Skip to main content
EURES
Artikkel12. november 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Saksamaa EURES avas hooajatöötajatele suunatud veebilehe

Kas olete ELi või kolmanda riigi kodanik, kes otsib Saksamaal hooajatööd? Saksamaa EURES avas hiljuti uue veebilehe, mis annab vastused teie olulisematele küsimustele.

EURES Germany launches web page for seasonal workers
EURES

Kellele on veebileht suunatud?

Veebileht on suunatud ELi ja kolmandate riikide kodanikele, kes on huvitatud hooajatööst Saksamaal. Sellelt lehelt leiavad nad praktilist teavet oma õiguste ja muude oluliste teemade kohta, nagu tööaeg, lepingutingimused, majutus ja sotsiaalkindlustus. Veebilehe eesmärk on vastata hooajatöötajate korduvatele küsimustele enne Saksamaale siirdumist.

Miks on hooajatöötajatel oluline teada oma õigusi?

Saksamaal kohaldatakse hooajatöötajatele olenemata nende päritoluriigist Saksamaa tööõigust. Kui inimesed teavad oma õigusi, on väiksem tõenäosus langeda ebaseadusliku töötamise ohvriks.

Mis teavet lehelt võib leida?

Veebileht on inglise ja saksa keeles ning hõlmab järgmisi teemasid:

  • tööload,
  • palgad,
  • sotsiaaltoetus ja ravikindlustus,
  • tasuline puhkus,
  • töölepingute sõlmimine ja lõpetamine.

Veebileht sisaldab ka üksikasjalikke teabelehti hooajatöötajatele, kes on pärit kolmandatest riikidest (inglise, gruusia ja saksa keeles) ja EList (bulgaaria, inglise, saksa, poola ja rumeenia keeles).

Vt Saksamaa EURESeveebileht hooajatöötajatele. LisateaveSaksamaal elamise ja töötamise kohta.

 

Seotud lingid

Elamine ja töötamine: Saksamaa

Hooajatöö Saksamaal: Sinu võimalused

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe välisuudisedTööturuuudised/liikumisuudised
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.