Skip to main content
EURES
Novinový článok8. januára 2021Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Čo znamená sloboda pohybu pre zamestnávateľov: R2M Solution

V rámci osláv svojho 25. výročia sieť EURESvyzvala zamestnávateľov, aby sa podelili o svoje príbehy a skúsenosti s EURES a získali tak možnosť vyhrať skvelé ceny. Počas niekoľkých ďalších mesiacov budeme predstavovať víťazov a ich skúsenosti.

What freedom of movement means to employers: R2M Solution
Régis Decorme

Čo pre vaše podnikanie znamená sloboda pohybu?

Táto otázka bola položená zamestnávateľom z celej Európy v rámci súťaže #EURES25. Zamestnávateľov sme požiadali, aby zaslali fotografiu, ktorá ilustruje, čo sloboda pohybu znamená pre ich podnikanie, a cenami pre víťazov boli poukážky v hodnote 500 EUR.

Mnoho zamestnávateľov predložilo aj sprievodné popisy, v ktorých uviedli, ako programy EURES, napríklad Európske dni pracovných príležitostí (online), Tvoje prvé pracovné miesto s EURES a Reactivate pomohli ich podnikom využiť slobodu pohybu tým, že ich podporovali pri nábore uchádzačov z celej EÚ.

Trom víťazným príspevkom boli udelené ceny na oslave 25. výročia založenia siete EURES  v Bruseli 30. januára. Prvým z týchto víťazov sa stala poradenská spoločnosť R2M Solution so štyrmi pobočkami v Európe. Toto je jej príbeh.

Názov zamestnávateľa:

R2M Solution

Profil:

R2M Solution je európska výskumná a poradenská spoločnosť založená v roku 2012 v Taliansku. Odvtedy rastie a zamestnáva viac ako 50 pracovníkov v štyroch krajinách. Tím R2M je skutočne medzinárodný a niektorí jeho členovia využili program pracovnej mobility EÚ Reactivate, ktorý uchádzačom o zamestnanie vo veku od 35 rokov pomáha nájsť si prácu v zahraničí v EÚ.

Príspevok do súťaže:

V príspevku do súťaže #EURES25 spoločnosť R2M poslala uvedenú fotografiu s týmto popisom:

Uhádnete, koľko štátnych príslušností je tu zastúpených?

Toto je fotografia mojej spoločnosti – R2M Solution – počas nášho vianočného stretnutia, ktoré sa konalo v Pavii v Taliansku 18. decembra 2019.

R2M – Research to Market – je integrovaná a viacodvetvová konzultačná spoločnosť založená v roku 2012, ktorá sa rozrástla na viac ako 50 pracovníkov a pôsobí v štyroch pobočkách v Taliansku, Španielsku, Francúzsku a Spojenom kráľovstve, pričom je v nej zastúpených 14 štátnych príslušností (Taliansko, Francúzsko, Španielsko, USA, Brazília, Venezuela, Holandsko, Argentína, Egypt, India, Portugalsko, Spojené kráľovstvo, Izrael a Čína).

„Veľmi sa angažujeme vo výskume a inováciách v EÚ založených na spolupráci, preto sloboda pohybu predstavuje zásadnú hodnotu v našom podnikaní. Dvaja z našich zamestnancov sa už prihlásili do programu mobility EÚ Reactivate a využili ho.“

Príspevok zaslal Régis Decorme, riadiaci spoločník francúzskej pobočky R2M Solution

Pre uchádzačov o zamestnanie bola takisto vyhlásená paralelná súťaž, v ktorej sa mali podeliť o svoje príbehy a skúsenosti s EURES. Cenou bol aj jazykový kurz a odborný kurz v hodnote 500 EUR.

Sledujte články o troch víťazných uchádzačoch o zamestnanie, ako aj ďalšie články s profilmi ostatných dvoch víťazných zamestnávateľov na portáli EURES počas nasledujúcich mesiacov.

Súťaž #EURES25 bola súčasťou prebiehajúcej kampane v rámci osláv 25. výročia založenia siete EURES. Od svojho založenia v roku 1994 sa sieť EURES rozrástla na 32 krajín a viac ako 1 000 poradcov. V súčasnosti sú na portáli EURES pre pracovnú mobilitu k dispozícii viac ako 3 milióny pracovných ponúk a registrovaných 15 800 zamestnávateľov.

V ďalších 25 rokoch existencie sa sieť EURES bude zameriavať predovšetkým na to, aby sa jej poslanie stálo známym pre množstvo potenciálnych uchádzačov o zamestnanie a zamestnávateľov a aby sa ďalej šírili informácie o tom, ako ich sieť môže podporiť na ceste životom či pri náborových konaniach.

 

Súvisiace odkazy:

R2M Solution

Reactivate

Portál EURES pre pracovnú mobilitu

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poradcov siete EURES

Životné a pracovné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce online podujatia

EURES na Facebooku

EURES na Twitteri

EURES na LinkedIn

Témy
Obchod / PodnikaniePracovné dni/podujatiaSprávy/reportáže/štatistikyTrendy náboruÚspešné príbehyMladosti
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.