dodatkowego wsparcia

Znalezienie pracy i przeniesienie się do nowego miejsca nie zawsze jest łatwe, dlatego EURES udostępnia więcej niż tylko listę ofert pracy. Blisko 1000 doradców EURES oferuje ci swoje usługi w zakresie doradztwa w ciągu całej twojej kariery zawodowej, odpowiadając na wszystkie pytania. W każdym regionie pracują lokalni doradcy, specjalizujący się w udzielaniu informacji, porad i pośrednictwa zarówno osobom poszukującym pracy, jak i pracodawcom. W niektórych przypadkach EURES pomaga uzyskać dostęp do wsparcia finansowego, np. dotacji i bonów na podróż, aby zapewnić ci jak najsprawniejszą zmianę miejsca pracy, a także możliwości uczenia się i rozwoju w celu rozwijania swoich umiejętności i prezentowania ich potencjalnym pracodawcom. Poprzez korzystanie z działań i inicjatyw, takich jak Ukierunkowanym program wsparcia mobilności EURES oraz EuropassEURES pomaga ci zdobyć narzędzia potrzebne w karierze zawodowej.

Uzyskiwanie nowych porad i wskazówek

Na stronie internetowej portalu EURES znajduje się sekcja poświęcona praktycznym informacjom na tematPorady i wskazówki, aby pomóc ci wyszukiwać oferty pracy, przemieszczać się za granicę i żyć w Europie. Można tu dowiedzieć się, jak i gdzie znaleźć informacje o rynku pracy, prawnych aspektach mobilności, ubieganiu się o pracę oraz kluczowych kwestiach, jakie należy wziąć pod uwagę przy przeprowadzce do nowego kraju.

Więcej informacji na temat usług EURES można uzyskać, przeglądając różne sekcje tej strony internetowej. Znajdź dane kontaktowe członków i partnerów EURES na stronie „Eures w twoim kraju” lub skontaktuj się bezpośrednio z doradcą EURES przez telefon, mailem lub na czacie. Możesz również skontaktować się działem pomocy technicznej EURES, aby uzyskać pomoc w korzystaniu z portalu lub w zakresie wszelkich innych kwestii.

Wiele ciekawych informacji czeka na ciebie, więc utwórz bezpłatne konto już dziś!                We współpracy z EURES, Europejskim Portalem Mobilności Zawodowej

 

Powiązane linki:

Europejskie Dni Pracy (online)

Ukierunkowany program wsparcia mobilności EURES

Europass

Porady i wskazówki

EURES w twoim kraju

Skontaktuj się z doradcą EURES

Dział pomocy technicznej EURES

Utwórz bezpłatne konto
 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćZestaw narzędzi UE do mobilnościNajlepsze praktyki EURESSzkolenie EURESMłodzież
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.