Skip to main content
EURES
Artykuł prasowy8 stycznia 2021Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Co dla pracodawców oznacza swoboda przemieszczania się: R2M Solution

W ramach obchodów 25. urodzin portalu EURES pracodawcy zostali zaproszeni do podzielenia się swoimi historiami związanymi z portalem EURES w zamian za szansę wygrania kilku wspaniałych nagród. Przez kilka najbliższych miesięcy będziemy prezentować zwycięzców i ich doświadczenia.

What freedom of movement means to employers: R2M Solution
Régis Decorme

Co dla Twojej firmy oznacza swoboda przemieszczania się?

To pytanie zadano pracodawcom z całej Europy w ramach konkursu #EURES25. Pracodawcy zostali poproszeni o przesłanie zdjęcia przedstawiającego, co dla ich firmy oznacza swoboda przemieszczania się, zaś wśród nagród dla zwycięzców znalazły się bony o wartości 500 euro.

Wielu pracodawców przesłało również podpisy do zdjęć, w których zastanawiali się, w jaki sposób programy EURES, takie jak Europejskie (internetowe) Dni Pracy, Twoja pierwsza praca z EURES-em i Reactivate, pomogły ich przedsiębiorstwom skorzystać ze swobody przemieszczania się poprzez zapewnienie im wsparcia przy rekrutacji kandydatów z całej UE.

Podczas ceremonii wręczenia nagród w ramach imprezy z okazji 25. rocznicy EURES, która odbyła się w dniu 30 stycznia w Brukseli, ogłoszono trzech zwycięzców konkursu. Pierwszym z nich została R2M Solution – firma doradcza z czterema oddziałami w całej Europie. Oto jej historia.

Nazwa pracodawcy:

R2M Solution

Profil:

R2M Solution jest europejską firmą badawczą i doradczą, założoną we Włoszech w 2012 r. Od tego czasu firma rozrosła się do ponad 50 pracowników zatrudnionych w czterech krajach. Zespół R2M jest bardzo międzynarodowy, a niektórzy pracownicy firmy skorzystali z unijnego programu mobilności zawodowej „Reactivate”, który pomaga osobom w wieku powyżej 35 lat znaleźć pracę w innych krajach UE.

Praca konkursowa:

Do zgłoszenia do konkursu #EURES25 firma R2M przesłała powyższą fotografię wraz z następującym podpisem:

„Czy zgadniesz, ile narodowości jest tu reprezentowanych?

To jest zdjęcie mojej firmy – R2M Solution – podczas spotkania świątecznego w Pawii, we Włoszech, 18 grudnia 2019 r.”

R2M – Research to Market – jest zintegrowaną i multidyscyplinarną firmą doradczą założoną w 2012 r., która rozrosła się do ponad 50 pracowników zatrudnionych w czterech oddziałach we Włoszech, w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii, reprezentujących 14 narodowości (Włochy, Francja, Hiszpania, USA, Brazylia, Wenezuela, Holandia, Argentyna, Egipt, Indie, Portugalia, Wielka Brytania, Izrael i Chiny).

Jesteśmy mocno zaangażowani we współpracę z UE w zakresie badań i innowacji, dlatego też „swoboda przemieszczania się” stanowi podstawową wartość dla naszej działalności. Dwóch z naszych pracowników wzięło udział w unijnym programie mobilności „Reactivate”.

Praca konkursowa została przesłana przez Régisa Decorme'a, partnera zarządzającego oddziałem francuskim firmy R2M Solution.

Ogłoszono również siostrzany konkurs dla osób poszukujących pracy, w którym zachęcono do podzielenia się swoimi historiami związanymi z EURES-em. Nagrody obejmowały kurs językowy o wartości 500 euro oraz szkolenie w zakresie umiejętności zawodowych.

W nadchodzących miesiącach w portalu EURES będzie można znaleźć artykuły o trzech zwycięzcach poszukujących pracy, a także kolejne artykuły opisujące dwóch zwycięskich pracodawców.

Konkurs #EURES25 był częścią już prowadzonej kampanii promującej i upamiętniającej 25. rocznicę EURES. Powstały w 1994 r. EURES obejmuje obecnie 32 kraje i ponad 1000 doradców. Dotychczas w Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej EURES zarejestrowało się 15 800 pracodawców i znajdują się tu ponad 3 mln ofert pracy.

Jeśli chodzi o kolejne 25 lat działalności, sieć postara się zapewnić, by liczni potencjalni pracodawcy i osoby poszukujące pracy mieli wiedzę o EURES, o tym, czym jest ta sieć i jak może ich wspierać w wyborach życiowych i procesach zawodowych.

 

Powiązane linki:

R2M Solution

Reactivate

Europejski Portal Mobilności Zawodowej EURES

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćDni Pracy/WydarzeniaWiadomości/raporty/statystykiTrendy rekrutacyjneHistorie sukcesówMłodzież
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.