Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 4. janvārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Kādēļ jūsu uzņēmuma Facebook lapas rūpīga uzturēšana ir veiksmīgs ieguldījums nākotnē

Pārvērtiet Facebook par veco, labo veikala leti un radiet uzticēšanos jūsu zīmolam, esot radoši ar nelielu līdzekļu ieguldījumu.

Make Facebook into the good old fashion store counter, and create loyalty for your brand with small budgets and lots of creativity.
EURES

Pål Kaalaas ir digitālās tirgvedības speciālists uzņēmumos Global Savings Group un Savly. Šajā rakstā viņš skaidro, kāpēc ir lietderīgi pavadīt laiku sociālajā tīklā Facebook visiem uzņēmumiem, kas darbojas tiešsaistē.

Vispirms gan jābrīdina: šis raksts nav par “standarta ierakstiem”, kuros jūs veidojat saturu, kas nepārprotami izskatās pēc reklāmas. Te nav runas par atlaižu piedāvājumiem vai lūgumiem abonēt informatīvo izdevumu. Šajā rakstā runa ir par to, kā veidot saturu, kas ieinteresēs jūsu sekotājus, radīs piederības sajūtu un piesaistīs jaunus sekotājus jūsu Facebook videi.

Iesaistīt! Šim vārdam vajadzētu būt rakstītam uz sienas ar izgaismotiem, lieliem burtiem ikvienā uzņēmumā, kas vēlas izveidot uzticamu klientu grupu laikā, kad uzticību iegūt nav viegli. Mēs esam liecinieki jaunam laikmetam, kad vairums cilvēku tikai ar vienu pogas klikšķi var pasūtīt preces vai pakalpojumus no jebkuras vietas pasaulē, un tikai no jums ir atkarīgs, vai uzskatāt to par problēmu vai aizraujošu iespēju veidot jaunas attiecības ar klientiem.

Neatkarīgi no pārstāvētās nozares jūsu mazajam vai vidējam uzņēmumam būs jākonkurē ar “lielajām zivīm” un viņu milzīgo tirgvedībai paredzēto budžetu. Tie ir uzņēmumi, kas maksā par to, lai viņu vēstījums ar TV reklāmu vai reklāmkarogu starpniecību nokļūtu ikvienā mājoklī. Tas nav slikti, taču ne katrs var atļauties tādu pieeju. Tālab tiek iesaistīts Facebook un citi sociālo plašsaziņas līdzekļu kanāli, kuri var kļūt par lielisku iespēju piesaistīt mērķa grupas uzmanību.

Jau tagad lielākā daļa uzņēmumu ir sociālajā tīklā Facebook, taču ne visi pastāvīgi cenšas uzturēt šo sociālo plašsaziņas līdzekļu kanālu. Vairumam no tiem nav radošas pieejas saturam, kuru tie publicē, un tie tikai izplata informatīvus izdevumus un atlaides. Laiku pa laikam reklamēt savus piedāvājumus nav slikti, taču, ja jūsu ziņu galvenais temats pārsvarā būs piedāvājumi, jums būs grūti gūt uzticību vai radīt piederības sajūtu.

Svarīgi ir iesaistīt! To iespējams panākt dažādi, taču kā būtu, ja jūs pajautātu savu klientu grupai viedokli par kādas jaunas preces nosaukumu, alternatīvus risinājumus jaunam logotipam vai pajautātu, kādas preces viņi vēlētos redzēt jūsu veikalā? Jūs varat rīkot konkursus, rādīt uzņēmuma iekšējo procesu fotoattēlus, kopīgot interesantus rakstus, izveidot viktorīnu vai vadīt tīmekļseminārus. Iespējas ir bezgalīgas. Galvenais ir izklaidēt cilvēkus, radot viņiem sajūtu, ka viņi piedalās nozīmīgā notikumā. Proti, ka viņi ir kopienas daļa. Ka jūs esat vienā komandā, jo jūsu attieksme ir personiska un tuva.

Pēdējais elements ir būtisks. Jūs nevarat paust personisku attieksmi, nezinot savu pieeju, savas preces un savu vēstījumu. Bet vissvarīgāk — nepazīstot savus patērētājus vai klientus. Viņi uzklausīs jūs tikmēr, kamēr vien runāsiet par viņiem būtiskiem tematiem. Piemēram, ja pārdodat instrumentus, jūsu potenciālie klienti, iespējams, interesēsies, kā šīs ierīces var izmantot.

Kālab gan to neapvērst otrādi? Lūdziet klientiem padomus un paņēmienus. Facebook varētu kļūt par veikala letes mūsdienīgo versiju. Mūsdienās daudzi cilvēki vairs nestāv pie veikala letes, un tādējādi gan patērētājiem, gan veikalu īpašniekiem var pietrūkt attiecības, kas veidojas sarunājoties. Tās nav sarunas par “Cik tas maksā?” vai “Iesaiņot?”, bet gan “Kāds ir jūsu mīļākais ēdiens?”, “Vai vēlaties ierīkot dārzu?”, “Kur jūs dosieties atvaļinājumā?” vai “Man jums ir lielisks ieteikums”.

Tā veidojas pozitīva zīmola popularitāte. Tā tiek iesaistīti klienti. Jūsu preces vai pakalpojumi ir svarīgi, taču, ja jūs smaidīgi un laipni neiesaistīsieties sarunās ar īstiem cilvēkiem, kālab gan viņiem būtu jūs jāatceras un jāizvēlas nākamreiz?

Un visbeidzot — budžets. Facebook ir uzņēmums. Panākot, ka jums seko potenciālie klienti, jums, iespējams, būs jāiztērē 5–10 eiro par svarīgākajām ziņām, kas paredzētas cilvēkiem, kurus vēlaties piesaistīt. Ja to saturs būs pietiekami labs, jums vairāk nebūs jāiegulda. Paraugieties uz to kā draudzīgu jūsu ieraksta paslavēšanu, lai cilvēki varētu to ieraudzīt, lai tas viņiem varētu patikt un viņi varētu to plaši komentēt.

Nostājieties aiz letes un sāciet strādāt!

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Uzņēmējdarbība
  • Ārējās ieinteresētās puses
  • Ieteikumi un padomi
  • Sociālie mēdiji
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.