Skip to main content
EURES
Naujienų straipsnis2023 m. vasario 9 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Penkios 2023 m. paklausios profesijos

Daugelis galvoja, kad norint gauti gerą, deramai apmokamą darbą, reikia turėti universitetinį išsilavinimą, bet tai ne visada tiesa. Šiame kintančiame ir besivystančiame pasaulyje darbdaviai vertina praktinius, profesinės pakraipos įgūdžius. Štai penkios 2023 m. paklausios profesijos.

Five in-demand vocational jobs for 2023

1. Mašinų operatorius

Statybų sektorius sparčiai auga, ypač dėl to, kad jį norima padaryti ekologiškesniu ir tvaresniu. CEDEFOP, Europos profesinio mokymo plėtros centras, mano, kad šį dešimtmetį itin paklausūs bus statybininkai, mašinų operatoriai ir surinkėjai. Siūloma įvairių darbo vietų – nuo mūrininkų, pastatų statybininkų ir dailidžių iki suvirintojų ir stogdengių darbo vietų. Tačiau darbą šiame sektoriuje galima pradėti nuo mašinų operatoriaus darbo.

Dirbdami kranų operatoriumi, pavyzdžiui, būsite atsakingas už saugų mašinų naudojimą statybvietėse. Turėsite galimybę dirbti su įvairiais projektais, kurie gali būti ilgi ir sudėtingi, tačiau teikiantys didelį pasitenkinimą. Be to, šiems darbuotojams dažnai mokamas geresnis nei daugelio kitų statybų sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis. Galite įsirašyti į specialius mokymo kursus, kad įgytumėte populiarią ir paklausią kranų operatoriaus specialybę. Lankydami kursus įgysite reikiamų priemonių, įgūdžių ir praktinės patirties, ir atitinkamą kvalifikaciją.

2. Mechanikas

Tęsiant mašinų temą, vis dar paklausūs yra mechanikai. Mechanikai dirba ne tik su automobiliais, autobusais ir kitomis transporto priemonėmis, bet yra reikalingi ir daugelyje pramonės sričių, pavyzdžiui, statybų, gamybos ir aviacijos sektoriuose. Įgūdžiai, kuriuos įgysite dirbdami mechanikais, pravers ir daugelyje būsimų darbo vietų, pavyzdžiui, žaliosios energijos srityje. Darbdaviai vertina ne tik dalykinius, bet ir socialinius emocinius įgūdžius, kaip antai, bendradarbiavimo ir bendravimo. Nors daugelis universitetų siūlo mechanikos inžinerijos srities kursus, norint tapti mechaniku, mokslinis laipsnis nereikalingas. Kadangi šie darbuotojai itin paklausūs, siūloma daug įvairių profesinio mokymo kursų reikiamai kvalifikacijai įgyti.

3. Elektrikas

Pereinant prie tvarių ir atsinaujinančiųjų išteklių technologijų, elektrikų paklausa tik didės. Elektriko darbas gali būti gerai apmokamas, o daug elektrikų galiausiai pradeda savo verslą. Kad įgytumėte elektriko kvalifikaciją, jums nebūtinas universitetinis išsilavinimas, o daugelis mokymo paslaugų teikėjų siūlo patirties įgyti darbo vietoje. Mokymo programos suteikia galimybę išmokti amato tuo pačiu ugdant socialinius ir emocinius, kitur pritaikomus įgūdžius. Padirbus elektriku, vėliau taip pat galima tapti elektros inžinieriumi, projektuotoju ir vadovu.

4. Burnos higienistas

Sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų sektoriuje darbuotojų poreikis ir toliau auga. Nors daugelyje darbo vietų reikalingas universitetinis išsilavinimas, galbūt nustebsite, kad burnos higienistui toks išsilavinimas nereikalingas. Burnos higienistai padeda išvengti dantų karieso. Dalyvaudami pameistrystės programoje, įgysite praktinių įgūdžių ir kvalifikaciją, kurie būtini, kad šis darbas puikiai sektųsi. Mokami geri atlyginimai, ir tai puikus karjeros kelias mėgstantiems lankstumą, nes burnos higienistai gali dirbti vienoje įstaigoje arba laisvai samdomais darbuotojais.

5. Vyriausiasis virėjas

Daugelis mūsų mėgaujasi maistu. Po COVID-19 pandemijos restoranai ir kavinės vėl atvėrė duris, o maisto pristatymo paslaugos klesti, todėl virtuvės darbuotojai šiais metais ir toliau bus itin paklausūs. Iš tiesų, CEDEFOP prognozuoja, kad darbo vietų skaičius nuo dabar iki 2030 m. sparčiausiai augs apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje. Vadinasi, bus siūloma daugybė vietų vyriausiesiems virėjams ir kitiems virtuvės darbuotojams. Pandemijos laikotarpiu sumenkęs kelionių ir turizmo sektorius vėl auga. Bus siūloma darbo vietų ir svetingumo sektoriuje dirbantiems viešbučių darbuotojams, pvz., vadybininkams ir valytojams.

Parengta bendradarbiaujant su EURES – Europos darbo mobilumo portalu.

 

Susijusios nuorodos

CEDEFOP: Būsimos darbo vietos

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susirasti EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Nurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Nurodymai ir patarimaiInformacija apie darbo rinkąMokymaiGyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesConstructionElectricity, gas, steam and air conditioning supplyHuman health and social work activitiesManufacturingProfessional, scientific and technical activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.