Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem17 aprīlis 2020Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā radīt paliekošu iespaidu tiešsaistes darba intervijā

Aizvien vairāk cilvēkiem strādājot no mājam, pieaug arī videointerviju skaits. Tiešsaistes darba intervija var būt nomācoša, jo īpaši tad, ja tā ir vienīgais šķērslis ceļā uz sapņu darbu. Mēs jums sagatavojām dažus svarīgākos ieteikumus, kas palīdzēs atstāt pozitīvu iespaidu uz jūsu iespējamo darba devēju un radīt par sevi vislabāko “virtuālo” iespaidu.

How to stand out in an online job interview
Shutterstock

Pirms intervijas

Pārbaudiet savu ierīci

Vispirms jums jānoskaidro, kādu rīku darba devējs intervijā vēlas izmantot. Neatkarīgi no tā, vai tas ir Google Hangouts, Microsoft Teams, Skype vai Zoom, pārliecinieties, ka zināt, kā programmatūru izmantot, un ka tā jūsu ierīcē darbojas. Nenāk par ļaunu veikt pārbaudes zvanu draugam vai ģimenes loceklim, lai pārbaudītu mikrofonu un tīmekļa kameru, kā arī to, vai jūsu interneta savienojums nodrošina labu audio/video kvalitāti.

Neaizmirstiet pajautāt darba devējam, kāds ir intervijas formāts. Var gadīties, ka video nebūs nepieciešams.

Sagatavojiet B plānu

Sagatavojiet rezerves plānu gadījumam, ja intervijas dienā rodas tehniskas problēmas. Jūs varat nodrošināt pārbaudītu rezerves ierīci vai jau laikus palūgt intervētājam tālruņa numuru, pa kuru varēsiet piedalīties intervijā, ja jums radīsies tehniskas problēmas ar jūsu ierīci.

Esiet laicīgi gatavs intervijai

Tāpat kā klātienes intervijās, ir labi būt gatavam intervijai 10 minūtes ātrāk.

Izvēlieties ideālu intervijas vietu

Izvēlieties labu vietu ar dabisku apgaismojumu, lai intervētājs jūs var skaidri redzēt. Ļoti svarīgs ir arī intervijas fons - nodrošiniet, ka tas ir kārtīgs, un aizvāciet jebkādus objektus, kas intervētājam varētu novērst uzmanību.

Novērsiet traucēkļus

Neaizmirstiet izslēgt jūsu ierīces paziņojumus. Ja dzīvojat ar kādu kopā vai jums ir mājdzīvnieks, pārliecinieties, ka viņi jums netraucēs un nevarēs nejauši parādīties kameras tvērumā.

Esiet gatavs

Sagatavojiet dažas atbildes uz visbiežāk uzdotajiem intervijas jautājumiem. Jūs varat arī rokas attālumā turēt savu CV un motivācijas vēstuli gadījumam, ja no tās ātri nepieciešama informācija. Neaizmirstiet sagatavot pildspalvu un papīru gadījumam, ja jums jāveic piezīmes.

Atbilstoši apģērbieties

Ģērbieties tā, it kā dotos uz klātienes interviju. Pirmais iespaids ir svarīgs, tāpēc jums jāizskatās profesionāli, pat ja intervija notiek jūsu dzīvojamā istabā.

Intervijas laikā

Uzmanīgi klausieties

Tiešsaistes intervijās reizēm var būt skaņas nobīde, kas nozīmē, ka jūs nejauši varētu kādu pārtraukt sakāmā vidū. Lai to novērstu, uzmanīgi klausieties intervētājā un pirms runāšanas nogaidiet pāris sekundes.

Pievērsiet uzmanību savai ķermeņa valodai

Sēdiet stalti, smaidiet un aktīvi izrādiet interesi par intervētāja teikto. Svarīgs ir acu kontakts, tāpēc centieties skatīties intervētājam “acīs”. Tas nozīmē, ka jums jāskatās uz tīmekļa kameru, nevis ekrānu.

Pēc intervijas

Nosūtiet e-pasta vēstuli ar pateicību par interviju.

Tāpat kā jebkurā citā darba intervijā, nosūtiet intervētājam e-pasta vēstuli ar pateicību par interviju. Tas parādīs, ka esat apdomīgs un pateicīgs par sniegto iespēju.

Sekojiet līdzi notikumu gaitai

Lieliem uzņēmumiem var būt ilgstošs darbā pieņemšanas process, tāpēc esiet pacietīgs. Tas nenozīmē, ka laiku pa laikam nevarat apjautāties, lai parādītu interesi par darbavietu.

Ceram, ka šie ieteikumi noderēs, un vēlam jums panākumus darba atrašanā!

 

Saistītās saites:

Google Hangouts

Microsoft Teams

Skype

Zoom

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.