Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem31 janvāris 2022Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Astoņi galvenie arodi, kuriem nav vajadzīgs bakalaura grāds

Gribat veidot karjeru, bet neesat pārliecināts, ka jāstudē augstskolā? Daudzās nozarēs liek uzsvaru nevis uz diplomiem, bet uz praktiskām iemaņām. Uzziniet par mūsu galvenajām astoņām darba iespējām, kuru dēļ nav jāņem biedējošs aizdevums studiju pabeigšanai.

Top 8 vocational jobs that don’t require a bachelor’s degree
  1. Santehniķis

Specializēti darbi, piemēram, santehnikas darbi, var būt ļoti ienesīgi, jo pieprasījums no patērētāju puses nekad nebeidzas. Santehniķi uzstāda un uztur virkni iekārtu, kas svarīgas ikdienas dzīvē, līdz ar to tas ir drošs nodarbinātības veids. Šādam darbam var būt neprognozējamas darba stundas un darbs nedēļas nogalē, bet tas piedāvā elastību attiecībā uz atrašanās vietu un pārvietošanos darba dienas laikā.

  1. Zobu higiēnists

Ikvienam zobārstam ir vajadzīgs higiēnists! Pārbaudot zobus, jūs varbūt biežāk esat redzējis higiēnistu nekā zobārstu. Higiēnisti ir apmācīti mutes dobuma profilaktiskā aprūpē – viņi tīra zobus, uzņem rentgena uzņēmumus, pārbauda, vai zobi veseli, un izglīto pacientus par labu mutes dobuma veselību. Klīnikā pavadītais laiks varētu būt laba izvēle ar labu darba laiku un stabilu pieprasījumu pēc veselības aprūpes.

  1. IT atbalsta speciālists

Tā kā informācijas tehnoloģijas (IT) ir kļuvušas svarīgas lielākajai daļai uzņēmumu visā pasaulē, ir pieaugusi vajadzība pēc IT speciālistiem. Kaut arī mūsu darbvietās katru dienu tiek izmantotas tehnoloģijas, daudzi cilvēki nezina, ko iesākt, ja ar viņu iekārtām rodas problēmas. Tehniskie speciālisti palīdz ar visu, sākot no aparatūras līdz tīkla atbalstam. Ja esat pacietīgs, laipns pret cilvēkiem un labi orientējaties tehnoloģijās, tā varētu būt lieliska izvēle karjerai.

  1. Elektriķis

Elektriķis ir vēl viena persona, kura allaž ir vajadzīga. Darbs ietver elektrosistēmu pieslēgšanu, pārbaudi un uzturēšanu dzīvojamās mājās un birojos, un tajā bieži var piedāvāt apmaksātu apmācību darbavietā. Elektriķi ievēro stingrus standartus un noteikumus, lai nodrošinātu sistēmu, piemēram, apgaismojuma un sakaru sistēmu, drošumu. Māceklības var ilgt līdz pieciem gadiem, taču tās nodrošina prasmes, kas jums vajadzīgas ilgai karjerai.

  1. Grafiskais dizainers

Vai jums ir radošs ķēriens? Grafiskie dizaineri ir mākslinieki, kuri bieži strādā pie brošūru, žurnālu, iepakojuma un citu tirgvedības materiālu izveides. Viņi parasti strādā ar programmām, piemēram, Adobe Photoshop un Adobe InDesign, tādēļ jums būs jāpārzina arī datoru programmatūras.

  1. Policijas ierēdnis

Varbūt tam ir jēga? Policijas darbinieki palīdz kopienai, izmeklējot noziegumus, reaģējot uz ārkārtas situācijām un nodrošinot, ka cilvēki ievēro likumus. Atkarībā no konkrētās valsts viņi pavada laiku uz kājām, automašīnās un pat uz zirgiem, patrulējot ielās. Ja nevēlaties visu dienu sēdēt pie galda, šis amats varētu nodrošināt jums dažādību, ko meklējat.

  1. Būvinženieris

Inženieru firmām un valstu aģentūrām ir vajadzīgi būvinženieri, lai palīdzētu ar tirdzniecības un dzīvojamo ēku projektēšanu. Pienākumi ietver izmaksu aplēses, plānu aplūkošanu, dažādu objektu apstākļu izvērtēšanu un pārliecināšanos par katra projekta atbilstību vajadzīgajām projekta specifikācijām un kodeksiem.

  1. Nekustamā īpašuma vērtētājs

Šajā darbā ietilpst īpašumu novērtēšana, lai novērtētu to vērtību. Nekustamā īpašuma vērtētājiem ir jāsaglabā objektīvs skatījums, jo viņi aprēķina vērtību ēkām un zemei, uz kuras viņi atrodas. Šajā profesijā jāpievērš uzmanība detaļām, jo aplēsēs ir svarīga informācija nekustamā īpašuma pārvaldītājiem un ieguldītājiem.

Tāpēc, ja neesat pārliecināts, ka universitāte ir īstā izvēle, painteresējieties par kādu no šiem amatiem. Atcerieties, ka darba vietas, algas un izglītības prasības dažādās valstīs atšķiras. Lai uzzinātu vairāk par jaunas karjeras uzsākšanu, iepazīstieties ar mūsu dokumentu “Četri galvenie ieteikumi darba meklētājiem par nevainojamas un profesionālas klātbūtnes nodrošināšanu tiešsaistē”.

Apmeklējiet ESCO, Eiropas prasmju, kompetenču un profesiju klasifikāciju, kas tulkota visās 27 oficiālajās ES valodās. Tajā ir aprakstītas, identificētas un klasificētas 2942 profesijas un 13 485 prasmes saistībā ar ES darba tirgu un izglītību un apmācību.

 

Saistītās saites:

Adobe Photoshop

Adobe InDesign

Četri galvenie ieteikumi darba meklētājiem par nevainojamas un profesionālas klātbūtnes nodrošināšanu tiešsaistē

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīves un darba apstākļiEURES valstīs

EURESDarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Arts, entertainment and recreationConstructionElectricity, gas, steam and air conditioning supplyHuman health and social work activitiesInformation and communicationReal estate activitiesWater supply, sewerage, waste management and remediation activities

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.