Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2022 m. sausio 5 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Penki patarimai darbdaviams, grįžtantiems į darbo vietą

Nors COVID-19 taisyklės ir reglamentai įvairiose šalyse vis dar skiriasi, kaip darbdaviui svarbu užtikrinti, kad esate pasirengęs grįžti į darbo vietą. Pateikiame penkis svarbiausius patarimus, kaip saugiai pasitikti darbuotojus, grįžtančius į darbą.

Our top 5 tips for employers returning to the workplace
EURES

1. Pritaikykite darbo vietą

Prieš pakviesdami darbuotojus grįžti į darbo vietą, peržiūrėkite darbo vietą ir darbo organizavimą, kad sumažintumėte tokių virusų, kaip COVID-19, plitimą. Gali prireikti daugiau erdvės tarp darbo vietų, kruopštaus ir reguliaraus valymo grafiko ir ženklų, informuojančių darbuotojus apie priemones, kurių jie gali imtis, jog jaustųsi saugesni ir apsisaugotų.

Daugelis organizacijų, norėdamos bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis, rėmėsi interneto platformomis, todėl dabar darbo vietose reikės atsižvelgti į šiuos naujus darbo būdus ir sudaryti jiems sąlygas. Pavyzdžiui, internetiniams skambučiams ir susitikimams gali prireikti ausinių arba privačių erdvių.

2. Ieškokite infekcijos prevencijos būdų

Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (EU-OSHA) skatina didinti informuotumą apie infekcijos plitimo riziką ir skatinti jos prevencijos būdus.

Jei darbe pradėta taikyti nauja praktika, įsitikinkite, kad prieš grįžtant į darbą ir darbo metu būtų aiškiai išdėstyti su sveikata ir sauga susiję lūkesčiai, kad darbuotojams nekiltų neaiškumų. Naujų valymo protokolų, darbuotojų naudojimosi vienu stalu (angl. hot desk) sistemų, kaukių naudojimo ir kitos naujos politikos nurodymas padės darbuotojams jaustis patogiai ir saugiai.

3. Apgalvokite grįžimo į darbą žingsnius

Per pastaruosius pusantrų metų jūsų darbuotojai galėjo dirbti įvairiose vietose, todėl grįžimas į įprastą darbo vietą jiems gali būti sukrėtimas. Norėdami, kad darbuotojai prisitaikytų prie didelių kasdienės rutinos pokyčių, apsvarstykite galimybę paprašyti jų palaipsniui apsilankyti darbo vietoje, kad jie galėtų prisitaikyti ir iš naujo susipažinti su nauja aplinka. Tai galėtų reikšti, kad reiktų pradėti nuo vienos dienos darbe per savaitę ir vis kas kelis mėnesius pratęsiant dar viena diena.

Tai ne tik leis darbuotojams į savo gyvenimą grąžinti važinėjimą į darbą, bet ir suteiks laiko kitiems įsipareigojimams organizuoti, pavyzdžiui, vaikų priežiūros suderinimui su nauju tvarkaraščiu.

4. Susikurkite planą!

Pandemijos metu buvo daug neaiškumų, tačiau turint planą, kaip valdyti būsimus protrūkius ir kitas ekstremaliąsias sveikatos situacijas, galima sumažinti susirūpinimą ir nerimą darbe. Jūsų plane turėtų būti aptarta, kaip verslas prisitaikys ir tęs veiklą, jei dėl sveikatos problemų ar vietinių kelionių ribojimų sumažės darbuotojų skaičius. Jame taip pat turėtų būti numatytos laikinojo nedarbingumo atostogų gairės ir informacija bei parama, kuria darbuotojai gali pasinaudoti.

Parengę planą, būtinai pasidalykite juo su visais verslo nariais. Tai padidins pasitikėjimą organizacija ir jos patikimumą, taip pat padės atsakyti į darbuotojams kylančius klausimus.

5. Skatinkite galimą paramą

Po pandemijos darbo vieta gali veikti ne taip, kaip anksčiau, todėl darbuotojams kils daug klausimų. Informuodami apie veiklos pokyčius, apsvarstykite galimybę pasiūlyti kolegoms galimybę užduoti klausimus ir gauti patikimos informacijos. Jų užklausas galima nukreipti vyresniesiems darbuotojams arba Žmogiškųjų išteklių skyriui, arba aptarti jas privačiai individualiame pokalbyje.

Geros savijautos praktikos skatinimas – dar vienas būdas motyvuoti darbuotojus po sveikatos krizės, kurios metu daugelis buvo izoliuoti ir jautėsi vieniši.

Daugiau informacijos apie grįžimą į darbo vietą po pandemijos žr. „Penki patarimai darbuotojams, grįžtantiems į darbo vietą“.

 

Susijusios nuorodos

Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (EU-OSHA)

„Penki patarimai darbuotojams, grįžtantiems į darbo vietą“.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Raskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

 

Išsamūs duomenys

Temos
  • Nurodymai ir patarimai
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.