Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. sausio 4 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 4 min

Kodėl dėmesys jūsų įmonės „Facebook“ puslapiui yra gera investicija

Pasirūpinkite, kad jūsų „Facebook“ puslapis taptų lyg tradicinės madingų drabužių parduotuvės prekystalis ir užsitikrinkite klientų lojalumą savo prekės ženklui mažomis sąnaudomis, tačiau labai kūrybiškai.

Make Facebook into the good old fashion store counter, and create loyalty for your brand with small budgets and lots of creativity.
EURES

Pål Kaalaas yra atsakingas už skaitmeninę rinkodarą įmonėse „Global Savings Group“ ir „Savly“. Šiame straipsnyje jis paaiškina, kodėl visoms internete savo veiklą pristatančioms įmonėms derėtų skirti laiko socialiniam tinklui „Facebook“.

Svarbu žinoti, kad šiame straipsnyje kalbėsime ne apie įprastus įrašus, kurie visais atžvilgiais atrodo kaip reklama. Kalbėsime ne apie tai, kaip žmones informuoti apie nuolaidas arba paraginti juos užsiprenumeruoti naujienlaiškį. Šis straipsnis apie tai, kaip kurti turinį, kuris sudomintų jūsų sekėjus, padėtų kurti bendrystės jausmą ir pritraukti naujų sekėjų į jūsų „Facebook“ aplinką.

Sudominti! Didelis neoninis ženklas su šiuo žodžiu turėtų kaboti ant biuro sienos bet kurioje įmonėje, kuri nori sukurti lojalią klientų grupę, nes šiais laikais užsitikrinti klientų lojalumą nėra lengva. Dar tik pradedame priprasti prie to, kad dauguma žmonių gali užsisakyti prekes ir paslaugas iš bet kurios pasaulio vietos ir tam tereikia spustelėti mygtuką, ir tik nuo jūsų priklauso, ar tai vertinsite kaip problemą, ar kaip galimybę sukurti naujus santykius su klientais.

Kad ir kokiam sektoriui atstovaujate, jūsų mažai ar vidutinei įmonei teks konkuruoti su didžiaisiais rinkos dalyviais, kurių rinkodaros biudžetas yra milžiniškas ir kurie moka už tai, kad jų žinia pasiektų kiekvienus namus per televizijos reklamas ar reklaminius skelbimus. Tai nėra blogai, tačiau ne visi gali sau tai leisti. Todėl ir derėtų atkreipti dėmesį į „Facebook“ ir kitus socialinės žiniasklaidos kanalus, nes tai gali tapti puikia priemone pritraukti tikslinės grupės dėmesį.

Dauguma įmonių šiandien jau turi „Facebook“ paskyrą, tačiau kiek iš jų nuosekliai rūpinasi šiuo socialinės žiniasklaidos kanalu, – jau visai kitas klausimas. Dauguma apie savo skelbiamą informaciją negalvoja kūrybiškai, todėl dažnai viskas baigiasi tuo, kad susitelkiama į naujienlaiškius ir nuolaidas. Kartais pareklamuoti savo pasiūlymus nėra blogai, tačiau, jei dauguma jūsų pranešimų yra susiję su pasiūlymais, jums bus sunku užsitikrinti lojalumą ar bendrystės jausmą.

Siekiant šio tikslo, žmones būtina sudominti. Tai padaryti galima įvairiai, be kita ko, galbūt verta savo klientų grupės paklausti, ką jie mano apie naują prekės pavadinimą, ko trūksta jūsų parduotuvėje arba kokios galėtų būti naujo logotipo alternatyvos? Galima rengti konkursus, skelbti nuotraukas iš užkulisių, dalytis įdomiais straipsniais, suorganizuoti viktoriną ar internetinį seminarą. Galimybės neribotos. Svarbiausia – sudominti žmones ir kartu jiems suteikti galimybę pajusti, kad jie priklauso didesnei visumai. Kad jie yra bendruomenės dalis. Kad jūs esate viena komanda, nes užmezgate artimus santykius.

Pastarasis aspektas yra svarbus. Negalite užmegzti artimo santykio, jei nežinote, kuo išsiskiriate, ką siūlote ir kaip prisistatote. O svarbiausia – kokie yra jūsų klientai. Jie palaikys ryšius su jumis, jei kalbėsite apie prasmingus dalykus. Pavyzdžiui, jei prekiaujate įrankiais, jūsų potencialūs klientai greičiausiai domėsis, kaip jais naudotis.

O kodėl nepažiūrėjus į tai iš kitos pusės? Paprašykite klientų patarimo. „Facebook“ puslapis gali tapti šiuolaikine parduotuvės prekystalio versija. Šiomis dienomis vis mažiau žmonių stovi prie prekystalio, todėl klientai ir parduotuvių savininkai dažnai gali praleisti progą užmegzti santykius betarpiškai bendraujant. Ne „tai kainuoja“ ar „gal jums supakuoti?“, tačiau „ką mėgstate valgyti pietums?“, „ką norėtumėte susikurti sode?“, „kur norėtumėte atostogauti?“ arba „duosiu jums puikų patarimą“.

Svarbu sukurti teigiamą prekių ženklo įvaizdį. Svarbu įtraukti savo klientus. Žinoma, jūsų prekės ar paslaugos yra svarbiausia, tačiau, jei nesusitinkate su savo klientu, jam nenusišypsote ir su juo neužmezgate kontakto, kodėl jis turėtų jus atsiminti ir pasirinkti kitą kartą?

Paskutinis dalykas – biudžetas. Socialinis tinklas „Facebook“ yra verslas. Siekdami užtikrinti, kad tam tikra potencialių klientų grupė taptų jūsų „Facebook“ puslapio sekėjais, galbūt turėsite skirti 5–10 EUR svarbiausiems pranešimams, kad jie pasiektų tikslinę auditoriją. Jei turinys yra pakankamai geras, jums neprireiks jokių papildomų išlaidų. Tokią investiciją galima vertinti kaip būdą padidinti įrašo matomumą, kad kuo daugiau žmonių jį pastebėtų, paspaustų „patinka“ ir pateiktų komentarų.

Išeikite iš savo įprastinės darbo aplinkos ir imkitės darbo!

 

Daugiau informacijos

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
  • Verslas / Verslumas
  • Išorės suinteresuotosios šalys
  • Nurodymai ir patarimai
  • Socialinė žiniasklaida
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.