Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem1 novembris 2017Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā radīt labu pirmo iespaidu pirmajās divās nedēļās

Neatkarīgi no tā, vai strādāsi pilna laika darbu, uzsāksi māceklību (profesionālās izglītības īstenošanas formu), vai arī tā būs nepilna laika mācību prakse, pirmajam iespaidam ir liela nozīme. Par to, kā apdomīgi izmantot pirmās vērtīgās sekundes, ir daudz rakstu...  tāpēc tā vietā aplūkosim pirmās pāris nedēļas. Galu galā, lai iekārtotos jaunā darbavietā un aprastu ar jauno situāciju, var būt nepieciešams zināms laiks.

How to make a good first impression… within the first two weeks
EURES

Nekavējies

Punktualitātei darbavietā ir liela nozīme. Un te nav runa tikai par savlaicīgu ierašanos darbā katru dienu (lai gan tas noteikti lielā mērā rada labu iespaidu) — tikpat liela nozīme ir arī savlaicīgai uzdevumu izpildei. Pirmajās nedēļās, visticamāk, tu neķersies klāt pārāk daudz steidzamiem darbiem, taču tev tiks uzticēti pienākumi, un, ja izpildīsi tos savlaicīgi, jaunie kolēģi atzinīgi novērtēs tavu vērtību un spējas.

Izvēlies atbilstošu apģērbu

Nē, mēs nesakām, ka ikvienam vajadzētu valkāt uzvalku — dažos gadījumos tas pat varētu izskatīties mazliet muļķīgi! Taču ikvienam ir jāizvēlas darbam atbilstošs apģērbs. Ja tev būs jāstāv kājās visu darba dienu, tu nevilksi neērtus apavus. Ja tavos darba pienākumos ietilps saskarsme ar klientiem, tu nevalkāsi ikdienas apģērbu. Ja tev būs jāveic kāds aktīvs darbs vai darba pienākumi, kas saistīti ar fiziskām iemaņām, tu nevilksi uz darbu labāko dizaineru apģērbu. Tas viss šķiet pašsaprotami, tomēr, lai cik tas arī nebūtu pārsteidzoši, daudzi to dara nepareizi. Ja neesi pārliecināts(-a), kāda ir tava darba situācija, kāpēc gan to iepriekš nenoskaidrot? Un, pavadot vairāk laika savā darbavietā, tu ātri iemācīsies, kas der un kas neder.

Iesaisties

Ja izrādīsi savu vēlmi iesaistīties darbā, tu noteikti parādīsi citiem savu entuziasmu un apņēmību strādāt. Var gadīties arī, ka pirmajās darba nedēļās tev brīžiem būs brīvāks laiks, tad kāpēc gan neuzņemties iniciatīvu un nepajautāt, kā vēl tu vari palīdzēt? Ķeries klāt pie visa, pie kā vien vari — arī tad, ja tas oficiāli neietilpst tavā darba aprakstā, — un tu noteikti atstāsi lielisku pirmo iespaidu uz saviem jaunajiem kolēģiem.

Uzdod jautājumus

Pirmās nedēļas jaunā darbavietā — pirmie mēneši ir laiks visa kā apgūšanai. Lai gan lielāko daļu darba tu apgūsi, pildot tev uzticētos pienākumus, vai iemācīsies to no saviem kolēģiem, tu vienmēr vari uzzināt vairāk. Ja uzdosi jautājumus, tu izrādīsi interesi un pastiprināsi vēlmi un degsmi kaut ko iemācīties. Varbūt tu vēlēsies uzzināt vairāk par konkrētu tēmu. Varbūt tevi interesēs kaut kas, par ko jau esi dzirdējis(-usi) vai lasījis(-usi). Kāpēc gan neizrādīt zinātkāri un nepajautāt?

Aprunājies ar saviem kolēģiem

Iespējams, ka tavi kolēģi būs interesanti cilvēki ar daudzveidīgu pieredzi un personībām. Tev ar viņiem būs jāpavada kopā daudz laika, tāpēc ir lietderīgi viņus mazliet labāk iepazīt un iepazīstināt ar sevi. Kāpēc gan neuzaicināt viņus uz tasi kafijas vai pusdienām? Tikšanās neformālā atmosfērā ir labs veids, kā „nojaukt mūri” un izveidot attiecības ar saviem kolēģiem.

Taču, lai nokļūtu līdz savām pirmajām nedēļām jaunajā darbavietā, tev vispirms ir izcili jāsagatavo savs CVun rūpīgi jāsagatavojas darba intervijai. Par laimi, mums ir daži lieliski padomi, kā tev palīdzēt nostāties uz panākumu ceļa!

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaES mobilitātes instrumentu kopumsEURES labākā prakseEURES apmācībaĀrējās EURES ziņasĀrējās ieinteresētās pusesIeteikumi un padomiIekšējās EURES ziņasDarba dienas/pasākumiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiZiņas/ziņojumi/statistikaPersonāla atlases tendencesSociālie mēdijiVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.