Skip to main content
EURES
Artikkel29. Mai 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

8 parimat veebipõhist koostöövahendit kaugtöörühmadele

Kaugtööl on oma eelised. Näiteks ei pea kulutama aega kontorisse sõiduks ning võib kanda kõige mugavamaid riideid. Pandeemia ajal kodunt töötades võib koostöö kolleegidega või igaühe töö edenemise jälgimine siiski tunduda keerulisena.

Top 8 online collaboration tools for remote teams
Shutterstock

Seepärast koostasime loetelu kasulikest veebivahenditest, millega saad jagada faile, teha videokõnesid ja esitlusi, teha koostööd töökaaslastega ning hallata projekte.

NB! Kõik selles artiklis käsitletavad vahendid on tasuta kasutamiseks, kuid neil on ka tasulised versioonid täiustatud kasutuskogemuse jaoks.

Projektihaldus

Asana

Asanaga saab hea ülevaate kõigist organisatsioonis toimuvatest projektidest. Võid koostada toimuvate projektide ülesandeloetelusid, seadistada lähenevate tähtaegade meeldetuletusteateid ning saata kolleegidele päringuid.

Trello

Trello võimaldab projekte veebipõhiselt hallata, kasutades märkmekaarte ja tahvlit. Kujutle, et kirjutad ülesanded märkmepaberitele ja kleebid need veergudena seinale. Võid neile kirjutada, need seinalt maha võtta ja ümber paigutada – nii lihtne see ongi!

Teabevahetus

Slack

Slack on võimas koostöövahend, millel on miljoneid kasutajaid kogu maailmas. Võid saata sõnumeid ja faile otse igale kolleegile eraldi või töökaaslaste rühmale. Lisaks saavad eri osakonnad ja rühmad kasutada eri teabevahetuskanaleid.

Chanty

Chanty on vestlusrakendus, mille kaudu saab suhelda rühmakaaslastega. Peale tekstisõnumite vahetamise saab teha ka audio- ja videokõnesid ning jagada ekraani teiste kõneosalistega.

Videokonverentsid

Zoom

Zoom on eriti pandeemia algusest võitnud palju populaarsust videokõnede, veebiettekannete ja -seminaride pidamise eelisvahendina. Sel on suur valik mitmesuguseid funktsioone ja see ühildub muude programmidega, näiteks Microsoft Outlooki ja Google Calendariga.

Whereby

Whereby on tõenäoliselt üks lihtsaimatest videokõne vahenditest. Puudub sisselogimise ja lisatarkvara allalaadimise vajadus, kõik toimub otse brauseris.

Dokumentide ja failide jagamine

Dropbox

Dropbox on kasutajasõbralik liides, millega saad lihtsalt salvestada ja jagada dokumente isegi nendega, kes Dropboxi ei kasuta. See on nagu failide salvestamine kõvakettale – pead need lihtsalt lohistama väiksesse Dropboxi ikooni.

Google Drive

15 GB tasuta salvestusruumiga on Google Drive tõenäoliselt kõige heldem failijagamisvahend. Saad koos töörühmaga lihtsa juurdepääsu oma dokumentidele ning võid avada need igast seadmest.

Loodame, et need vahendid aitavad sul suhtlusdistantsi hoidmise ajal töörühma kokku tuua. Kas kavandad oma esimest veebipõhist virtuaalkohtumist või veebiseminari? https://ec.europa.eu/eures/public/et/news-articles/-/asset_publisher/QOSmqQGuvdnC/content/10-tips-for-running-a-successful-virtual-meeting?inheritRedirect=false&redirect=https://ec.europa.eu/eures/public/en/news-articles?p_p_id=101_INSTANCE_QOSmqQGuvdnC&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=_118_INSTANCE_U2TwYOTdC3eS__column-1&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=4&_101_INSTANCE_QOSmqQGuvdnC_backLabelKey=news.articles.back.to.list&_101_INSTANCE_QOSmqQGuvdnC_showAssetFooter=trueMeie kasulikud veebikoosoleku korraldamise nõuanded

 

Seotud lingid

Asana

Chanty

Dropbox

Google Drive

Trello

Slack

Whereby

Zoom

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedSotsiaalmeediaNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.