
Visiškai normalu jausti nerimą dėl grįžimo į biurą. Nesvarbu, ar nerimaujate dėl savo arba dėl savo šeimos narių sveikatos, bijote ilgo važiavimo į darbą, ar tiesiog pripratote dirbti namuose – nereikėtų numoti ranka į su grįžimu į darbą susijusį nerimą. Rūpintis savo psichine sveikata taip pat svarbu, kaip ir fizine sveikata. Taigi, jei nuogąstaujate dėl grįžimo į darbą, paruošėme kelis patarimus, kurie palengvins grįžimą.
Neužgniaužkite savo jausmų
Kartais nerimaudami dėl darbo jaučiame gėdą, nes manome, kad tik vieninteliai taip jaučiamės. Svarbu neužgniaužti nerimo, pripažinti jį ir pabandyti suprasti, dėl ko jis kyla. Tai nereiškia, kad turite susitelkti į neigiamas emocijas. Pažvelgti į savo baimes ir jas suprasti – tai pirmas žingsnis siekiant jas įveikti.
Pasiruoškite naujoms darbo sąlygoms
Atrodo, kad viskas grįžta į senas vėžes, bet nereiškia, kad darbo aplinka bus tokia pat, kokia buvo prieš pandemiją. Norint apsaugoti darbuotojus gali būti pasikeitimų, kaip antai, socialinių kontaktų ribojimo taisyklės ar privalomas kaukių dėvėjimas. Gali prireikti keleto dienų ar savaičių, kol priprasite prie naujos aplinkos, todėl dienos pabaigoje galite jausti didesnį nei įprasta nuovargį.
Palaikykite gerą profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą
Darbas iš namų turi tam tikrų trūkumų, bet daug žmonių teigia, kad tai gerokai pagerino jų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą ir gerovę. Neleiskite grįžimui į darbą gadinti jūsų kasdieninės dienotvarkės. Pavyzdžiui, jei esate įpratę per pietus eiti pasivaikščioti, darykite tai ir toliau, nepaisant „naujos“ darbo vietos, ir stenkitės, kai tik tai įmanoma, pabaigti darbą laiku.
Atpažinkite savo streso signalus
Stresas turi fizinių požymių kūne, kaip antai sukąstas žandikaulis, įsitempę pečiai ir nugara ar negilus kvėpavimas. Jei jaučiate stresą biure, skirkite minutėlę, kad atpažintumėte šiuos signalus, kelis kartus giliai įkvėpkite, atsipalaiduokite ir pamankštinkite įsitempusias vietas.
Skleiskite pozityvumą
Pasistenkite būti savo kolegų pozityvumo šaltiniu. Iš pradžių tai gali pasirodyti sudėtinga, bet greitai pamatysite, kad tai naudinga ir jiems, ir jums. Toks požiūris padės jums sutelkti dėmesį į teigiamus grįžimo į biurą aspektus ir nemąstyti apie neigiamus scenarijus.
Apsvarstykite lankstaus darbo galimybę
Sužinokite, kokia jūsų įmonės politika dėl lankstaus darbo. Jūs ir jūsų darbdavys galite sutarti dėl mišraus darbo būdo – taip biure dirbtumėte tik kelias dienas per savaitę. Taip pat galėtumėte aptarti darbo valandų pokyčius, kad išvengtumėte rytinių ir (arba) vakarinių spūsčių.
Nebijokite paprašyti pagalbos
Jei jaučiatės užvaldyti nerimo ir jums reikia pagalbos, paklauskite kolegų iš Žmogiškųjų išteklių skyriaus, ar yra galimybė prisijungti prie psichinės sveikatos ir (arba) gerovės programų. Nebijokite kreiptis pagalbos į savo gydytoją ar kitą medicinos darbuotoją.
COVID-19 pandemija daugeliu atžvilgių pakeitė mūsų gyvenimą, ypač profesinį. Sveikatos krizė paveikė darbo grafikus, priemones, aplinką ir prioritetus. Šiame straipsnyje galite sužinoti, kodėl 2021 m. darbas gali būti kitoks.
Susijusios nuorodos
Kaip pandemija gali paveikti darbo pasaulį 2021 metais
Išsamesnė informacija
Ieškoti EURES konsultanto
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
EURES tinkle „Facebook“
EURES tinkle „Twitter“
EURES tinkle „LinkedIn“
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 1 birželis 2021
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Verslas / VerslumasJaunimas
- Sektorius
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles