Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem22 jūnijs 2021Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Pieci iemesli, kāpēc valodas apguve var palīdzēt jums darba meklējumos

Svešvalodas prasmes var jums palīdzēt izcelties darba tirgū un pievērst sev potenciālo darba devēju uzmanību. Divvalodība ne tikai labi izskatās jūsu CV, bet arī attīsta citas prasmes, kuras darba devēji uzskata par pievilcīgām iespējamajiem darbiniekiem.

Five reasons why learning a language can boost your employability
Unsplash

Ļoti pieprasītas prasmes

Internets ir atvieglojis uzņēmumu paplašināšanos starptautiskajos tirgos vairāk nekā jebkad agrāk. Tā kā daudzi mazāki uzņēmumi sasniedz starptautiskus klientus un partnerus, arvien lielākam skaitam darba piedāvājumu ir prasība runāt vēl citā valodā. Tātad neatkarīgi no tā, vai meklējat darbu lielā korporācijā vai mazā uzņēmumā, jums būs jārunā vismaz vienā svešvalodā.

Izcelties citu vidū

Konkurence darba tirgū var būt ļoti liela, vispieprasītākajiem darba piedāvājumiem saņemot simtiem, dažkārt tūkstošiem pieteikumu. Otrās vai trešās valodas zināšanas var jums palīdzēt izcelties pūļa vidū, īpaši tad, ja jūsu pieredze un kvalifikācija ir līdzīga citu kandidātu pieredzei un kvalifikācijai. Pārliecinieties, ka jūsu valodu zināšanas ir labi atspoguļotas jūsu CV, lai tās tiktu pamanītas.

Daži varētu pat apgalvot, ka tā kā 35 % eiropiešu vecumā no 25 līdz 64 gadiem ir divvalodīgi,, prasme runāt divās valodās vairs nav unikāla, un darba meklētājiem būtu jācenšas iemācīties otru svešvalodu, lai izceltos.

Lielāka alga

Darbinieki, kuri prot runāt svešvalodā, parasti saņem labāku atalgojumu nekā viņu kolēģi, kuri pārvalda tikai vienu valodu. Pētījums liecina, ka otras valodas zināšanas var palielināt jūsu algu no 11 % līdz 35 %, atkarībā no valodas un valsts, kurā dzīvojat. Piemēram, Francijā ir vairāk spāņu valodas kā otrās valodas zinātāju nekā Latvijā, tāpēc pieprasījums pēc šīs valodas abās valstīs atšķiras.

Vairāk darba iespēju

Divvalodība vai daudzvalodība jums var atvērt pilnībā jaunu darba tirgu. Darbs ārvalstu uzņēmumā vairs nenozīmē, ka jums ir jāpārceļas. Covid-19 dēļ pieaugot darbam no mājām, uzņēmumi vairāk nekā jebkad agrāk ir gatavi nodarbināt darbiniekus attālināti. Līdz ar to papildus darba meklējumiem, kam nepieciešamas valodas, kurās runājat, jūs varat pievērsties darba tirgiem valstīs, kurās runā šajās valodās. Tādi starptautiski darba portāli kā EURES ir lieliska vieta, kur sākt meklēšanu.

Divvalodība uzlabo citas prasmes

Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri runā vienā vai vairākās svešvalodās, labāk risina problēmas, un viņi ir radošāki un empātiskāki. Problēmu risināšana, radošums un empātija ir nenovērtējamas vispārīgās prasmes, ko jebkurš darba devējs varētu novērtēt darba meklētājā. Tiek arī apgalvots, ka divvalodīgi un daudzvalodīgi cilvēki ir atvērtāki, lai pieņemtu citu cilvēku viedokļus un labāk veido savstarpējos sakarus, kas ir arī lieliskas prasmes, īpaši tādās jomās kā klientu apkalpošana un darījumu attiecības.

Vai vēlaties lietot savas valodu prasmes un atjaunināt savas zināšanas? Iepazīstieties ar šiem bezmaksas valodu apguves rīkiem , kas palīdzēs jums uzlabot valodu zināšanas no mājām.

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Saistītās saites:

EURES: Atrast darbu Eiropā

Eiropā vairāk nekā vienas valodas prasme joprojām ir privilēģija

Pētījumi liecina, ka divvalodīgi cilvēki ir gudrāki, radošāki un empātiskāki

Algas piemaksa pateicoties svešvalodu prasmēm

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.