Skip to main content
EURES
Artikkel7. oktoober 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kaheksa peamist COVID-19 küsimust, mida iga tööotsija peaks vestlusel küsima

Alates COVID-19 pandeemia algusest on paljud ettevõtjad muutnud oma toimimisviisi, võttes kasutusele eri ohutusmeetmed või kaugtöö / hübriidtöö viisid. Siin on kaheksa olulist COVID-19 küsimust, mida küsida oma tulevaselt tööandjalt töövestlusel.

Top 8 COVID-19 questions every jobseeker should ask at interviews
Unsplash

Tööintervjuud võivad sageli mõjuda kandidaadi ülekuulamisena. Ent selleks, et mõlemad pooled saaksid kindlaks teha, kas nad sobivad teineteisele, peavad vestlused tunduma pigem jutuajamistena. Lisaks võivad tööotsijate esitatud asjakohased küsimused näidata nende siirast huvi ja pädevust, jättes vestluse läbiviijale hea esmamulje.

Pidage meeles, et kandidaatidele antakse tavaliselt võimalus esitada oma küsimused vestluse lõpus, mistõttu laske tööandjal vestlust suunata. Rusikareeglina tuleb ette valmistada kaks kuni neli küsimust. Mida pikemalt on töövestlus kestnud, seda rohkem küsimusi võite esitada.

Mis kogemusi on ettevõte kriisist saanud?

Enamik ettevõtjaid ei olnud valmis selleks, kuidas pandeemia muutis töömaailma. Paljud tööandjad on aga uute oludega kiiresti kohanenud. Oluline on näha, mida tööandja on õppinud, et saaksite otsustada, kui valmis nad on reageerima sarnastele kriisidele tulevikus või nõustuma kaugtööga.

Kuidas kaitsete töötajaid ohutuseeskirjade üle peetavate kliendivaidluste ajal?

Vaidlused näomaskide ja muude ohutuseeskirjade üle võivad olla üsna levinud klienditeeninduses, näiteks poemüüjate ja baristade töös. Tööandja jaoks on oluline, et tal oleksid juhised selliste vaidluste lahendamiseks ja pingete leevendamiseks.

Kui töötaja haigestub COVID-19-sse, siis mis on ettevõtte poliitika ülejäänud töötajate ohutuse tagamiseks?

Hoolimata kõigist ohutusabinõudest ja suurest vaktsineeritusest on siiski võimalik, et töötaja nakatub COVID-19-sse. Hea tööandja kehtestab korra, millega tagatakse ülejäänud töötajate ohutus, näiteks korrapärase testimise ja kodust töötamise tava abil.

Kas pakute abi, kui töötajad peavad haige pereliikme eest hoolitsema?

Kui teil on viiruse suhtes haavatav pereliige, on oluline esitada see küsimus. Kahjuks mõistavad mõned tööandjad teistest vähem vajadust hoolitseda haige pereliikme eest. Uurige, kas teie tööandjal on selliste stsenaariumide jaoks poliitika.

Mis on teie kodust töötamise tava?

Pandeemia alguses olid paljud ettevõtted sunnitud paluma oma töötajatel töötada kodust. Kogu Euroopas kaotatakse siiski järk-järgult piiranguid ja paljud ettevõtted saavad nüüd valida oma eelistatud tööviisi. Kui see on teile oluline, küsige tööandjalt, kas ta võimaldab pikaajalist paindlikku või kaugtööd (või kas ta kavatseb seda teha).

Mis tuge pakute kaugtöötajatele?

Mõned tööandjad pakuvad eri heaolupakette, koolitust ja seadmeid (nt sülearvuteid, lauaarvuteid, veebikaameraid töö jaoks), et aidata oma töötajatel kaugtööd teha. Veenduge, et küsite tööandjalt, mis tugi on olemas kodust töötavatele inimestele.

Kuidas COVID-19 on tööülesandeid mõjutanud?

Oluline on selgitada, kuidas pandeemia või sarnased kriisid võivad teie tööüleseandeid mõjutada. Küsige tööandjalt, kas teie põhiülesanded on pandeemia ajal muutunud ja kuidas. See annab teile ettekujutuse, mida oodata tulevikus.

Kas töökoht on pikas perspektiivis kindel?

See on otseselt seotud eelmise küsimusega. Praegusel ebakindlal ajal on töökohakindlus iga tööotsija jaoks väga oluline. Küsige oma tööandjalt, kui kindel on see töökoht pikas perspektiivis. Kui teie töökoht võimaldab paindlikkust ja tööandja märgib, et ta on valmis kohanema äärmuslike asjaoludega, peaks see olema kindel.

Veebipõhine töövestlus võib olla heidutav. Seepärast oleme valmistanud ette mõned nõuanded, kuidas avaldada muljet tulevasele tööandjale ja tutvustada end parimas võimalikus virtuaalvalguses.
 

Seotud lingid

Kuidas jääda silma veebipõhisel töövestlusel
 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
VärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.