Skip to main content
EURES
Artikkel18. aprill 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas teha oma LinkedIni profiil tööandjatele atraktiivseks?

Vähemalt 75% töökohtadest täidetakse isiklike soovituste, suhtlusmeedia ja värbajate kontaktvõrgustike kaudu – seega on atraktiivne LinkedIni profiil väga oluline. Teie profiil on esimene asi, mida tööandjad enne teiega kontakteerumist vaatavad. Soovitame, kuidas kasutada LinkedIni kõige paremini.

Using your LinkedIn profile to successfully target employers
Shutterstock

Profiili optimeerimine
Nagu CV, annab LinkedIni profiil võimaluse jätta endast hea esmamulje. Erinevalt CVst on profiil mõne klõpsu kaugusel ning kättesaadav kus ja millal tahes. Siin on mõni nõuanne, kuidas jääb profiil tööandjale meelde.

  • Selge pealkiri. Märkige selgesti eriala – nii näevad värbajad kohe, kas sobite tööpakkumisega.
  • Kokkuvõtte väljal saate kirjeldada, mis teeb teist hea töötaja. Tekst peab olema parajalt lühike, muidu seda ei loeta. Kirjeldage paari lausega karjäärieesmärke ja seda, mida saate anda ettevõttele. Teises lõigus loetlege konkreetsed oskused.
  • Kergesti leitav profiil. Seadistage profiil avalikult kättesaadavaks või vähemalt otsinguga leitavaks – nii on suurem võimalus, et potentsiaalsed tööandjad leiavad teie profiili.
  • Küsige endistelt tööandjatelt või kolleegidelt soovituskirju. Soovituskiri mõjub paremini kui oskuste seas loetletud soovitused.
  • Loetlege endised (või praegused) töökohad ja kirjeldage ametiülesandeid. Kindlasti märkige tippsaavutused ning omandatud oskused ja kogemused.
  • Märkige kõik kutseühingud, kuhu kuulute.
  • Loetlege kõige olulisemad huvialad ja harrastused, mis kajastavad oskusi kõige paremini. Üks neist võib olla just see, mille järgi värbaja tunneb ära teie võimaliku lisaväärtuse ettevõttele.
  • Valige korrektne foto. Veenduge, et näete fotol välja hea ja esinduslik. Nägu fotol peab jätma teist isikuna õige mulje. Olge sõbralik ja positiivne, ent asjalik.
  • Kontrollige teksti õigekirja ja grammatikat. Kirjutage tekst valmis tekstitöötlusprogrammis ning kontrollige selle õigekirja ja grammatikat. Enne profiili avaldamist lugege kogu tekst hoolikalt läbi. Kahtluse korral kontrollige sõnastikust.

Nüüd olete tööotsinguks valmis!

Loetlege huvitavad ettevõtted

Alustage ettevõtetest, mille kohta olete kindel, et soovite seal töötada ja saaksite rakendada tööoskusi. Märkige varasem tööandja, kelle kaudu saate ühendust võtta endiste töökaaslastega ja laiendada võrgustikku.

Otsige LinkedIni ettevõtteotsinguga, valdkonna muid ettevõtteid. Kõigepealt otsige märksõnadega, seejärel järjestage leitud ettevõtted asukoha järgi ja kontrollige, kas teil on seal kontakte. Loetlege ka endise tööandja konkurendid või partnerettevõtted.

Leidke ettevõtete tippkümme

Leidke valdkonna tipptööandjad Google’i otsinguga. Seejärel otsige ka töötajate arvamusi, näiteks veebikohast Glassdoor. Kui leiate huvitava ettevõtte kohta uusi kirjutisi, lugege need läbi – nii saate teada, kuidas ettevõttel läheb.

Külastage LinkedInis ettevõtete lehti – sealt näete muu hulgas töötajate arvu.

Võtke ühendust

LinkedIni otsingurakenduse abil saate leida huvitavates ettevõttes töötavaid inimesi. Võib-olla teate sealt juba kedagi, näiteks keegi kontaktide või õpingukaaslaste hulgas või samades erihuvi- või arutelurühmades.

Kui ta on teie kontaktiloendis, saate talle saata otsesõnumi. Teatage, et olete huvitatud ettevõttes töötamisest, ja küsige nõu, kelle poole tööpakkumiste asjus pöörduda.

Otsige üles ettevõtte värbamisjuht või muu isik, kes on teie töövaldkonnaga seotud osakonnas vastutaval ametikohal. Kui teil on ühiseid kontakte, saate nende isikutega otse ühendust võtta. Kui ei ole, soovitab LinkedIn teile inimesi, kes võiksid teid kokku viia. Lisage alati kaaskiri, et näidata oma huvi ettevõtte vastu. Märkige, mida saate ettevõttele pakkuda ja et olete huvitatud tööpakkumistest.

Otsige huvialadega seotud ettevõtteid või inimesi

Kas soovite teha elus midagi teisiti? Kas olete näiteks graafikadisainer ja soovite kujundada raamatukaasi? Kas spordite ja soovite disainida spordirõivaid? Otsige huvialadega seotud valdkondades tegutsevaid ettevõtteid ja leidke, mis ametikohti seal on. Looge kontakte samade huvialadega töötajatega, kes võivad aidata teid kokku viia teiste ettevõtetega ja sedasi laiendada tööotsingut.

Huvialadega seotud valdkondade ettevõtete jälgijaks hakkamine motiveerib tööotsingut aktiivselt jätkama. Selle asemel et jääda ootama tööpakkumist, tehke esimene samm ise. Nii on ettevõttel teie andmed juba olemas, kui töökoht vabaneb. Võtke ühendust tööandjatega, kelle juures soovite töötada. Isikliku huvi näitamine võib olla just see, mis teie profiili eristab ja aitab teil leida unistuste töökoha.

Kas soovite saada täpsemat teavet, kuidas kõige paremini kasutada selle mitmekülgse suhtlusmeediaplatvormi võimalusi ja jääda värbajatele meelde? Lugege läbi meie 10 nõuannet, kuidas jääda LinkedInis meelde.

 

Seotud lingid

EURESe LinkedIni leht

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe töötajad

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusELi liikuvuse tööriistakastNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidSotsiaalmeediaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.