Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2019 m. rugsėjo 11 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Kaip susikurti tobulą „LinkedIn“ profilį

Socialinis tinklas „LinkedIn“ turi per 610 mln. vartotojų, juo reguliariai naudojasi 90 proc. personalo atrankos specialistų, todėl tai puiki vieta ieškoti darbo ir karjeros kontaktų. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip susikurti išsamų „LinkedIn“ profilį.

How to create the perfect LinkedIn profile
EURES

Įkelkite profilio nuotrauką

„LinkedIn“ duomenimis, profilis su nuotrauka peržiūrimas 21 kartą dažniau, be to, tokio profilio savininkas sulaukia 9 kartus daugiau kvietimų bendrauti. Pasirūpinkite, kad jūsų nuotrauka būtų profesionali: parinkite palyginti naują nuotrauką, kurioje būtumėte užfiksuotas skoningai apsirengęs, venkite užgriozdinto fono arba apkarpytų grupinių nuotraukų ir pasistenkite, kad būtent jūsų veidas būtų dėmesio centre! Asmenukių tikrai reikėtų vengti. Be to, nepamirškite šypsotis. Turėtumėte pasistengti sudaryti profesionalaus, o kartu ir draugiško žmogaus įspūdį.

Pateikite profilio duomenis

Savo profilyje pateikite kuo daugiau įvairių sričių informacijos. Kuo aktualesnę informaciją pateiksite, tuo lengviau personalo atrankos specialistai galės jus rasti. Socialiniame tinkle „LinkedIn“ yra viena labai naudinga funkcija, suteikianti galimybę įvertinti, kiek išsamus jūsų profilis, taip pat nustatyti, kurias sritis būtų galima išplėsti ir patobulinti.

Profilį nuolat atnaujinkite

Neaktyvus ir pasenęs „LinkedIn“ profilis gali net pakenkti. Pateikite naujausią informaciją apie atitinkamą darbo patirtį, pareigas ir kvalifikaciją, taip pat naujausią savo nuotrauką ir nuorodą į tai, kokio darbo ieškote. Apskritai ne tik siūlote įgūdžių rinkinį, bet ir norite pristatyti savo asmeninius privalumus, todėl įsivaizduokite, kad kalbatės su kuo nors, ir rašykite pirmuoju asmeniu. Tai padės atskleisti jūsų socialinius emocinius įgūdžius.

Prisijunkite prie grupių

„LinkedIn“ naudingas ne tik norint megzti ryšius su pavieniais žmonėmis, bet ir ieškoti grupių ir prie jų prisijungti. Grupės gali būti įvairios – nuo buvusių mokyklos ir universiteto bendramokslių iki tam tikro amato ar profesijos atstovų grupių. Ieškant darbo labai naudinga užmegzti ryšius jus dominančioje srityje, visų pirma su žmonėmis, kuriuos pažįstate asmeniškai ir kurie galėtų jus rekomenduoti. Juk maždaug apie 70 proc. darbo vietų apskritai nėra skelbiama viešai! Informacija iš lūpų į lūpas gali būti būtent tai, ko reikia norint sužinoti apie darbą ir gauti darbo pasiūlymą.

Įtraukite tik aktualią darbo patirtį

Jei jūsų darbo patirties aprašymas yra ilgas, įtraukite tik tai, kas susiję su jūsų pageidaujamu darbu. Jei susidūrėte su priešinga problema ir manote, kad jums trūksta atitinkamos patirties, pabandykite parodyti, kaip bet kokia įgyta patirtis jums gali padėti naujame darbe. Kokių naujų įgūdžių įgijote? Ar kokia nors konkreti patirtis padėjo jums sparčiai ko nors išmokti? O svarbiausia – kaip pritaikytumėte įgytą patirtį ir žinias savo pageidaujamame darbe?

Savo įgūdžių skiltyje įrašykite reikšminius ir paieškos žodžius

Įgūdžių skiltyje jūsų įrašyti žodžiai yra reikšminiai žodžiai. Kai personalo atrankos specialistas ieškos tokių žodžių socialiniame tinkle „LinkedIn“, jūsų profilis atsidurs tarp jo paieškos rezultatų. Savo profilyje galite nurodyti iki 50 įgūdžių, o tai suteikia puikią galimybę užtikrinti, kad jūsų profilis kuo dažniau būtų pateikiamas paieškos rezultatuose. Kad dar geriau išnaudotumėte šią funkciją, paprašykite savo sekėjų patvirtinti jūsų įgūdžius paprastu įrašu savo paskyroje ir galbūt pasiūlykite jiems tą patį. Taip jūsų profilis taps dar patikimesnis.

Kontaktus rinkitės kruopščiai

Nors gali atrodyti kitaip, tūkstančiai kontaktų nereiškia, kad jūsų profilis bus geresnis. Dėl tokios gausybės kontaktų jūsų profilio patikimumas tik sumažės, o jums bus sunkiau atskirti svarbius įrašus ir galimybes nuo nesvarbių. Pirmiausia užmegzkite kontaktą su savo buvusiais arba dabartiniais bendradarbiais. Po to pereikite prie draugų ir artimųjų, kurie dirba srityse, susijusioje su jūsų pasirinktą profesine kryptimi. Galiausiai raskite žmones, dirbančius srityje, kurioje galbūt norėtumėte siekti karjeros, ir nusiųskite jiems asmeninį kvietimą bendrauti, paaiškindami, kodėl nusprendėte susisiekti būtent su jais.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums susikurti tokį „LinkedIn“ profilį, kuris jums suteiks galimybę rasti savo svajonių darbą!

Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Susijusios nuorodos

LinkedIn

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES darbuotoją

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Verslas / Verslumas
  • Nurodymai ir patarimai
  • Jaunimas
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.