Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2024 m. kovo 29 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Iš Belgijos į Švediją: kaip viena šeima persikėlė gyventi į ramesnę aplinką netoli gamtos

2020 m. pradžioje nusprendę persikelti iš Belgijos į Švediją, programinės įrangos kūrėjas Bramas ir slaugytoja Kelė patarimo kreipėsi į EURES. Po ketverių metų jie ir du jų vaikai džiaugiasi, kad yra čia, nors persikėlimas COVID-19 pandemijos metu nebuvo paprastas.

Belgium to Sweden: how one family moved for a low-stress life close to nature
Photo credit: Bram Hendrickx & Kelly Van Roelen

Belgai Kelė ir Bramas įsimylėjo Švediją 2018 m. šioje šalyje atostogaudami su vaikais Ambere ir Arno. Jie vis čia grįždavo, o 2020 m. pradžioje apsisprendė persikelti visam laikui, nes, kaip sako patys, „čia gyvenimas vyksta arčiau gamtos, mažiau įtampos ir spaudimo vaikams, be to, daugiau laiko galima leisti lauke“.

Bramas ir Kelė, kuriems dabar 38 metai, susipažino būdami aštuoniolikos. Jie susituokė ir susilaukė vaikų. Bramas dirbo programinės įrangos kūrėju Levene, o Kelė – slaugytoja slaugos namuose.

Emigracija per pandemiją

Pirmiausia jie apsilankė 2020 m. kovo mėn. surengtoje Emigratiebeurs emigracijos mugėje Houtene (Nyderlandai). Ten jie susitiko su EURES konsultante Ingrid Hermansson, dirbančia Švedijos valstybinėje užimtumo tarnyboje.

Po kelių dienų Kelė ir Bramas elektroniniu paštu Ingridai pranešė apie apsisprendimą į Švediją persikelti 2020 m. vasarą. Jie nenorėjo gyventi mieste, todėl Ingrid pasiūlė apsistoti Esterjotlando regione, pietų Švedijos grafystėje. „Ši vietovė iš pažiūros atitiko visus reikalavimus, – sako jie. – Gamta, galimybės vaikams studijuoti universitete, įsidarbinti, automobiliu pasiekiama Belgija.“ 2020 m. balandžio mėn. jie kuriam laikui viską sustabdė, kad dar kartą apsvarstytų, ar tikrai nori apsigyventi Švedijoje, tačiau tų pačių metų rugpjūtį galutinai apsisprendė ten persikelti. Jiems padėjo Ingrid ir EUREStikslinė judumo programa.

Prieš išvykdama iš Belgijos pora pradėjo lankyti švedų kalbos kursus, pardavė namą, susipakavo daiktus ir paskiepijo du savo šunis. 2021 m. balandžio mėn., atėjus persikraustymo dienai, kilo itin daug sunkumų. Norėdama įvažiuoti į Švediją, pasienyje šeima turėjo pateikti neigiamo COVID-19 testo rezultatus, kurių dar nebuvo gavę. „Galite įsivaizduoti, kaip nervinomės važiuodami per Vokietiją – neturėjome kur grįžti ir dar nebuvome gavę reikiamų dokumentų, – sako Kelė ir Bramas. – Bet, laimė, išvažiavę iš kelto, maždaug po valandos jų sulaukėme.“

Darbo paieškos

Prieš išvykdamas iš Belgijos, Bramas internete susirado IT darbą įmonėje, kurioje dirba iki šiol. Tačiau kad galėtų įsidarbinti slaugytoja, Kelė turėjo pateikti oficialų belgiško diplomo ir dokumentų vertimą bei švedų kalbos mokėjimo pažymą.

Ingrid padėjo susisiekti su vietos sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kur Kelė pradėjo praktiškai mokytis švedų kalbos pavaduodama darbuotojus. Po trejų metų ji išlaikė kalbos egzaminus ir laukia sprendimo, kad vėl gali dirbti slaugytoja.

Persikėlimas su vaikais

Šeimai persikraustant, Amberei buvo aštuoneri, o Arno – šešeri. „Žinoma, jie nusiminė, kad teks palikti draugus, bet nekantriai laukė naujo gyvenimo Švedijoje, – sako Bramas ir Kelė. – Persikraustėme dar nepasibaigus mokslo metams, todėl prieš vasaros atostogas jie spėjo susirasti draugų. Čia jie patiria mažiau įtampos ir gali tiesiog būti vaikais.“ Dabar jiems 11 ir 9 metai. Abu susirado draugų ir lanko vietinį futbolo klubą.

EURES vaidmuo

Ingrid sako, kad tai buvo pirmoji šeima, su kuria, dirbdama Švedijos valstybinėje užimtumo tarnyboje, ji bendradarbiavo aštuonerius metus. Dabar, kaip teigia ji, Kelės, Bramo ir jų vaikų „svajonė, apie kurią man pasakojo prieš ketverius metus vykusioje Emigracijos mugėje Houtene, pildosi“.

Ji taip pat sako: „Mane įkvepia ir džiugina galimybė informuoti žmones ir jiems padėti, kai iškyla mažesnių ir didesnių iššūkių bei kliūčių, ir patarti, kaip jie gali padėti patys sau. Kiekvienas turi savo kelionę, kuriai pasiruošti padedu aš. Man niekada nebūna nuobodu. Vykstant šiam procesui laimi visi: persikeliantieji, darbdaviai, Švedijos darbo rinka ir aš.“

Paklausti, ką patartų kitiems, Bramas ir Kelė sako: „Labai pravartu kalbą pradėti mokytis iš anksto. Daug oficialios dokumentacijos galima gauti ir anglų kalba, tačiau turint švedų kalbos pagrindus viskas einasi daug sklandžiau.

 

Jei ketinate persikelti dirbti į kitą šalį, patarimų ir pagalbos kreipkitės į EURES pagalbos tarnybą.

 

Susijusios nuorodos

EURES tikslinė judumo programa

Gyvenimas ir darbas Europoje

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

EURES konsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle X

EURES tinkle „LinkedIn“

EURES tinkle „Instagram“

 

Išsamūs duomenys

Temos
  • ES mobilumo priemonių rinkinys
  • EURES mokymai
  • Nurodymai ir patarimai
  • Vidinės EURES naujienos
  • Naujienos/pranešimai/statistika
  • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
  • Education
  • Human health and social work activities
  • Professional, scientific and technical activities

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.