Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2021. november 25.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 4 perc

A négy legfontosabb tipp álláskeresőknek egy tiszta és professzionális online jelenlét kialakításához

Manapság minden eddiginél gyakrabban fordul elő, hogy a munkáltatók és a toborzók online keresnek potenciális munkaerőt. Az EURES-nél kidolgoztunk néhány tippet, amelyek segítenek egy tiszta és professzionális online jelenlét kiépítésében és fenntartásában, hogy a legjobb „virtuális” fényben tüntethesse fel magát.

 

Top 4 tips for jobseekers on building a clean and professional online presence
Unsplash

Számos vállalat és toborzó ügynök elismeri, hogy mielőtt fontolóra venné egy pályázó állásinterjúra történő meghívását, gyakran keres rá az adott személyre az interneten olyan figyelmeztető jelek keresése céljából, mint például a problémás internetes tevékenység vagy a vállalat értékeivel össze nem egyeztethető nyilvános bejegyzések. Ez azt jelenti, hogy egy öt évvel ezelőtti, nem törölt profil vagy publikáció, amely már nem tükrözi az Ön véleményét, megakadályozhatja abban, hogy megkapja álmai állását. Ezzel szemben egy jól kialakított online jelenlét döntő tényező lehet az állásinterjúra való meghívás szempontjából.

Ellenőrizze adatvédelmi beállításait!

Az első feladatok egyike, hogy listát készítsen azokról a weboldalakról és közösségimédia-csatornákról, amelyeken magánfiókkal rendelkezik. Ezután ellenőrizze az egyes fiókok adatvédelmi beállításait, és győződjön meg arról, hogy fényképei, bejegyzései és tevékenységei nem láthatók a nyilvánosság számára. A Facebook vagy a Twitter esetében például a bejegyzéseket csak azon személyek számára tegye láthatóvá, akik az ismerősei/követők. Néhány platform lehetőséget kínál arra, hogy külső felhasználóként tekintse meg profilját. Ez segít azonosítani azokat a nyilvános tevékenységeket vagy információkat, amelyeket priváttá szeretne tenni.

Ha szeretné, hogy szakmai közösségimédia-profilja (például LinkedIn fiókja) továbbra is nyilvános maradjon, győződjön meg arról, hogy a felhasználói fiókra vonatkozó információk naprakészek és elégedett a platformon megjelenő bejegyzéseivel és tevékenységével.

Töröljön minden problémás bejegyzést!

Szánjon időt arra, hogy átnézze tevékenységét a közösségimédia-fiókjaiban és más internetes profiljaiban, és távolítsa el azokat az információkat, amelyeket a potenciális munkaadók problémásnak találhatnak. Ide tartozhat például az ellentmondásos vagy kifejezett tartalmat tartalmazó nyilvános internetes tevékenység. Korábbi tevékenységének és bejegyzéseinek átnézése közben gondolja át, mit gondolna róluk egy potenciális munkaadó. Kétség esetén jobb eltávolítani/törölni vagy priváttá tenni a bejegyzést.

Ha rendelkezik személyes/szakmai weboldalakkal, nézze át őket!

Ha például hobbijával kapcsolatos magánweboldallal rendelkezik, gondolja át, hogy szeretné-e hozzá megadni a nevét vagy az e-mail-címét. Ha rendelkezik olyan szakmai honlappal, amely bemutatja portfólióját vagy szolgáltatásait, győződjön meg arról, hogy elégedett az ott bemutatott információkkal, és hogy azok naprakészek. Ha van olyan régi weboldala, amelyet már nem frissít, vegye fontolóra az archiválást, ha az egyszerűbb.

Keressen rá az interneten a nevére és az e-mail címére

Ez az egyik leggyakoribb módja annak, ahogy a munkaadók először rákeresnének Önre. Keresse rá a nevére zárójelben (pl. „John Smith”), és külön keressen rá az e-mail-címére. Nézze át a találatok első néhány oldalát, és ellenőrizze, hogy elégedett-e azzal, amit lát. Ellenőrizze azt is, hogy milyen képek kapcsolódnak a keresési lekérdezésekhez. Ha szükséges, használja a fenti tippeket, hogy megszabaduljon a keresési eredményektől. Előfordulhat, hogy egyes weboldalak esetében fel kell venni a kapcsolatot a rendszergazdával és meg kell kérni, hogy távolítsa el az Önre vonatkozó információkat. Ne feledkezzen meg arról, hogy a nevére vagy az e-mail-címére vonatkozó keresési találatok nem frissülnek közvetlenül a változásai után.

Tekintse meg azokat a legfontosabb kérdéseket, amelyeket minden álláskeresőnek fel kellene tennie az interjú során.

 

Kapcsolódó linkek:

A Covid19-cel kapcsolatos nyolc legfontosabb kérdés, amit minden álláskeresőnek fel kellene tennie az interjú során

 

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

EURES rendezvénynaptár

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitter-en

Az EURES a LinkedIn-en

Témák
  • Toborzási trendek
Ágazat
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.