Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
EURES
Artykuł prasowy20 wrzesień 2017Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Szukasz przygody swojego życia? Laponia wzywa!

Szukasz nowej pracy, ale nie jakiejkolwiek pracy? A może marzysz o posadzie pełnej wyzwań i przygody? Tęsknisz za miejscem pracy, które jest odrobinę inne lub wyjątkowe? Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na powyższe pytania, czytaj dalej!

Are you looking for the adventure of a lifetime? Lapland is calling!
Work in Lapland - YouTube

EURES Finlandia pragnie przyciągnąć uwagę osób poszukujących pracy zainteresowanych sektorem turystycznym i zaprosić je do uczestnictwa w nadchodzącym Europejskim Dniu Pracy Online, który ma się odbyć dnia 27 września.

Wydarzenie rekrutacyjne zatytułowane „Work in Lapland- Welcome to Finland„ (Praca w Laponii – Witamy w Finlandii) ma na celu skontaktowanie osób poszukujących pracy z całej Europy z pracodawcami z fińskiego sektora turystyki, sektora hotelarskiego i gastronomicznego.

Czy praca w hotelu w Laponii mogłaby naprawdę się różnić od pracy w Twoim lokalnym Holiday Inn? Pozwolimy Ci to ocenić. Obejrzyj materiał wideo „Work in Lapland- Welcome to Finland” i przekonaj się sam.

Sceny przedstawiające przytulne drewniane chaty, krajobrazy pokryte śniegiem, wspaniałe widowisko zórz polarnych... czujesz się już zainspirowany?

Pracownica EURES, Tuija Pahnila, ma taką nadzieję: „Celem tego materiału wideo było przedstawienie wolności i ucieczki od zabieganego świata i zgiełku ulicznego. Chcieliśmy, by oglądający poczuli nordycką atmosferę, zapewniając im jednocześnie życiowe inspiracje”.

Laponia jest najbardziej wysuniętym na północ regionem Finlandii, który może się poszczycić nie tylko zapierającymi dech w piersiach widokami, lecz również dynamicznie się rozwijającym sektorem podróżniczym i turystycznym. Rozwój tych sektorów wymaga co roku znaczącej międzynarodowej siły roboczej, w szczególności w sezonie zimowym, lecz nie tylko – możliwa jest również praca długoterminowa.

Z materiału wideo jasno wynika, że Laponia jest wyjątkowym miejscem pracy. Gdzie indziej możesz pracować dla prawdziwego Świętego Mikołaja lub być przewodnikiem wycieczek z psami husky lub reniferami? Inne posady, które mogą się wydawać „normalne” wszędzie indziej na świecie, uzyskują magiczny aspekt dzięki wyjątkowej lokalizacji w Laponii.

Wydarzenie rekrutacyjne online „Work in Lapland- Welcome to Finland” jest wspaniałą okazją do zaaplikowania na różne stanowiska, rozmowy z pracodawcami, uczestnictwa w rozmowach kwalifikacyjnych i podjęcia pierwszego kroku, aby skorzystać z szansy, która zdarza się raz w życiu. 

Możesz dowiedzieć się więcej na temat Europejskiego Dnia Pracy Online „Work in Lapland - Welcome to Finland” lub zarejestrować się na to wydarzenie w tym miejscu! Święty Mikołaj czeka...

 

Powiązane linki:

Materiał wideo „Work in Lapland”

Europejski Dzień Pracy Online „Work in Lapland”

 

Więcej informacji:

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćDni Pracy/WydarzeniaWiadomości z rynku pracy/wiadomości dotyczące mobilnościTrendy rekrutacyjneMedia społecznościoweMłodzież
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.