Skip to main content
EURES
Raksts par jaunumiem2021. gada 1. jūnijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Septiņi galvenie padomi, kā mazināt satraukumu saistībā ar atgriešanos darbā

Tā kā arvien vairāk cilvēku saņem Covid-19 vakcīnu, uzņēmumi visā Eiropā gatavojas atkal atvērt savus birojus. Tomēr daudzi darba ņēmēji jūt satraukumu par atgriešanos birojā. EURES ir sagatavojis dažus padomus, lai palīdzētu.

Top 7 tips to reduce your back-to-office anxiety
Unsplash

Satraukums par atgriešanos birojā ir pilnīgi normāls. Neatkarīgi no tā, vai jūs bažījaties par savu vai kāda savas mājsaimniecības locekļa veselību, baidāties no ilgā ceļa uz darbu vai vienkārši esat pieraduši strādāt no mājām, satraukums saistībā ar atgriešanos birojā nebūtu jāuztver vieglprātīgi. Rūpēties par savu garīgo veselību ir tikpat svarīgi kā par fizisko veselību. Tāpēc, ja jūtaties nobažījies par atgriešanos darbā, esam sagatavojuši dažus padomus, lai palīdzētu atgriešanos padarīt mazāk satraucošu.

Neapslāpējiet savas jūtas

Dažreiz, kad jūtam satraukumu par darbu, mums ir kauns, jo mums šķiet, ka šādas sajūtas pārņem tikai mūs. Ir svarīgi neapspiest savu satraukumu, bet stāties tam pretī un izprast tā cēloni. Tas nenozīmē, ka jums ir jākoncentrējas uz savām negatīvajām sajūtām. Stāšanās pretī savām bailēm un to izpratne ir pirmais solis baiļu pārvarēšanai.

Sagatavojieties jaunajiem darba apstākļiem

Iespējams, ka viss pamazām atgriežas ierastajā ritmā, taču tas nenozīmē, ka jūsu darba vide būs tāda pati kā pirms pandēmijas. Var būt ieviestas izmaiņas, gādājot par darba ņēmēju drošību, piemēram, sociālās distancēšanās noteikumi un obligāta sejas masku valkāšana. Var būt vajadzīgas dažas dienas vai pat nedēļas, lai pierastu pie darba šajā jaunajā vidē, un darba dienas beigās jūs varētu justies nogurušāks, nekā ierasts.

Saglabājiet optimālu līdzsvaru starp darba un privāto dzīvi

Strādāšanai no mājām var būt zināmas priekšrocības, un daudzi cilvēki ir norādījuši, ka tā ir ievērojami uzlabojusi līdzsvaru starp darba un privāti dzīvi un viņu labklājību. Neļaujiet, ka atgriešanās birojā ietekmē jūsu ierasto ikdienas kārtību. Piemēram, ja esat pieradis pusdienlaikā iziet pastaigā, ievērojot šo kārtību, kaut arī strādājat “jaunā” darbavietā, un, kad vien iespējams, centieties pabeigt darbu laikus.

Pievērsiet uzmanību stresa signāliem

Stress izpaužas fiziski, piemēram, kā saspringts žoklis, saspringti pleci un mugura vai elpošana ar krūtīm. Ja birojā jūtat stresu, atvēliet minūti, lai identificētu šos signālus, vairākas reizes dziļi ieelpojiet, relaksējieties un izstaipiet saspringušās ķermeņa daļas.

Izstarojiet pozitīvismu

Pielieciet pūles, lai radītu pozitīvismu saviem kolēģiem. Sākumā tas var šķist grūti, bet drīz jūs sapratīsiet, ka tas jums ir tikpat noderīgi kā viņiem. Šī pieeja palīdzēs jums koncentrēties uz pozitīvajiem aspektiem saistībā ar atgriešanos darbā un nekavēties pie negatīviem scenārijiem.

Apsveriet elastīgā darba iespēju

Noskaidrojiet, kāda ir jūsu uzņēmuma politika attiecībā uz elastīgo darbu. Jūs varat vienoties ar savu darba devēju par hibrīdpieeju, paredzot, ka jūs strādājat birojā tikai dažas dienas nedēļā. Jūs varat arī apspriest iespēju pārcelt darba stundas, lai izvairītos no rīta/vakara satiksmes.

Nebaidieties lūgt palīdzību

Ja jūtat pārmērīgu satraukumu un jums ir vajadzīga palīdzība, noskaidrojiet no personāla nodaļas, vai jums ir pieejamas kādas garīgās veselības/labklājības programmas. Nevilcinieties sazināties arī ar savu ārstu vai citu veselības aprūpes speciālistu, lai saņemtu atbalstu.

Covid-19 pandēmija ir daudzējādā ziņā izmainījusi mūsu dzīves, jo īpaši attiecībā uz darbu. Veselības krīze ir ietekmējusi darba grafikus, rīkus, vidi un prioritātes. Šajā rakstā varat uzzināt, kāpēc strādāšana 2021. gadā varētu būt atšķirīga.

 

Saistītās saites:

Kā pandēmija varētu ietekmēt darba pasauli 2021. gadā

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.