Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2017. augusztus 28.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 2 perc

A görög recepciós jól időzített jelentkezéssel szerez új állást Németországban

Eleni Krtikou egy hónappal azután talált új munkát Németországban, egy hamburgi szállodában, hogy Görögországban, Rodoszon felkereste az állami foglalkoztatási szolgálatot.

Well-timed application lands Greek receptionist a new job in Germany
EURES Greece

Az EURES Görögország más országokkal való kétoldalú együttműködése részeként kisebb projekteket szervez különböző városokban, olyan napokat, amikor interjúkat tartanak, önéletrajzokat gyűjtenek és munkaközvetítési támogatást nyújtanak.

Eleni, aki Rodoszon született és nőtt fel, turizmust tanult, majd egy helyi szállodában recepciósként dolgozott, de Németországban szeretett volna új tapasztalatokat szerezni az idegenforgalmi ágazatban. Miután felkereste az állami foglalkoztatási szolgálatot, meglátott egy hirdetményt a németországi idegenforgalmi ágazatban betöltendő álláshelyekről, így jutott el az EURES-hez, ahol találkozott Styliani Stavrou tanácsadóval.

Azokkal az álláshelyekkel kapcsolatban, amelyek őt érdekelték, már lezajlottak a tervezett interjúk, és lezárult a folyamat. Styliani azonban bátorította Elenit, hogy küldje el az önéletrajzát egy másik EURES-tanácsadónak, Eleni Foulirának, aki felügyelte az önéletrajzok előválogatását.

„Álmomban sem gondoltam, hogy aznap reggel három hamburgi szállodai recepciós állásajánlattal fogok távozni a rodoszi irodából. Az EURES-tanácsadók tájékoztattak, segítettek az önéletrajzom elkészítésében és minden egyes lépésnél mellettem voltak – meséli Eleni Kritikou. –

Amint elküldtem az önéletrajzomat, Eleni Foulira bemutatott Anja Meschnek, egy hamburgi EURES-tanácsadónak, majd egy online videointerjút követően megkaptam álmaim állását. Köszönettel tartozom az EURES Görögország és az EURES Németország csapatának a folyamat során tanúsított rugalmasságukért; egy hónap sem telt el, és az életem új irányt vett, értékes tapasztalatokat gyűjtök.”

„Úgy tudnám jellemezni Eleni Kritikout, hogy a nyugodt erő – mondja Styliani. – Mindig mosolygott és minden tanácsomat megfogadta, és a kezdetektől tudta, hogy mit akar. Fontos volt, hogy folyékonyan beszél németül és angolul, de leginkább a nagyszerű hozzáállása és az érettsége számított, amely tulajdonságok egy internetes interjún is kiderülnek.”

„Fiatal még, ezért nincs túl sok tapasztalata, de én egy tanulni, fejlődni vágyó, törekvő nőt láttam benne, és azt kívánom, hogy csodálatosan alakuljon a karrierje.”

Kapcsolódó linkek:

Állami foglalkoztatási szolgálatok Görögországban

Szövetségi Munkaügyi Ügynökség Németországban

Az EURES Görögország Facebook-oldala

Élet és munka: Németország

További információk:

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

EURES rendezvénynaptár

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitteren

Az EURES a LinkedInen

Az EURES a Google+-on

Témák
  • Az EURES legjobb gyakorlata
  • Munkaerőpiaci hírek/mobilitási hírek
  • Toborzási trendek
  • Közösségi média
  • Sikertörténetek
  • Ifjúság
Kapcsolódó szakasz(ok)
Ágazat
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.