Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel5 november 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Nõuanded töökoha leidmiseks välismaal COVID-19 piirangute ajal

Praegu on ebatavaline aeg töö otsimiseks, sest COVID-19 tõttu on endiselt tavaline kaugtöö ja kehtivad reisipiirangud. Tööandjad kogu Euroopas siiski vajavad uusi töötajaid ja sobiva töökoha leidmiseks saab otsinguid mitmeti optimeerida.

Tips for finding jobs abroad during the COVID-19 restrictions
EURES

Siin artiklis pakume viis parimat nõuannet, et aidata leida töökohta välismaal praegusel keerulisel ajal.

Ole otsingus strateegiline

COVID-19 on oluliselt mõjutanud Euroopa tööturgu, kuid tööpakkumisi on siiski veel palju – võib-olla pead neid otsima lihtsalt muust sektorist või piirkonnast. Püüa olla strateegiline. Mis sektoritel läheb teistest paremini? Nad võivad olla ka need, kes otsivad uusi töötajaid. Üha tähtsamaks muutuvad digivaldkonnad, näiteks IT ja e-kaubandus, ning teadus, tervishoid, haridus, hooldus ja kommunaalteenused. Pea meeles, et pandeemia on tugevalt mõjutanud selliseid sektoreid nagu turism ja külalismajandus, kuid nad võivad siiski otsida kõrghooajaks hooajatöötajaid.

Ole avatud eri võimalustele

Kui parim võimalus on veel leidmata, püüa olla avatud. Võib-olla pead laiendama otsingut tavalisest kaugemale, kuid sellega leiad võimalusi. Kuigi enamik meist soovib stabiilset ja pikaajalist töökohta, võid lühiajaliste lepingute järel saada hiljem püsilepingu. Kui tõestad tööandjale, et sul on väärtuslikke oskusi, võid kiiresti sulanduda ettevõtte tegevusse. Jää avatuks ka võimalustele eri riikides. Isegi kui teatud riigis kehtivad praegu reisipiirangud, võib olukord kiiresti muutuda. Meie peamine soovitus on kontrollida vahendist Re-open EU, mis on uusimad reisijuhised.

Näita, et oled paindlik

Keskendu avaldustes üldistele, ülekantavatele oskustele, näiteks loovusele, suhtlusoskusele ja probleemilahendusoskusele, eriti kui sul ei ole ametikohaga seoses otsest töökogemust. Rõhuta varasematelt ametikohtadelt saadud ülekantavaid oskusi, keskendudes sellele, kuidas neid kasutada pakutaval ametikohal, ning seejärel nimeta lisaoskused, mis eristavad sind teistest kandidaatidest. Pea meeles, et kõik kogemused on väärtuslikud. Praegusel ebakindlal ajal on tööandjate jaoks eriti olulised tegurid paindlikkus, kohanemisvõime ja õppimisvalmidus. Paljud tööandjad otsivad ka tugevate digioskustega töötajaid, kes suudavad vajaduse korral teha kaugtööd.

Ole valmis veebipõhiseks värbamiseks ja kaugtööks

Isegi kui kolid välismaale, võib töövestlus toimuda kaugvestlusena. Enamik tööandjaid kasutab sellist tuntud ja tasuta tarkvara nagu Skype ja Zoom, kuid veendu, et tead, kuidas seda kasutada, ja proovi seda enne vestlust. Vajad ka töökindlat internetiühendust.

Video kaudu toimuv töövestlus on ka hea võimalus näidata oma digioskusi, nagu mainitud eespool. Hea toimetulek tõestab tulevasele tööandjale, et suudad vajaduse korral teha tõhusat kaugtööd. See annab ka ettekujutuse, mida oodata, kui pead alustama töötamist uues töökohas kohe kaugtööna.

Rohkem kasulikke nõuandeid on meie eelmistes artiklites veebipõhiste töövestluste ja kodunt töötamiseks valmistumise teemal.

Saa tuge EURESelt!

Ära unusta, et EURES pakub mitmesugust tuge. EURESe portaalis on ligi 3 miljonit tööpakkumist kogu Euroopas ja seda ajakohastatakse iga päev. Võid saada ka individuaalset toetust oma kohalikult EURESe nõustajalt, kes pakub meeleldi karjäärinõustamist, soovitab võimalusi, täiustab sinu CVd ja annab haldusnõu.

Lisateave, kuidas EURES saab aidata, on siin.

 

Seotud lingid

Re-open EU

Skype

Zoom

Kuidas jääda silma veebipõhisel töövestlusel

Viis asja, mida vajad, et alustada töötamist kodunt

EURESe portaal

EURESe nõustajate otsing

Kuidas EURES aitab Euroopas tööd leida

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
ELi liikuvuse tööriistakastNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Abiteave ja kasutajatugiElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.