Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel22 juuni 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Viis põhjust, miks keele õppimine võib parandada tööalast konkurentsivõimet

Võõrkeeleoskus võib aidata sul tööturul silma paista ja tõmmata endale värbajate tähelepanu. Kahe keele oskus mitte ainult ei näe elulookirjelduses hea välja, vaid aitab arendada ka teisi oskusi, mida tööandjad potentsiaalsetes töötajates hindavad.

Five reasons why learning a language can boost your employability
Unsplash

Nõutud oskus

Internet on teinud rahvusvahelistele turgudele laienemise ettevõtjate jaoks lihtsamaks kui kunagi varem. Kuna paljud väiksemad ettevõtjad püüavad jõuda rahvusvaheliste klientide ja partneriteni, nõutakse tööpakkumistes üha enam teise keele oskust. Nii et olenemata sellest, kas otsid tööd suures korporatsioonis või väikeses ettevõttes, on tõenäoline, et pead oskama vähemalt üht võõrkeelt.

Eristu teistest

Konkurents tööturul võib olla väga tihe: enim ihaldatud tööpakkumistele võib laekuda sadu või isegi tuhandeid avaldusi. Teise või kolmanda keele oskus aitab sul teiste seast välja paista, eriti kui su kogemused ja kvalifikatsioonid on teiste kandidaatide omadega sarnased. Kanna hoolt, et keelteoskus oleks su elulookirjelduses silmapaistval kohal.

Samas võib väita, et kuna 35 % 25–64aastastest eurooplastest on kakskeelsed, ei ole kahe keele oskus enam ainulaadne, nii et tööotsijad peaksid omandama veel ühe võõrkeele, et silma torgata.

Suurem palk

Võõrkeeleoskusega töötajatele makstakse üldiselt paremini kui ainult emakeeleoskusega töötajatele. Ühes uuringus leiti, et teise keele oskus võib olenevalt keelest ja elukohariigist lisada palgale 11–35 %. Näiteks on hispaania keele teise keelena kõnelejaid Prantsusmaal rohkem kui Lätis, nii et nõudlus selle keele järele on neis kahes riigis erinev.

Rohkem töövõimalusi

Kahe või enama keele oskus võib avada sulle tervenisti uue tööturu. Välismaises ettevõttes töötamine ei tähenda enam tingimata kolimist. Kuna COVID-19 tõttu töötatakse rohkem kodust, on ettevõtjad kaugtöötajate palkamiseks valmis rohkem kui kunagi varem. Nii et lisaks töökohtadele, kus nõutakse keeli, mida valdad, võid uurida ka nende keeltega seotud riikide tööturge. Otsingu alustamiseks sobivad hästi rahvusvahelised tööportaalid, näiteks EURES.

Kakskeelsus toetab teisi oskusi

Uuringud näitavad, et inimesed, kes räägivad vähemalt üht võõrkeelt, lahendavad paremini probleeme ning on loovamad ja parema empaatiavõimega. Probleemide lahendamise oskus, loovus ja empaatiavõime on väärtuslikud üldoskused, mida iga tööandja kandidaadis kõrgelt hindab. Samuti väidetakse, et kaks- ja mitmekeelsed inimesed on teiste inimeste vaatenurkadele avatumad ning loovad hõlpsamini suhtlussidemeid, mis on samuti suurepärased oskused, eriti sellistes valdkondades nagu klienditeenindus ja ärisuhted.

Kas soovid harjutada oma keeleoskusi ja värskendada oma teadmisi? Uuri neid keeleõppevahendeid, mis aitavad oskusi parandada kodust väljumata

Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid

EURES:leia töökoht Euroopas

Euroopas on enam kui ühe keele rääkimine endiselt privileeg

Uuringud näitavad, et kakskeelsed inimesed on arukamad, loovamad ja parema empaatiavõimega

Võõrkeeleoskusest tulenev palgalisa

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Tööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.