Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis7 kovas 2019Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Derybos dėl darbo užmokesčio. Nuo ko pradėti?

Profesiniame gyvenime gali tekti derėtis dėl darbo užmokesčio. Tai nelengva užduotis. Ar prašyti daugiau ir rizikuoti įžeisti? Ar verčiau prašyti mažiau ir rizikuoti nuvertinti savo įgūdžius? Šiame straipsnyje patariame, nuo ko pradėti.

Salary negotiation: Where should I start?
EURES

Susiraskite informacijos

Eidami derėtis, aiškiai apsibrėžkite norimo darbo užmokesčio dydį (ar jo ribas), kad turėtumėte gerą atspirties tašką deryboms. Tačiau svarbu, kad šis skaičius būtų realus, antraip derybos gali pasisukti nenorima linkme. Kad aiškiai žinotumėte, ko siekiate, ir turėtumėte stipresnę derybų poziciją, pasiieškokite informacijos apie panašias darbo vietas ir už jas mokamą darbo užmokestį.

Žinokite, ko esate vertas

Gal jums labai gerai sekasi pardavimo srityje? Gal gebate surinkti 70 žodžių per minutę? O gal turėdami idėją galite ją kaip nors ypatingai įgyvendinti? Kad ir kokie jūsų įgūdžiai, jie jus daro naudingu bet kuriai įmonei. Įgūdžiai taip pat gali būti svarbūs derybų argumentai, tad ruošdamiesi deryboms įvertinkite juos.

Leiskite darbdaviui pradėti

Darbdavys, kaip ir jūs, tikriausiai turės nusistatęs aiškų darbo užmokesčio dydį. Jis gali būti panašus į jūsiškį, bet gali ir skirtis. Leisdami jam pradėti ir pasakyti, kiek jis planuoja mokėti, galėsite įvertinti, ar jūsų lūkesčiai panašūs, ir, jei norėsite, galėsite pakeisti savo lūkesčius.

Nepriimkite nieko asmeniškai

Uždarbis gali turėti didelę įtaką daugeliui gyvenimo sričių, tad derybos dėl jo gali būti itin asmeniškos. Nors tai suprantama, svarbu stengtis kuo labiau vengti emocijų. Išlikdamas ramus sudarysite profesionalo įvaizdį, kuris darbdaviams gali patikti. Tačiau jeigu būsite emocionalus, rizikuosite atstumti darbdavį ir pakenkti deryboms.

Neskubėkite

Derybos dėl darbo užmokesčio gali bauginti ir kelti įtampą, tad gali kilti noras kuo greičiau jas užbaigti. Atsispirkite tam! Neskubėkite ir aptarkite visus jums rūpimus aspektus. Juk tikrai nenorėtumėte po derybų gailėtis.

Tikimės, kad šie patarimai padės gauti norimą darbo užmokestį. Sėkmės derantis!

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su EURES, Europos darbo mobilumo portalu.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.