Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis27 rugsėjis 2019Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Bendradarbiaujant Prancūzijos ir Italijos EURES tarnyboms darbo ieškantys jaunuoliai susirado sezoninį animatoriaus darbą

Prancūzijos EURES ir Italijos EURES tarnybos keturiems jauniems europiečiams padėjo susirasti sezoninį darbą Italijos pramogų įmonėje.

Young jobseekers become seasonal entertainers thanks to collaboration between EURES France and Italy
Igor Palla

„Praeitą lapkritį EURES darbuotojų mokymuose Švedijoje susipažinau su Biancangela Fabbri iš Italijos EURES tarnybos“, – prisimena Prancūzijos EURES tarnybos darbuotojas Sébastienas Faure.

„Biancangela užsiminė, kad viena Italijos įmonė, „Your Friends Animazione“, ieško darbuotojų iš visos Europos“, – sako jis. Biancangela ieškojo žmonių, norinčių dirbti vaikų animatoriais vasaros atostogų stovyklose, kurias rengia įmonė „Your Friends Animazione“.

„Pasiūliau Biancangelai bendradarbiauti ir informaciją apie „Your Friends Animazione“ siūlomus darbus išplatinti jaunuoliams, užsiregistravusiems programoje „Europos solidarumo korpusas“, – paaiškino Sébastienas.

Netrukus jis sulaukė daugybės paraiškų iš darbo ieškančių Prancūzijos jaunuolių ir su įmonės „Your Friends Animazione“ atstovais surengė kandidatų pokalbius telefonu ir per Skype.

„Visiškai pasinerti į italų kultūrą – nepaprastai smagu ir įdomu“

Sėkmingai įveikusiems atranką keturiems kandidatams iš Prancūzijos ir Ispanijos 2019 m. balandžio mėn. surengti penkių dienų mokymai Toskanoje. Jie buvo mokomi dirbti vaikų animatoriais. Bendrovė padengė savaitės trukmės kelionės ir apgyvendinimo išlaidas.

Vienas jaunuolis – tai dvidešimtmetis Wilfriedas, gyvenantis Il de Franse, prie pat Paryžiaus. Prieš gaudamas šį darbą Wilfriedas niekur nesimokė ir nedirbo. Baigęs pradinius mokymus, Wilfriedas dviem mėnesiams įsidarbino įmonėje „Your Friends Animazione“. Jis dirba atostogų stovykloje viename turistiniame Sardinijos kaimelyje. Jo pareigos – paaugliams rengti sporto varžybas ir vakarais organizuoti pramoginius renginius.

„Darbas – nelengvas, tenka suktis greitai, – sako Wilfriedas. – Bet tai niekis – juk visiems be galo smagu.“

Jis įgijo daugybę socialinių emocinių ir dalykinių įgūdžių, taip pat pagerino anglų kalbos žinias, pramoko italų ir vokiečių kalbų. Be to, jam patiko tiesiogiai pažinti kitą kultūrą.

„Visiškai pasinerti į italų kultūrą – smagu ir įdomu, – sako Wilfriedas. –  Iš pradžių itališkai nesupratau nieko. Dabar šią kalbą jau suprantu.“

Kai darbas Italijoje baigsis, Wilfriedas ketina vėl vykti į užsienį. Šį kartą – į Daniją, kur per Europos savanorių tarnybą įsidarbins mokykloje, skirtoje negalią turintiems jaunuoliams.

„Mes abu tikėjome šiuo projektu“

EURES tarnyba Pistojoje, kur dirba Biancangela, su įmone „Your Friends Animazione“ bendradarbiauja jau keletą metų. Jos nuomone, į Wilfriedą panašūs jaunuoliai dirbdami šioje įmonėje įgyja išskirtinės patirties.

„Čia atsiskleidžia geriausios jaunų žmonių savybės. Į animatorių atranką jie ateina be jokios patirties, dažnai būna įsitempę ir drovūs, visai nenutuokia, ką sugeba“, – sako ji.

Biancangela nepaprastai giria ir Sébastieną, džiaugdamasi tokiu sklandžiu judviejų tarptautiniu bendradarbiavimu. „Mūsų su Sébastienu požiūris į darbą vienodas, todėl vienas kitą iškart puikiai supratome, – teigia ji. – Mes abu tikėjome projektu, o dirbti su tokiu empatišku, entuziastingu ir lengvai bendraujančiu žmogumi buvo paprasta ir smagu.

Dirbdami kartu vienas kitą puikiai papildėme: aš padėjau įmonei šį projektą užregistruoti ir atrinkti kandidatus, o jis reklamavo laisvas darbo vietas ir skatino Prancūzijos jaunuolius dalyvauti.“

Sébastienas ne mažiau dėkingas ir Biancangelai. Jis teigia, kad ši iniciatyva – „nuostabus bendradarbiavimo pavyzdys“. Abu tikisi toliau kartu dirbti ir ateityje, ir šią sėkmingą įmonės „Your Friends Animazione“ iniciatyvą jau planuoja vėl vykdyti 2020 metais.

 

Susijusios nuorodos

Your Friends Animazione

Europos Solidarumo korpusas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Raskite EURES darbuotojus

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
EURES geriausia praktikaEURES mokymaiIšorinės EURES naujienosDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosSėkmės istorijosJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.