Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel28. veebruar 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat3 min lugemist

Kuus Microsoft Wordi alast nõuannet, mis aitavad töötada tõhusamalt

Microsoft Office on üks maailma populaarsemaid tarkvarapakette, millel on hinnanguliselt 1,2 miljardit kasutajat. Paketi lahutamatu osa on Microsoft Word ning arvatavasti olete Wordiga oma töös või isiklikus elus sageli kokku puutunud.

6 Microsoft Word tips to boost your efficiency

See on mitmekülgne programm, millel on sadu asjalikke funktsioone ja kasulikke kiirvalikuid. Käesolevas artiklis keskendume mõnele lemmikfunktsioonile, mis loodetavasti aitavad teil Wordi veelgi tõhusamalt kasutada.

NB! Artiklis käsitletud versioon on Word 2016; kui kasutate varasemat versiooni, võivad mõned funktsioonid puududa.

Eemalda kogu vorming

„Eemalda kogu vorming“ on meie tagasihoidliku arvamuse kohaselt üks parimaid muudatusi, mis tehti Wordi pärast kurikuulsa kirjaklambri kaotamist. Nagu nimetus ütleb, saate selle funktsiooni abil kiiresti ja hõlpsalt eemaldada kogu valitud teksti vormingu ning taastada vaikeseaded.

Miks on see nii kasulik? Kui olete kopeerinud teksti Wordi mujalt (näiteks internetist), olete arvatavasti märganud, et kopeerimisel ei kandu üle ainult sõnad, vaid ka kogu vorming. Fondi suuruse, tüübi ja värvi ning reavahe muutmine on aeganõudev protsess ning vahel võivad jääda teksti elemendid, mida ei õnnestu vaatamata pingutustele muuta. „Eemalda kogu vorming“ aitab probleemi kõrvaldada ühe nupuvajutusega (Avaleht > Font > ikoon „Eemalda kogu vorming“ paremal ülaservas).

Vormingupintsel

Jätkates vormingu teemal – „vormingupintsel“ aitab kopeerida vormingu ühest kohast teise. Seda on kiire ja lihtne kasutada. Peate vaid kopeeritava vormingu esile tõstma, valima tööriista „vormingupintsel“ (Avaleht > Lõikelaud > Vormingupintsel) ning seejärel klõpsama tekstil, millele soovite seda rakendada. Klõpsates valikul üks kord, saate kopeerida vormingu üks kord, enne kui tööriist muutub passiivseks. Topeltklõps muudab valiku aktiivseks ning võimaldab kopeerida sama vormingut mitu korda.

Stiilid

„Stiilid“ on põhimõtteliselt „vormingupintsli“ edasiarendatud vorm. Kuigi esialgu võib see tunduda veidi hirmuäratav, saate nende abil eelnevalt määrata fondi suuruse, värvi, reavahe jne. See funktsioon on eriti kasulik pikemas dokumendis, sest nii ei ole vaja soovitud vormingu kopeerimiseks kerida teksti lehekülgede kaupa tagasi.

Kui olete stiilid kindlaks määranud, saate rakendada neid kogu dokumendis. Stiilide vaatamise paneel asub Avaleht > Stiilid ning paneeli paremal küljel on kolm noolt – üles, alla ning nool alla, mille kohal on joon. Kolmandal valikul klõpsates saate luua kohandatud stiile.

Sisukord

Sisukorra lisamine on lihtne protsess ning keerukamaks võib osutuda hoopis valiku leidmine. Kuigi võiks arvata, et sisukorra valik asub vahekaardil „Lisa“, on see hoopis Viited > Sisukord all. „Sisukorra“ klõpsamisel avaneb rippmenüü, mis sisaldab sisukordade vaikevalikuid, mida saate dokumenti lisada.

Nüüd on teil kaks valikut: kasutada vaikesisukorda või kohandada seda vastavalt soovile. Kui te ei soovi sisukorda kohandada või ei ole stiilide kasutamises vilunud, on parem valida üks vaikesisukordadest. Klõpsake sisukorral, et lisada see oma dokumenti, ning töö algab.

Kui olete juba kasutanud pealkirja vaikestiile (tavaliselt „Pealkiri 1“, „Pealkiri 2“ või „Pealkiri 3“), kuvatakse selle stiiliga pealkirjad automaatselt sisukorras. Kui te ei ole seda teinud ja teie sisukord on tühi, siis ärge muretsege – saate valida lisatavad pealkirjad käsitsi. Kõigepealt tõstke vastav pealkiri esile. Seejärel liikuge valiku „Lisa tekst“ juurde ning valige sobiv tase. Pealkirjad kuvatakse, kui värskendate sisukorda.

Kohandatud sisukorrad on veidi keerulisemad, seetõttu jätsime protsessi selgitamise Microsofti ekspertidele. Seega vaadake nende nõuandeid, kui soovite sisukorda täielikult ise kujundada.

Viimase toimingu kordamine (F4)

Wordi programmis töötamisel on vahel vaja toiminguid korrata. Hea uudis on see, et selle asemel, et korrata iga toimingut käsitsi, võite vajutada hoopis F4-klahvi ning automaatselt korrata viimast toimingut nii palju kordi, kui soovite. See ei kehti ainult Wordis. Kiirklahv F4 toimib ka Microsoft PowerPointis ja Excelis ning aitab säästa palju aega.

Lihtne märgistus

Funktsioon „Jälita muutusi“ on olnud olemas juba mitu aastat, kuid hiljutine uuendus on valik „Lihtne märgistus“ (Läbivaatus > Jälitus > „Lihtne märgistus“ rippkastis). Meile meeldib see funktsioon eriti seetõttu, et see võimaldab näha, kuhu muudatus on tehtud ning ka lõplikku tulemust, ilma et peaksite kõik muudatused läbi kahlama (mis võib mitme toimetaja korral segadust tekitada).

Kui soovite näha konkreetset muudatust, klõpsake teksti vasakus servas oleval punasel joonel ning funktsioon aktiveerub.

Need ongi kuus Microsoft Wordiga seotud nõuannet, mis aitavad töötada tõhusamalt. Loomulikult on Wordis palju teisi suurepäraseid funktsioone ja kiirvalikuid, kuid tõime välja vaid mõned, mida peame eriti kasulikuks. Loodetavasti olete sama meelt!

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
  • EURESe parim tava
  • EURESe koolitus
  • EURESe siseuudised
Seotud jaotis(ed)
Sektor
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.