Skip to main content
EURES
Raksts par jaunumiem2019. gada 28. martsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Divas nīderlandiešu skolotājas ar EURES organizētas darbā pieņemšanas kampaņas palīdzību atrod darbu Zviedrijā

“Es iemīlējos Zviedrijā pirmā ceļojuma laikā pa šo valsti,” stāsta Kirsten van Agthoven. “Uz Zviedriju vēlējos pārcelties jau 10 gadu vecumā. Man ļoti patika Zviedrija daba. Tā ļoti atšķīrās no dabas manā valstī.”

Targeted recruitment drive helps two Dutch teachers find jobs in Sweden with EURES
Kirsten van Agthoven

Pēc studijām Kirsten strādāja lieliskā darbā par pamatskolas skolotāju savā dzimtenē Nīderlandē. Viņa turpina: “Man bija ļoti jauks dzīvoklis, un man patika mana dzīve. Taču joprojām sapņoju pārcelties uz Zviedriju.”

Kirsten ieraudzīja EURES darba sludinājumu, kurā tika aicināts darbā skolotājs Zviedrijā. “Nebija vajadzīgas perfektas zviedru valodas zināšanas, tāpēc nodomāju, ka šī ir mana iespēja.”

Ar EURES palīdzību viņa atrada darbu Mora komūnā, kur strādā kopš 2018. gada janvāra.

Kopīgais un atšķirīgais

Kopš 2017. gada augusta Mora komūnā par skolotāju strādā vēl viena EURES pakalpojumu saņēmēja nīderlandiete Merlijn Scheperboer. Taču Merlijn izvēlējās strādāt Zviedrijā praktiskāku apsvērumu dēļ.

Viņai 2017. gadā, kamēr studēja Zviedrijas pilsētā Linköping, radās lieliska izdevība. Merlijn atzīst: “Nekad nebiju plānojusi palikt šeit pēc studijām, tāpēc darbu pat nemeklēju.”

Tomēr viņa izlēma izmantot iespēju, jo zināja, ka viņas dzīvesvietas reģionā Nīderlandē būtu grūti atrast pilnas slodzes skolotājas darbu. Merlijn turpina: “Vienīgā darba iespēja būtu strādāt par skolotāja aizvietotāju, kas nesniegtu drošības sajūtu.

Kad valdība palielināja pensionēšanās vecumu, gados vecākiem skolotājiem bija jāstrādā ilgāk, bet jaunajiem skolotājiem atlika viena dažas darbavietas. Tā nenotika visā valstī, bet tikai tajā apvidū, kurā es dzīvoju.”

“Mums jālūkojas ārpus valsts robežām”

Zviedrijas Valsts nodarbinātības dienesta ArbetsförmedlingenEURES konsultante Lara Feller, kura konsultēja Kirsten un Merlijn, teica, ka Arbetsförmedlingen cieši sadarbojas ar Mora komūnu kopš 2016. gada.

“Šobrīd Zviedrijā ir ievērojams skolotāju trūkums, tādēļ darbinieki mums jāmeklē ārpus valsts,” Lara paskaidro.

“Nīderlande bija mūsu pirmā izvēle, jo es pati runāju nīderlandiešu valodā, un esam novērojuši, ka nīderlandiešiem nav grūti iemācīties zviedru valodu.

Es uzrakstīju sludinājumu holandiešu valodā, ievietoju to sociālajos plašsaziņas līdzekļos un drīz vien sazinājos ar Kirsten un Merlijn. Uzaicinājām viņas uz interviju, iepazīstinājām ar skolu un apkārtējo pilsētu un piedāvājām viņām darbavietas.”

EURES man palīdzēja gandrīz ar visu”

Lara un EURES palīdzēja skolotājām ar pārcelšanos jeb, citējot Merlijn, “gandrīz ar visu”.

Lara Feller, tāpat kā es, runā nīderlandiešu valodā. Tādēļ bija ļoti viegli sazināties ar viņu,” saka Kirsten. “Viņa palīdzēja man atrast ne tikai darbu, bet arī dzīvesvietu.

Es noteikti citiem ieteiktu sadarboties ar EURES,” turpina Kirsten. “Es saņēmu visu nepieciešamo palīdzību, un Lara joprojām interesējas par mani un to, kā man veicas darbā.”

Merlijn piekrīt: “Es ļoti novērtēju EURES palīdzību un noteikti ieteiktu šo organizāciju visiem, kuri apsver domu pārcelties uz ārvalstīm.

Ierodoties citā valstī, daudz kas notiek nedaudz citādi, un tu nezini, kurp jāiet vai ar ko jāsāk. EURES sniedz ļoti labu atbalstu sākuma posmā.”

Ja jūs interesē darbs ārvalstīs, varat jau šodien sazināties ar vietējo EURES konsultantu.

 

Saistītās saites

Arbetsförmedlingen

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseĀrējās EURES ziņasDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.