Skip to main content
EURES
Artikkel28. august 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Tänu õigesti ajastatud sooviavaldusele saab Kreeka administraator töökoha Saksamaal

Kuu aega pärast Rhodosel Kreekas asuva tööturuameti külastamist sai Eleni Kritikou uue töökoha Saksamaal Hamburgis asuvas hotellis.

Well-timed application lands Greek receptionist a new job in Germany
EURES Greece

EURESe Kreeka esindus korraldab koostöös teiste riikidega eri linnades väiksemaid projekte nn intervjuupäevadena, mille käigus kogutakse CVsid ja pakutakse tööotsingutuge.

Rhodosel sündinud ja kasvanud Eleni õppis turismi ning pärast praktika lõppu kohalikus hotellis soovis ta saada uut kogemust Saksamaa turismitööstuses. Nähes teadet vabade töökohtade kohta Saksamaa turismisektoris, külastas ta tööhõiveametit, mille kaudu jõudis EURESeni, kus ta kohtus nõustaja Styliani Stavrouga.

Teda huvitanud töökohtadega seotud intervjuupäevad olid möödas ning protsess oli lõppenud. Styliani innustas Elenit saatma oma elulookirjelduse EURESe Kreeka esinduse nõustajale Eleni Foulirale, kes juhtis selle konkursi CVde eelvaliku protsessi.

„Ma ei oleks osanud aimata, et väljun samal hommikul Rhodose kontorist tööpakkumistega kolme Hamburgi hotelli vastuvõtulauast. EURESe nõustajad andsid mulle teavet, aitasid CV koostamisel ning olid igal sammul toeks,“ sõnab Eleni Kritikou.

„Niipea kui olin elulookirjelduse ära saatnud, tutvustas Eleni Foulira mind Hamburgis asuvale EURESe nõustajale Anja Meschile ning pärast internetis toimunud videointervjuud sain just sellise töökoha, nagu olin unistanud. Ma tänan EURESe Kreeka esindust ja EURESe Saksamaa esindust paindliku protsessi eest. Vähem kui kuu ajaga pöörasin elus uue lehekülje, ees ootamas väärtuslikud kogemused.“

„Iseloomustaksin Eleni Kritikoud kui rahulikku ja tugevat isiksust,“ sõnab Styliani. „Ta võttis mu nõu kuulda, alati naeratus näol, ning teadis juba algusest peale, mida ta soovib. Oluline oli tema hea saksa ja inglise keele oskus, kuid otsustavaks sai just tema suurepärane suhtumine ning küpsus, mis säras läbi veebiintervjuu.

Nooruse tõttu ei ole tal palju kogemusi, kuid mu ees seisis naine, kellest õhkus õpihimu ning soovi katsetada ja areneda.... Ma soovin talle karjääriredelil edu!“

 

Seotud lingid

Kreeka tööhõiveamet

Saksamaa Liitvabariigi tööhõiveamet

EURESe Kreeka esinduse Facebooki lehekülg

Elamine ja töötamine Saksamaal

 

Lisateave

EURESe nõustajad

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
EURESe parim tavaTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidSotsiaalmeediaEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.