Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2019 m. vasario 7 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 4 min

Kokių įgūdžių įmonėms reikia 2019 m.?

Nauji metai gali būti puiki galimybė ką nors keisti, imtis naujų iššūkių arba plėsti akiratį. Užimtumo srityje tai galėtų būti pasirengimas išbandyti save kitame pramonės sektoriuje ar netgi pradėti visiškai naują karjerą. Kaip kuo geriau išnaudoti savo sėkmės galimybes konkurencingoje darbo rinkoje?

What skills are companies looking for in 2019?
EURES

Galbūt derėtų susitelkti į įgūdžius, kurių ieško įmonės? Per kelerius pastaruosius metus „LinkedIn“ nustatė, kokių įgūdžių įmonėms reikia labiausiai ir neseniai paskelbė 2019 m. paklausiausius įgūdžius. Pasinaudodama savo interneto svetainėje surinktais duomenimis apie įgūdžius, kurių paklausa didelė, palyginti su pasiūla, „LinkedIn“ komanda iš apytikriai 50 000 įgūdžių sudarė 30 paklausiausių įgūdžių (5 socialinių emocinių ir 25 dalykinių įgūdžių) sąrašą.

Sužinokite, kokie įgūdžiai pateko į sąrašą...

Socialiniai emociniai įgūdžiai

Kasmet įmonėms reikalingi panašūs socialiniai emociniai įgūdžiai, tačiau jų svarba didėja mūsų pasauliui tampant vis labiau skaitmenizuotu.

  1. Kūrybiškumas. Nors kompiuteriai ir dirbtinis intelektas gali daug, kūrybiškumas išlieka labai vertinamas žmogaus bruožas.
  2. Gebėjimas įtikinti. Tik nedaugelį produktų galima parduoti be reklamos; įmonės turi samdyti darbuotojus, kurie gali įtikinti klientus pirkti.
  3. Bendradarbiavimas. Bet kuris geras verslas grindžiamas komandiniu darbu, o vis pažangesniems projektams reikia vis daugiau darbuotojų, turinčių įgūdžių dirbti komandoje.
  4. Gebėjimas prisitaikyti. Mūsų šiuolaikinis pasaulis sparčiai kinta, ir sėkmė lydės tuos, kurie gali veiksmingai prisitaikyti prie naujos aplinkos, metodų ir technologijų.
  5. Laiko valdymas. Gebėjimas veiksmingai valdyti laiką yra įgūdis, kuris bus naudingas visą jūsų karjerą.

Dalykiniai įgūdžiai

Nenuostabu, kad sąraše vyrauja įgūdžiai, susiję su technologijomis ir skaitmeniniu pasauliu, tačiau į sąrašą pateko ir keletas tradicinių įgūdžių.

  1. Debesijos kompiuterija. Šiais laikais atrodo, kad visur naudojamos debesijos paslaugos, o tai reiškia, kad tokie įgūdžiai yra ypač patrauklūs darbdaviams.
  2. Dirbtinis intelektas. Dirbtinis intelektas, kaip antai virtualūs asistentai (nuo „Alexa“ iki „Siri“), įsitvirtino mūsų gyvenime ir atrodo, kad ši tendencija išliks.
  3. Analitinis mąstymas. Sukuriama vis daugiau duomenų. Įmonės labai vertina gebėjimą apibendrinti tuos duomenis ir naudoti juos priimant pagrįstus sprendimus.
  4. Personalo valdymas. Gebėjimas vadovauti žmonėms ir atskleisti tai, kas juose geriausia, yra senas, tačiau svarbus įgūdis.
  5. Naudotojo patirties kūrimas. Atsižvelgiant į vartotojų lūkesčius ir didėjančią konkurenciją, labai paklausūs tie, kas gali padidinti naudotojų pasitenkinimą produktu.
  6. Mobiliųjų programėlių kūrimas. Mūsų vis labiau technologijomis pagrįstame pasaulyje programėlių verslas išlieka sparčiai besivystančia sritimi.
  7. Vaizdo siužetų gamyba. Vaizdo siužetų gamybos sektorius klesti, tad įmonės ieško darbuotojų, turinčių žinių apie naujausius metodus.
  8. Lyderystė pardavimų srityje. Pardavimai duoda pelno, todėl šis įgūdis yra labai svarbus bet kuriai komercinei įmonei.
  9. Vertimas raštu. Technologijos įmonėms suteikia galimybę lengvai pasiekti auditoriją visame pasaulyje. Tačiau, norint veiksmingai bendrauti su pasauline auditorija, reikia vertimo raštu įgūdžių.
  10. Garso produkcija. Atsižvelgiant į tai, kad populiarėja tinklalaidės, garsinės knygos ir kitų formų garso komunikacija, didėja paklausa tų, kas gali visa tai kurti.
  11. Natūraliosios kalbos apdorojimas (NKA). Nors kompiuteriai yra vis pažangesni, vis dar reikalinga pagalba, kad jie sugebėtų atpažinti tradicines kalbas. Šiuo atžvilgiu naudingi NKA įgūdžiai.
  12. Mokslinė kompiuterija. Jei galite veiksmingai spręsti problemas, susijusias su dideliu duomenų kiekiu, įmonės jus priims išskėstomis rankomis.
  13. Žaidimų sektoriaus plėtra. Per pastaruosius dešimtmečius žaidimų sektorius gerokai labiau įsitvirtino ekonomikoje, todėl atsirado naujų galimybių.
  14. Rinkodara socialiniuose tinkluose. Kol socialiniai tinklai bus populiarus būdas įmonėms pasiekti savo auditoriją, su tuo susiję įgūdžiai ir toliau bus paklausūs.
  15. Animacija. Vaizdo įrašų populiarumas ir atsinaujinęs susidomėjimas GIF paveikslėliais paskatino į 25 svarbiausių įgūdžių sąrašą įtraukti animacijos kūrimo įgūdžius.
  16. Veiklos analizė. Analitikai tampa vis vertingesni įmonėms, norinčioms tobulinti savo sistemas ir didinti pelną.
  17. Žurnalistika. Vis daugiau įmonių ieško kvalifikuotų asmenų, galinčių rašyti patrauklius tekstus.
  18. Skaitmeninė rinkodara. Skaitmeninių technologijų plėtra yra susijusi su skaitmeninės rinkodaros plėtra ir atitinkamų įgūdžių poreikiu.
  19. Pramoninis dizainas. Aiškus, paveikus ir praktiškas dizainas yra paklausus jau ne vieną dešimtmetį.
  20. Konkurencinės strategijos. Augančios konkurencijos sąlygomis įmonėms reikia specialistų, kurie galėtų padėti joms įgyti pranašumą prieš konkurentus.
  21. Klientų aptarnavimo sistemos. 2018 m. kai kurios plataus atgarsio sulaukusios didelės nesėkmės klientų aptarnavimo srityje sustiprino suvokimą, kad svarbu turėti į kliento poreikius orientuotą sistemą.
  22. Programinės įrangos testavimas. Įmonei negali būti nieko blogiau, nei išleisti naują produktą, kuriame gausu riktų. Į pagalbą ateina programinės įrangos testuotojas!
  23. Duomenų mokslas. Atsižvelgiant į didelį turimos informacijos kiekį ir į būtinybę ją aiškinti, į sąrašą įtraukti įgūdžiai, susiję su duomenų mokslu.
  24. Kompiuterinė grafika. Šiuolaikiniai vartotojai visur tikisi pažangiausios kompiuterinės grafikos, todėl atitinkamų įgūdžių turintys darbuotojai yra labai reikalingi bet kuriam darbdaviui.
  25. Korporatyvinė komunikacija. Kaip ir kalbant apie klientų aptarnavimo sistemas, 2018 m. plataus atgarsio sulaukusios didelės viešųjų ryšių nesėkmės parodė, kaip svarbu, kad įmonės turėtų darbuotojų, kurie sugeba veiksmingai bendrauti.

 

Susijusios nuorodos

„LinkedIn“: įgūdžiai, kurių įmonėms 2019 m. reikia labiausiai

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Verslas / Verslumas
  • Išorinės EURES naujienos
  • Išorės suinteresuotosios šalys
  • Nurodymai ir patarimai
  • Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
  • Naujienos/pranešimai/statistika
  • Įdarbinimo tendencijos
  • Socialinė žiniasklaida
  • Jaunimas
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.