Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel1 august 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Euroopa Õpipoisiõppe Liit

Euroopa Õpipoisiõppe Liit korraldas hiljuti Maltal kõrge tasemega ürituse, et tähistada viimase nelja aasta saavutusi ja ühtlasi vaadata tulevikku. Tutvume selle ainulaadse partnerlusega lähemalt ja uurime, kuidas saavad selles osaleda Euroopa ettevõtted ja organisatsioonid.

In the spotlight: The European Alliance for Apprenticeships

Mis on Euroopa Õpipoisiõppe Liit?

2013. aastal asutatud Euroopa Õpipoisiõppe Liit viib valitsused kokku ettevõtete, haridus- ja koolitusasutuste, sotsiaalpartnerite, ametiasutuste ja võrgustike, mittetulundusühenduste ja noorteorganisatsioonide, kaubanduskodade ja teiste asutustega, et vähendada noorte töötust.

Euroopa Õpipoisiõppe Liidu liikmete eesmärk on parandada õpipoisiõppe kvaliteeti, võimalusi ja mainet.

Miks liit asutati?

2008. aasta majanduskriis mõjus eriti raskelt noortele, suurendades noorte tööpuudust kõikjal Euroopas. Kuigi noorte töötus on viimastel aastatel enamikus riikides vähenenud, on see siiski veel liiga suur.

Leiti, et õpipoisiõpe on eriti tõhus võimalus, kuidas aidata noortel leida tööd, sest teoreetiline ja praktiline õpe üheskoos annavad just need ainulaadsed oskused, mida praegu vajavad tööandjad.

Mida on Euroopa Õpipoisiõppe Liit teinud?

2017. aasta märtsi seisuga olid liidu saavutused näiteks järgmised:

  • osaleb 35 riiki;
  • partnerluse liikmed on võtnud üle 200 kohustuse seoses kvaliteedi, võimaluste, maine ja liikuvusega;
  • noortele pakutakse üle 500 000 koolitus- ja töövõimaluse;
  • Euroopa Liidu liikmesriigid on lisanud õpipoisiõppe oma noortegarantiisse, mille kaudu pakuti 2016. aastal ligikaudu 390 000 õpipoisikohta.

Miks pakkuda õpipoisiõpet?

Õpipoisiõpe on suurepärane võimalus tuua ettevõttesse uutmoodi mõtlevaid noori, koolitada neid ettevõtte vajaduste järgi ja anda ettevõttele puuduvaid oskusi. Rahalist abi saab taotleda selliste programmide kaudu nagu noortegarantii.

Mis on Euroopa Õpipoisiõppe Liiduga ühinemise eelised?

Liidu liikmeks saamisega suureneb nähtavus ja juurdepääs Euroopa õpipõisiõppe võrgustikule, kus saate jagada parimaid tavasid ning õppida teiste kogemustest. Te saate teavet suuniste, praktiliste vahendite, aruannete ja rahastamisvõimaluste kohta, samuti kutseid õpikodadesse ja üritustele.

Kuidas saab minu organisatsioon ühineda liiduga?

Teie organisatsioon peab Euroopa Õpipoisiõppe Liiduga ühinemiseks esitama kohustuse lühikirjelduse, mis tuleb saata aadressile empl-eafa@ec.europa.eu. Võetud kohustus võib hõlmata üht järgmistest valdkondadest:

  • olemasoleva programmi või algatuse laiendamine;
  • uue partnerluse või katseprojekti käivitamine;
  • uute õpipoisiõppe võimaluste loomine teises riigis;
  • liikuvuse toetamine;
  • parem kvaliteet;
  • teadlikkuse või atraktiivsuse suurendamine või muu asjakohane tegevus.

Seejärel peate vähemalt kord aastas esitama internetiküsitluse kaudu teavet kohustuse tegevuse ja tulemuste kohta.

Kust saab minu organisatsioon lisateavet?

Lisateave Euroopa Õpipoisiõppe Liidu kohta ja võetud kohustuse täitmise juhised: ec.europa.eu/apprenticeships-alliance. Samuti saate liituda Euroopa Õpipoisiõppe Liidu LinkedIni rühmaga või küsida lisateavet aadressilt empl-eafa@ec.europa.eu.

 

Seotud lingid

Euroopa Õpipoisiõppe Liit

Noortegarantii

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
ELi liikuvuse tööriistakastTööturuuudised/liikumisuudisedUudised/aruanded/statistikaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.