Skip to main content
Logo Evropské komise
EURES
Zpráva27 září 2019Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Mladí uchazeči o zaměstnání našli díky spolupráci francouzské a italské pobočky sítě EURES uplatnění jako sezónní animátoři

Pobočky sítě EURES ve Francii a v Itálii pomohly čtyřem mladým Evropanům získat šanci pracovat na sezónních pracovních místech u italské zábavní společnosti.

Young jobseekers become seasonal entertainers thanks to collaboration between EURES France and Italy
Igor Palla

„Loni v listopadu jsem na jednom školení sítě EURES ve Švédsku potkal Biancangelu Fabbri z italské pobočky EURES,“ vzpomíná Sébastien Faure z EURES Francie.

„Během školení nás Biancangela informovala o tom, že jeden z jejích zaměstnavatelů v Itálii, společnost Your Friends Animazione, hledá uchazeče o zaměstnání z celé Evropy,“ vysvětluje. Biancangela hledala uchazeče o práci animátorů pro děti v prázdninových střediscích společnosti Your Friends Animazione na letní sezónu.

„Navrhl jsem Biancangele, že jí pomůžu s propagací volných pracovních míst u společnosti Your Friends Animazione mezi našimi mladými uchazeči o zaměstnání zaregistrovanými v programu Evropský sbor solidarity,” vysvětluje Sébastien.

V krátké době obdržel řadu žádostí od mladých francouzských uchazečů o zaměstnání a zorganizoval telefonické a Skype pohovory mezi společností Your Friends Animazione a uchazeči.

„Je zajímavé a zábavné se naprosto ponořit do italské kultury“

Po úspěšném absolvování výběrového řízení byli čtyři uchazeči z Francie a Španělska vybráni na pětidenní školení v Toskánsku, které proběhlo v dubnu 2019. Během školení si osvojili dovednosti potřebné k vykonávání práce animátora pro děti. Jejich nový zaměstnavatel jim na tento týden uhradil cestu a ubytování.

Jedním z mladých uchazečů o tuto práci byl dvacetiletý Wilfried z regionu Île-de-France hned u Paříže. V době, kdy byl vybrán, Wilfried nestudoval, nepracoval a ani se neúčastnil žádného školení. Po prvotním školení nyní Wilfried absolvuje svou první dvouměsíční pracovní zkušenost u společnosti Your Friends Animazione. Pracuje v prázdninovém středisku v jedné turistické vesnici na ostrově Sardinie. Mezi jeho úkoly patří pořádání sportovních turnajů pro mládež a každovečerních zábavních programů.

„Je to náročné, pracujeme ve vysokém tempu,“ říká Wilfried. „Ale užijeme si u toho tolik zábavy, že to vůbec nevadí.“

Osvojil si řadu sociálních i odborných dovedností, včetně toho, že si zdokonalil svoji angličtinu a naučil se trochu italsky a německy. Také si užívá bezprostřední kontakt s jinou kulturou.

„Je zajímavé a zábavné se naprosto ponořit do italské kultury,“ uvádí Wilfried. „Ze začátku jsem italsky nerozuměl ani slovo. Teď už rozumím.“

Po ukončení svého působení v Itálii má Wilfried v plánu vydat se znovu do zahraničí, tentokrát do Dánska, kde bude působit v rámci Evropské dobrovolné služby na škole pro mladé lidi se zdravotním postižením.

„Oba jsme tomu projektu věřili“

Kancelář sítě EURES ve městě Pistoia, kde pracuje Biancangela, se společností Your Friends Animazione spolupracuje již několik let a Biancangela se domnívá, že mladí uchazeči o zaměstnání, jako je Wilfried, si z práce pro tuto společnost odnesou neobyčejnou zkušenost.

„Společnosti se daří v mladých pracovnících objevit to nejlepší, a to přesto, že přijíždějí bez jakýchkoli předchozích zkušeností na pozici animátorů a často jsou zpočátku nervózní, ostýchaví a ani si neuvědomují, v čem jsou dobří.“ říká.

Biancangela si rovněž nemůže vynachválit Sébastiena a hladký průběh jejich mezinárodní spolupráce. „Se Sébastienem jsme si hned padli do noty, používáme stejné pracovní metody,“ vysvětluje. „Oba jsme tomu projektu věřili a díky jeho smyslu pro empatii, nadšení a komunikačním dovednostem byla spolupráce s ním velmi snadná a zábavná.“

„Postupovali jsme takto: já poskytovala podporu společnosti při registraci projektu a výběru uchazečů a on propagoval oznámení o volných pracovních místech a zpracovával žádosti o pracovní místo od mladých lidí z Francie.

Sébastien je také Biancangele vděčný za její přispění a iniciativu popisuje jako „skvělou spolupráci“. Oba se těší na další vzájemnou spolupráci v budoucnu a už si naplánovali, že tuto úspěšnou iniciativu se společností Your Friends Animazione zopakují i v roce 2020.

 

Související odkazy:

Your Friends Animazione

Evropský sbor solidarity

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého pracovníka sítě EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Osvědčené postupy EURESškolení EURESExterní zprávy EURESZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěTrendy náboruPříběhy úspěchuMládí
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.