Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem6 decembris 2019Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Jauniešu pāris no Slovākijas atrod iespēju Nīderlandē

Nodrošinot piekļuvi stažieru, mācekļu un pilnas slodzes darbvietām visā Eiropā, EURES palīdz jauniešiem rast iespējas. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem atrast darbu ar tiešsaistes aģentūru starpniecību, Petra un Martins vērsās pēc palīdzības pie EURES.

Young Slovakian couple find opportunity in the Netherlands
© Martin Zabojnik, 2019

“Mums ar draugu patīk ceļot,” skaidro Petra. “Mēs [2019. gada] maijā nolēmām dažus gadus padzīvot kā “brīvmākslinieki”. Ceļot, pelnīt naudu un baudīt dzīvi. Tāpēc sākām meklēt sezonas darbu ES valstīs.”

Meklējot darbu, Petra un viņas draugs Martins uzgāja iespējas, ko piedāvāja dažādas aģentūras, bet viņus neapmierināja pieprasītā maksa. Tad viņu uzmanību piesaistīja sezonas darbs Nīderlandē. “Piedāvājumā nebija minēta aģentūra, tikai norādīts, kā sazināties ar Kubovičová kundzi no Slovākijas EURES,” skaidro Petra. “Viņa bija ļoti pretimnākoša un visu mums izskaidroja. Mēs nosūtījām viņai savus CV un vajadzīgo informāciju.”

Zuzana Kubovičová strādā EURES kopš 2006. gada un ir atbildīga par saziņu, sadarbību un informācijas apmaiņu, kas attiecas uz Nīderlandi. “Es sadarbojos galvenokārt ar Nīderlandes darba devējiem un publicēju viņu vakances Slovākijas EURES tīmekļa vietnē,” viņa stāsta. “Es arī atjauninu un tulkoju slovāku valodā informāciju par dzīves un darba apstākļiem Nīderlandē un iepazīstinu ar to darba meklētājus.”

Saņēmusi Petra un Martina darba pieteikumu, Zuzana nosūtīja viņu CV tieši darba devējam un bija pārliecināta, ka pārim ir lielas izredzes dabūt darbu. Nepagāja ilgs laiks, līdz Petra saņēma atbildi.

“Mums par pārsteigumu, pēc divām vai trim dienām ar mani sazinājās uzņēmuma Gebr. P&M Hermans vadītājs,” viņa stāsta. Vadītājs piedāvāja pārim sezonas darbu ziedu novākšanā, un viņi tam ar prieku piekrita. Jūnijā, kad Petra bija pabeigusi ceturto studiju gadu, viņi devās uz Dienvidholandi Nīderlandē

Vadītājs piedāvājās sagaidīt Petra un Martinu lidostā, bet viņi nolēma izpētīt pagaidām nepazīstamo apkārtni un paši doties uz jauno darba vietu. Tas bija aizraujoši, bet viņi bažījās, vai jaunais darbs attaisnos uz to liktās cerības.

Par laimi, viss izvērtās labi, un pārim, kas strādāja kopā ar aptuveni 20 citiem darbiniekiem, darbs gāja no rokas. “Darbs bija smags, bet tas nebija slikts variants,” atceras Petra. “Vasarā nostrādājām trīs mēnešus, nopelnījām naudu, satikām daudzus lieliskus cilvēkus un ieguvām pieredzi. Visi bija jauki un izpalīdzīgi un uzņēmuma īpašnieki ļoti rūpējās un interesējās par darbiniekiem.”

Petra un Martin pēc sezonas beigām uzkavējās Nīderlandē un jau plāno tur atgriezties nākamajā vasarā. “Zuzana Kubovičová mums atvēra durvis uz pasauli,” Petra neslēpj sajūsmu. “Milzīgs paldies viņai un EURES.”

“Pēc šīs vasaras es saņēmu e-pastu, kurā jaunieši apgalvo, ka bijuši ļoti apmierināti ar darbu un arī turpmāk izmantos EURES pakalpojumus,” skaidro Zuzana.

“Esmu ļoti gandarīta, kad saņemu šādas atsauksmes no darba meklētājiem,” viņa piebilst. “Tad jūtu, ka tiešām esmu kādam darījusi labu, un man ir prieks, ja esmu palīdzējusi kaut nedaudz uzlabot kāda dzīvi.”

 

Saistītās saites:

Slovākijas EURES tīmekļa vietnē

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazinieties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Veiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.