Skip to main content
EURES
Artikkel27. september 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Töö turismi valdkonnas: on see minu jaoks?

Euroopa on kõige populaarsem puhkusekoht maailmas. Aastal 2017 külastas seda enam kui 670 miljonit inimest. Turismisektor annab tööd 12 miljonile ELi kodanikule ning pakub mitmesuguseid põnevaid pikaajalisi karjäärivõimalusi neile, kes soovivad oma hariduse ja oskused proovile panna erinevates olukordades. Ärge viivitage!

Working in tourism: What’s in it for me?
EURES

Miks turism?

Turismisektoris töötades saate viibida eksootilistes või kaunites paikades, nautida moodsaid tööruume ja dünaamilist keskkonda. Töötajad on sageli noored, kes toovad tiimi ja töökohale kaasa energiat ja lõbusust. Turismisektoris on palju võimalusi isiklikuks ja tööalaseks arenguks – ja ka võimalus midagi olulist ära teha. Pakutakse nii alalisi, osalise tööajaga kui ka hooajalisi töökohti, nii et kõik võivad leida endale sobiva võimaluse.

Mis on turismiettevõtjatele värbamisel oluline?

Väikeste ja Keskmise Suurusega Ettevõtjate Rakendusameti Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises projekti „Sektoritevahelise koostöö kava turismivaldkonna oskuste kohta“ („Blueprint for sectoral cooperation on skills in tourism“) raames tehtud uuringu kohaselt on tööandjate jaoks kõige olulisem tegur vanus (21%): eelistatakse 25–35-aastaseid töötajaid. Selle järel peetakse oluliseks asjakohaste oskuste olemasolu ja akadeemilist kvalifikatsiooni (mõlemad 18%) ning paindlikkust ja töökogemust (16%).

Mis on kõige olulisemad oskused turismisektoris?

Tööandjad väärtustavad kõige enam külalislahkust, samuti oskust inimsuhteid mõista ja hoida, suhtlemisoskust ja keeleoskust. Ka tööotsijad arvavad, et need oskused on kõige olulisemad, kuid huvitava erinevusena tuleb märkida, et tööotsijate meelest on keeleoskus ja mitmekultuuriline teadlikkus olulisemad kui tööandjate arvates ning kriitiline mõtlemine vähem oluline.

Mis on parimad kohad, kust leida infot turismisektori töökohtade kohta?

Tööportaalid, isiklikud võrgustikud ja sotsiaalmeedia on kolm põhivahendit, mida turismiettevõtted kasutavad uute töötajate leidmiseks. Palju kasutatakse ka ettevõtete kodulehti ning kutseliste värbajate teenuseid. Et suurendada maksimaalselt oma võimalust tööd leida, kasutage neid vahendeid kindlasti.

Kuidas omandada neid oskusi, mida tööandjad otsivad?

Kui soovite enne turismisektoris karjääriga alustamist oma oskusi täiendada, on selleks olemas mitmesugused ELi programmid. Nende hulka kuulub ka EURES, millel on tööotsijate jaoks olemas eriplatvorm paljude funktsioonidega – „Sinu esimene EURESe töökoht“ (Your first EURES Job). See aitab 18–35-aastastel leida ELis töökohti. Samuti pakub programm Erasmus+ noortele palju koolitus- ja võrgustusvõimalusi.

Kust saab lisateavet?

Veebilehel „Töökohad turismisektoris“ (Jobs in Tourism) on palju teavet turismisektoris töötamise kohta. See on osa kommunikatsioonikampaaniast „Turism: võimaluste maailm“ („Tourism, a world of opportunities“), mis on välja töötatud projekti „Sektoritevahelise koostöö kava turismivaldkonna oskuste kohta“ raames. Veebilehe eesmärk on edendada turismitööstust, pakkuda tuge tööotsijatele, kes soovivad alustada karjääriga turismi valdkonnas, ning ettevõtjatele, kes otsivad potentsiaalseid töötajaid.

Lisateavet turismi valdkonna karjäärivõimaluste kohta on jaotises töö otsimine turismisektoris.

 

Seotud lingid:

Jobs in Tourism

Sinu esimene EURESe töökoht

Erasmus+

Väikeste ja Keskmise Suurusega Ettevõtjate Rakendusamet (EASME)

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

Otsige EURESenõustajaid

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe koolitusNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedUudised/aruanded/statistikaVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.