Skip to main content
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 12. martsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Astoņi iemesli, kas jums jāņem vērā sezonas darbā

Sezonas (vai pagaidu) darbs bieži tiek uzskatīts par sekundāru, mazāk vēlamu risinājumu salīdzinājumā ar pilnas slodzes nodarbinātību, bet tas ne vienmēr tā ir. Zemāk ir dots saraksts ar iemesliem, kāpēc jums būtu jāapsver sezonas darbs.

8 reasons you should consider seasonal work
Shutterstock
  1. Piekļūstiet sākotnēja līmeņa amata vietām

  Sezonas nodarbinātībā bieži vien piedāvā sākotnējā līmeņa amatus, kurus būtu daudz grūtāk atrast citās nozarēs. Tas var nodrošināt atspēriena punktu, sniedzot jums pieredzi, kas vēlāk varētu radīt attiecīgas karjeras iespējas.

  1. Izmēģiniet jaunu darba jomu vai darba devēju

  Ja vēlaties izmēģināt jaunu karjeras ceļu vai vēlaties strādāt pie cita darba devēja, sezonas darbs var jums ļaut to droši pārbaudīt, zinot, ka, ja jums tas nepatīk, jūs to neesat apņēmies ilgtermiņā.

  1. Izmantojiet unikālās prasmju iespējas

  Pieejamo sezonas darba iespēju daudzveidība (piemēram, slēpošanas kūrortos, festivālos un mazumtirdzniecībā vai lauksaimniecībā) var jums sniegt iespēju uzlabot specifiskas un meklētās prasmes, ko jūs, iespējams, nespējat attīstīt citos amatos.

  1. Uzlabojiet savu CV

  Ja meklējat pagaidu darbu, sezonas darbs var būt lielisks veids, kā aizpildīt tukšas vietas jūsu CV, kā arī nodrošināt jums vērtīgas prasmes un ļoti nepieciešamos ienākumus.

  1. Atveriet durvis turpmākam darbam

  Tāpat kā sezonas darbs var jums dot iespēju izmēģināt darbu pie konkrēta darba devēja vai kādā konkrētā jomā, darba devējam tas ļauj arī izmēģināt jūs un redzēt, kā jūs iederaties viņu darba vidē. Ja jūsu darba devējs uzskata, ka esat īpaši strādīgs un motivēts, ir labas izredzes, ka jums tiks piedāvāts ilgtermiņa darbs.

  1. Izveidojiet plašāku profesionālo kontaktu klāstu

  Beidzoties sezonas darba līgumam, pat ja jums netiek piedāvāts pilnas slodzes darbs, jūs joprojām būsiet strādājis ar veselu jaunu cilvēku grupu, kuri, iespējams, varētu jūs saistīt ar nākotnes iespējām.

  1. Ceļojiet

  Tūrisma nozarē ir daudz sezonas darba, kas var jums sniegt iespēju ceļot un strādāt ārzemēs, saredzot jaunas vietas un iepazīstot jaunas kultūras, kā arī saņemot atalgojumu!

  1. Pavadiet laiku ārā

  Pēc savas būtības daudz sezonas darba notiek ārpus telpām, jo šis darbs ir ļoti atkarīgs no gadalaikiem un laikapstākļiem. Laika pavadīšanai ārpus telpām ir daudz priekšrocību, piemēram, tā var uzlabot jūsu imūnsistēmu un pozitīvi ietekmēt jūsu garīgo veselību.

  Ceram, ka šie padomi iedvesmos jūs izpētīt sezonas nodarbinātības iespējas, kas atbilst jūsu karjeras mērķiem!

  Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

   

  Plašāka informācija:

  Eiropas Darba dienas

  Drop’pin@EURES

  Atrast EURES padomdevējus

  Dzīvošana un darbsEURES valstīs

  EURESdarbavietu datubāze

  EURES pakalpojumi darba devējiem

  EURESpasākumu kalendārs

  Turpmākie pasākumi tiešsaistē

  EURES sociālajā tīklā Facebook

  EURES sociālajā tīklā Twitter

  EURES sociālajā tīklā LinkedIn

  Sīkāka informācija

  Temati
  Ieteikumi un padomiJaunatne
  Nozare
  Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

  Atruna

  Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.