Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2021 m. lapkričio 25 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

4 svarbiausi patarimai darbo ieškantiems asmenims, kaip sukurti nepriekaištingą ir profesionalų jūsų informacijos profilį internete

Šiandien labiau nei kada nors anksčiau informacijos apie potencialius darbuotojus darbdaviai dažnai ieško internete. EURES parengė keletą patarimų, padėsiančių jums sukurti ir išlaikyti nepriekaištingą ir profesionalią informaciją apie jus internete ir atskleisti jūsų geriausias savybes.

 

Top 4 tips for jobseekers on building a clean and professional online presence
Unsplash

Daugelis įmonių ir personalo specialistų pripažįsta, kad prieš apsvarstydami galimybę pakviesti kandidatą į pokalbį dėl darbo, jie dažnai peržiūri duomenis apie asmenį internete, patikrindami, ar nėra abejonių keliančios informacijos, pvz., informacijos apie probleminę internetinę veiklą ar viešų įrašų, kurie neatitinka įmonės vertybių. Tai reiškia, kad neištrintas profilis arba prieš penkerius metus paskelbtas įrašas, kuris nebeatspindi jūsų nuomonės, gali sutrukdyti jums gauti savo svajonių darbą. Kita vertus, tinkama informacija internete gali tapti lemiamu veiksniu, priimant sprendimą jus pakviesti į darbo pokalbį.

Patikrinkite savo privatumo nustatymus

Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti – tai sudaryti visų interneto svetainių ir socialinio tinklo kanalų, kuriuose turite asmeninę paskyrą, sąrašą. Tada patikrinkite kiekvienos paskyros privatumo nustatymus ir pasistenkite, kad jūsų nuotraukos, įrašai ir veikla nebūtų viešai matomi. Pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose „Facebook“ arba „Twitter“ galite nustatyti, kad jūsų įrašai būtų matomi tik tiems asmenims, kurie yra jūsų draugų sąraše arba yra jūsų sekėjai. Kai kuriose platformose yra galimybė peržiūrėti savo profilį kaip išorės naudotojui. Taip galėsite pastebėti, ar nėra kokios nors viešai rodomos jūsų veiklos ar informacijos internete, kurios galbūt nenorėtumėte viešinti.

Jei yra kokių nors profesinių socialinio tinklo paskyrų, kurias norite palikti viešas (pavyzdžiui, jūsų „LinkedIn“ paskyra), įsitikinkite, kad jūsų paskyroje yra pateikiama naujausia informacija, o skelbiami įrašai bei rodoma veikla šioje platformoje, jūsų nuomone, yra tinkami.

Ištrinkite visus probleminius įrašus

Skirkite laiko peržiūrėti savo veiklą socialinio tinklo paskyroje ar kitose interneto profiliuose ir pašalinkite visą informaciją, kurią potencialūs darbdaviai galėtų vertinti kaip probleminę. Pavyzdžiui, tai gali būti vieša internetinė veikla, kurioje pateikiama prieštaringai vertinama informacija ar naudojama grubi kalba. Peržiūrėdami savo ankstesnę veiklą ir įrašus, pagalvokite, kaip juos galėtų vertinti potencialus darbdavys. Jei abejojate, geriau pašalinkite (panaikinkite) įrašą arba padarykite jį privatų.

Peržiūrėkite visas jūsų turimas asmenines ir (arba) profesines svetaines

Pavyzdžiui, jei turite privačią svetainę savo pomėgiams, apsvarstykite, ar norite ją susieti su savo vardu ir pavarde arba el. pašto adresu. Jei turite profesionalią interneto svetainę, kurioje pristatote savo darbus ar paslaugas, įsitikinkite, ar esate patenkintas joje pateikta informacija ir ar ji yra atnaujinta. Jei turite kokių nors senų interneto svetainių, kurių nebeatnaujinate, apsvarstykite galimybę jas archyvuoti, jei tai padaryti būtų lengviausia.

Atlikite savo vardo, pavardės ir el. pašto adreso paiešką internete

Tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių būdų, kaip darbdaviai pirmiausia gali ieškoti informacijos apie jus. Atlikite savo vardo ir pavardės paiešką kabutėse (pvz., „John Smith”) ir atskirai atlikite savo el. pašto adreso paiešką. Peržiūrėkite pirmuosius kelis paieškos rezultatų puslapius ir nuspręskite, ar esate patenkintas (-a) tuo, ką matote. Taip pat patikrinkite, kokie vaizdai yra susiję su jūsų paieškos užklausomis. Jei reikia, taikykite pirmiau pateiktus patarimus, kad pašalintumėte šiuos paieškos rezultatus. Kai kuriais atvejais gali tekti susisiekti su svetainės administratoriumi ir paprašyti pašalinti bet kokią su jumis susijusią informaciją. Atkreipkite dėmesį, kad jūsų vardo ir pavardės arba el. pašto adreso paieškos rezultatai po pakeitimų bus atnaujinti ne iš karto.

Susipažinkite su šiais svarbiais klausimais, kuriuos kiekvienas darbo ieškantis asmuo turėtų užduoti per pokalbį dėl darbo.

 

Susijusios nuorodos:

8 svarbūs klausimai apie COVID-19, kuriuos kiekvienas darbo ieškantis asmuo turėtų užduoti per pokalbį dėl darbo

 

Plačiau:

Europos darbo dienos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Įdarbinimo tendencijos
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.