Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem12 septembris 2017Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Tava pirmā EURES darbavieta: ko jaunieši no tās iegūst?

Sākotnēji 2012. gadā izveidota kā pilotprogramma, "Tava pirmā EURES darbavieta" (YfEJ) ir mērķtiecīga darba mobilitātes programma, kas palīdz talantīgiem jauniem ES darba meklētājiem piekļūt iespējām, kuras piedāvā uzņēmumi un organizācijas visā Eiropā.

‘Your first EURES Job’: What’s in it for young people?

Kāpēc pievienoties YfEJ iniciatīvai?

YfEJ programma ir lieliski piemērota jauniešiem, kuri nevar atrast darbu savā dzimtajā zemē un meklē jaunu iespēju ārvalstīs. Programma aptver visas 28 ES dalībvalstis, Islandi un Norvēģiju un ir atvērta kandidātiem ar dažādiem izglītības un/vai darba pieredzes līmeņiem. Iespējas ietver darbavietu un māceklību vismaz sešu mēnešu garumā, kā arī prakses vietas (vismaz trīs mēnešus).

Kādas ir YfEJ galvenās priekšrocības?

  • Jūs saņemsiet īpaši jums pielāgotu darba meklēšanas, atbilstības izvērtēšanas un darbā pieņemšanas atbalstu, lai palīdzētu jums atrast piemērotāko iespēju.
  • Jums var pienākties finansiālais atbalsts, lai palīdzētu segt dažas no izmaksām saistībā ar iespēju meklēšanu citā ES valstī (piem., personīga intervija, pārcelšanās izmaksas, valodas apmācība).
  • Jūs varat gūt labumu no tādiem bezmaksas atbalsta pakalpojumiem kā apmācība pirms un pēc iekārtošanās darbā (valodas apmācība u. tml.), darbaudzināšanas atbalsts un uzņemšanas atbalsts jūsu galamērķa valstī.

Kurš var piedalīties YfEJ programmā?

Lai pievienotos YfEJ programmai, jums ir jābūt:

  • 18–35 gadus vecam(-ai);
  • kādas no ES 28 dalībvalstīm, Islandes vai Norvēģijas pilsonim vai ar likumīga iedzīvotāja statusu;
  • nespējīgam(-ai) atrast darba vai apmācības iespēju savā valstī;
  • vēlmei pārcelties uz kādu citu no ES 28 dalībvalstīm, Islandi vai Norvēģiju, lai strādātu, izietu māceklību vai mācekļa praksi.

Kā es varu pievienoties YfEJ?

YfEJ katrā valstī, kas ir EURES tīkla dalībniece, īsteno valstu nodarbinātības dienesti (VND). Lai pievienotos programmai, jums tikai nepieciešams reģistrēties vienā no šiem VND (parasti, aizpildot pieteikuma veidlapu, iesniedzot kontaktinformāciju caur tīmekļa vietni vai nosūtot e-pastu uz saziņas adresi).

Ja jūsu valsts vēl konkrēti YfEJ pakalpojumus nesniedz, tad jūs varat sazināties ar jebkuru no sarakstā minētajām organizācijām. Mēs ieteiktu izvēlēties vienu no vadošajiem nodarbinātības dienestiem Itālijā, Zviedrijā, Francijā vai Vācijā.

Kur es varu uzzināt sīkāku informāciju?

"Tava pirmā EURES darbavieta" lapas EURES tīmekļa vietnē ir lieliska vieta, kur sākt, ja vēlaties uzzināt vairāk par šo programmu. Ir arī pieejama papildu informācija un vairākas noderīgas publikācijas, piemēram, "Tava pirmā EURES darbavieta" ceļvedis, pieejams Nodarbinātības ĢD tīmekļa vietnē.

 

Saistītās saites

"Tava pirmā EURES darbavieta"

Nodarbinātības ĢD tīmekļa vietne

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Palīdzība un atbalsts
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.