Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis7 liepa 2020Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Norite saugiai nukeliauti į kitą ES šalį? Naujoje interaktyvioje priemonėje yra viskas, ką jums reikia žinoti

Europai pradedant atverti sienas po COVID-19 pandemijos, neaišku, kur ir kada galima keliauti. Kad galėtumėte lengviau suplanuoti kitą savo kelionę, ES sukūrė naują internetinę priemonę, padėsiančią gauti naujausios informacijos apie naujausias rekomendacijas keliautojams.

Want to travel safely to another EU country? New interactive tool tells you what you need to know
EURES

Interaktyvi priemonė „Re-open EU“ – platforma, kurioje gausu informacijos apie tai, kokios šalys leidžia atvykti lankytojams, kaip galite nukeliauti į kiekvieną ES šalį ir kokių priemonių turėsite imtis nuvykę. Ji sukurta siekiant padėti asmenims suplanuoti atostogas ir jomis pasimėgauti, vėl susitikti su draugais bei šeimos nariais ir lengviau keliauti, kartu užtikrinant, kad visi būtų saugūs. Šioje internetinėje priemonėje informacija yra prieinama visiems ir skelbiama 24 kalbomis.

Priemonėje yra interaktyvus žemėlapis, kuriame nubrėžti pasirinktos šalies sienų kontūrai ir geografija. Jame galite slinkti per aplinkines šalis – tai bus naudinga planuojant kelionę viešuoju transportu ar automobiliu. Informacijos laukelyje galite rasti informacijos, suskirstytos į keturias kategorijas: COVID-19, kelionės, paslaugos ir sveikata bei sauga.

Prie informacijos apie COVID-19 pateikiamos nuorodos, kuriose paaiškinama, kas tai yra ir kaip tai paveikė turizmo ir transporto sektorius pasirinktoje šalyje. Taip pat nurodomas pagalbos linijos telefono numeris ir kitos turistams naudingos nuorodos, regioninė informacija ir aktualios ES iniciatyvos.

Kadangi neseniai kilusi pandemija sukėlė tiek daug nežinios, informacijos apie keliones skiltyje atsakoma į daug rūpimų klausimų. Galite pasirinkti piktogramą (laivo, lėktuvo, traukinio ir pan.) ir gauti išsamesnės informacijos apie šalies transportą, priklausomai nuo tos transporto rūšies, kuria svarstote naudotis. Čia sužinosite, ar jums leidžiama patekti į šalį arba iš jos išvykti kaip turistui, ar galite šalyje laisvai keliauti, kokiu transportu galite atvykti į šalį, kokie apribojimai ar karantino priemonės galios, kai atvyksite į šalį, ir ar atvykstant jums reikės medicinos pažymos.

Perskaitę informaciją apie keliones, galite pasidomėti paslaugomis, kuriomis galėsite naudotis atvykę į šalį. Kitame skirtuke pateikiama pagrindinė informacija apie visas svarbiausias paslaugas ir nurodoma, ar galėsite jomis naudotis. Kaip ir informacijos apie keliones skiltyje, čia prieš išsamiau paaiškinant padėtį paprastai atsakoma į klausimus („taip“ arba „ne“). Šioje skiltyje nurodoma, ar pasirinktoje šalyje atidarytos nebūtinųjų prekių parduotuvės, ar galima naudotis apgyvendinimo paslaugomis ir ar atidaryti paplūdimiai bei kavinės. Galiausiai jums siūloma iki 2020 m. pabaigos pasinaudoti kuponu apgyvendinimo paslaugoms.

Informacijos laukelyje pranešama apie grėsmes, apie kurias turite žinoti prieš nuspręsdami atvykti. Be kita ko, nurodomos vietovės, kuriose reikėtų vengti lankytis kelionės metu, ar reikalaujama dėvėti kaukę arba laikytis atstumo, taip pat atsargos priemonės, kurių galėtumėte imtis viešėdami šalyje.

Priemonė „Re-open EU“ atnaujinama kas 24 valandas, tad prieš kelionę ir jos metu gaunate reikiamą informaciją. Jeigu jūs ar jūsų šeimos nariai ir draugai ketinate planuoti kelionę Europoje, pasinaudokite šia priemone ir būkite saugūs!

 

Susijusios nuorodos

„Re-open EU“

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Temos
ES mobilumo priemonių rinkinysDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
Susijusios skiltys
Pagalba ir aptarnavimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.