Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2023. gada 6. jūlijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Vispārīgās prasmes veicinās jūsu profesionālo attīstību

Arvien vairāk darba devēju par prioritāti izvirza vispārīgās prasmes, kas ir būtiskas karjeras virzībai un attīstībai. Jauniem darba meklētājiem šo vērtīgo prasmju pilnveidošana var pavērt durvis uz jaunām iespējām un var palīdzēt viņiem izcelties.

 woman laughing amidst men in chairs

Komunikācijas prasmes

Labas komunikācijas prasmes ir viena no katra veiksmīga darbinieka pamatprasmēm, kas bieži vien ir par zemu novērtētas. Neatkarīgi no tā, vai runājat ar kolēģiem, klientiem vai biznesa partneriem, ir svarīgi, lai jūs varētu skaidri paust savas idejas un rūpīgi uzklausīt otra cilvēka teikto.

Jūsu komunikācijas prasmes neuzlabosies pēkšņi vienā brīdī, bet vienmēr varat apdomāties, pirms kaut ko pateikt, un pārliecināties, ka jūsu runa ir skaidra un kodolīga. Ja kaut kas nav skaidrs, nebaidieties uzdot jautājumus. Izmantojiet jebkuru iespēju vingrināties un neaizmirstiet lūgt citu cilvēku domas.

Publiska uzstāšanās

Vēl viena nepietiekami novērtēta prasme ir runāšana publikas priekšā. Saistībā ar komunikācijas prasmēm publiska uzstāšanās ir saistīta ar dažādiem izaicinājumiem, galvenokārt kautrīgiem cilvēkiem, kuriem ir bailes no skatuves. Tomēr šīs prasmes pilnveidošana var ietekmēt jūsu karjeras izaugsmi, jo ikvienam uzņēmumam ir nepieciešams labs runātājs, kas uzstājas uzņēmuma pasākumos, sanāksmēs ar klientiem, konferencēs utt.

Lai uzlabotu publiskās uzstāšanās prasmes, sāciet ar maziem soļiem - uzņemieties iniciatīvu uzstāties savas komandas vai nodaļas priekšā. Atvēliet laiku praksei un vienmēr uzklausiet kolēģu vērtējumu, lai uzzinātu, kas ir izdevies un ko varētu uzlabot. Komunikācijas prasmju pilnveidošanai ir nepieciešams laiks, taču ieguvumi var būt ievērojami.

Laika pārvaldība

Efektīva laika pārvaldība ir ļoti svarīga jaunajiem profesionāļiem, kuri vēlas maksimāli palielināt savu produktivitāti un ievērot termiņus. Lai gūtu panākumus, ir svarīgi noteikt prioritātes, izvirzīt mērķus un novērst traucējošos faktorus. Attīstot izcilas laika pārvaldības prasmes, varat iegūt uzticama un efektīva darbinieka reputāciju, kas darba vidē vienmēr tiek vērtēts pozitīvi.

Jūs varat sākt uzlabot savas laika pārvaldības prasmes, iepazīstoties ar šo EURES rakstu par to, kā nodot darbu laikā.

Pārskatatbildība

Lai arī cik ļoti mēs censtos, darbā neizbēgami pieļausim kļūdas. Atšķirība starp labu un sliktu darbinieku ir tajā, kā jūs rīkojaties ar šīm kļūdām. Vai jūs cenšaties vainu novelt uz kādu citu, meklējot attaisnojumus, vai arī uzņematies pilnu atbildību par savu rīcību? Ja esat pieļāvis kļūdu, skaidri apzinieties savu lomu, un pieņemiet sekas. Tas ir labākais veids, kā mācīties no šīs pieredzes.

Problēmu risināšana

Šajos dinamiskajos laikos uzņēmumi novērtē darbiniekus, kuri spēj risināt sarežģītas problēmas. Šī prasme ļauj jaunajiem darbiniekiem objektīvi analizēt situācijas, izvērtēt alternatīvas un pieņemt pamatotus lēmumus. Lai uzlabotu savas problēmu risināšanas spējas, meklējiet iespējas īstenot sarežģītus projektus, piedalieties ideju ģenerēšanas sesijās un vērojiet, kā pieredzes bagātāki kolēģi risina sarežģītas situācijas.

Komandas darbs

Uzņēmumi ir sarežģīti organismi, kuros katram darbiniekam ir būtiska loma. Sarežģītāku problēmu pārvarēšanai ir svarīgi, lai darbinieki labi sadarbotos. Komandas darbs ir ļoti svarīgs, lai katra nodaļa gūtu panākumus. Prasmes strādāt komandā ietver aktīvu klausīšanos, dažādu viedokļu pieņemšanu, efektīvu saziņu un darba koordināciju ar komandas locekļiem. Lai uzlabotu šīs prasmes, meklējiet iespējas piedalīties grupu projektos un brīvprātīgi iesaistieties komandas uzdevumos.

Sarunu vešana

Sarunu vešanas prasmes, iespējams, ir visgrūtāk attīstāmās prasmes šajā sarakstā, taču, iespējams, tās ir visvērtīgākās. Labas sarunu vešanas prasmes var izmantot daudzos profesionālos kontekstos, piemēram, slēdzot darījumus, risinot konfliktus darbā vai pat vienojoties par algu.

Lai uzlabotu savas sarunu vešanas prasmes, praktizējiet aktīvu klausīšanos, lai izprastu otras puses viedokli un censtos panākt abpusēji izdevīgus rezultātus, galveno uzmanību pievēršot abpusējam izdevīgumam un radošiem risinājumiem. Jūs varat arī iepazīties ar šo EURES rakstu, lai labāk varētu vienoties par darba samaksas pieaugumu.

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Vai nodošana laikā sagādā grūtības?Uzziniet, kā nekad nenokavēt termiņu

Kā lūgt darba devējam palielināt darba samaksu

 

Plašāka informācija:

Eiropas darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURESLinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Ieteikumi un padomi
  • Personāla atlases tendences
  • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.