Skip to main content
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 5. novembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Ieteikumi darba atrašanai ārzemēs COVID-19 ierobežojumu laikā

Tagad ir neparasts laiks, lai meklētu darbu, jo joprojām plaši ir izplatīts tāldarbs un pastāv ceļošanas ierobežojumi COVID-19 dēļ. Tomēr darba devēji visā Eiropā joprojām pieņem darbā darbiniekus, un pastāv vairāki veidi, kā optimizēt darba meklējumus.

Tips for finding jobs abroad during the COVID-19 restrictions
EURES

Šajā rakstā mēs piedāvājam piecus svarīgākos ieteikumus, lai palīdzētu jums atrast darbu ārzemēs šajos sarežģītajos laikos.

Esiet stratēģisks savos meklējumos

COVID-19 ir būtiski ietekmējis Eiropas darba tirgu, taču joprojām ir daudz vakanču – jums, iespējams, būs tikai jāmeklē citās nozarēs vai reģionos, lai tās atrastu. Mēģiniet būt stratēģisks. Kuras nozares darbojas labāk nekā citas? Tajās, iespējams, arī ir vakances. Digitālās nozares, piemēram, IT un e-komercija, kļūst arvien svarīgākas, tāpat kā zinātne, veselība, izglītība, aprūpe un sabiedriskie pakalpojumi. Atcerieties, ka pandēmija ir smagi skārusi tādas nozares kā tūrisms un viesmīlība, bet šajās nozarēs joprojām var meklēt sezonas darbiniekus, lai palīdzētu tām atkopties sezonas aktīvākajā periodā.

Esiet atvērts dažādām iespējām

Ja vēl neesat atradis pareizo iespēju, mēģiniet saglabāt atvērtu prātu. Jums, iespējams, būs vairāk nekā parasti jāpaplašina meklēšana, bet iespējas joprojām būs. Lai gan lielākā daļa no mums vēlas stabilu ilgtermiņa darbu, īstermiņa līgumi var būt ceļš uz pastāvīgu amatu. Ja jūs pierādāt, ka varat piedāvāt vērtīgas prasmes savam darba devējam, jūs varētu ātri kļūt par būtisku daļu no tā, ko viņi dara. Palieciet pieejams darba iespējām arī citās valstīs. Pat ja konkrētai valstij pašlaik ir ceļošanas ierobežojumi, situācija varētu ātri mainīties. Mūsu galvenais ieteikums būtu izmantot platformu Re-open EU, lai sekotu jaunākajām norādēm par ceļošanu.

Pierādiet savu elastību

Pieteikumā galvenā uzmanība jāpievērš vispārīgām, tālāk nododamām prasmēm, piemēram, radošumam, saziņai un problēmu risināšanai, jo īpaši, ja jums nav tiešas pieredzes šajā amatā. Lieciet uzsvaru uz savām plaši pārnesamajām prasmēm no iepriekšējām darbavietām, galveno uzmanību pievēršot tam, kā jūs tās varat izmantot šajā amatā, pēc tam paskaidrojiet, kādas papildu prasmes jums piemīt kā kandidātam. Atcerieties, ka visa pieredze ir vērtīga pieredze. Šajos nenoteiktajos laikos darba devējiem īpaši svarīgas iezīmes ir elastīgums, pielāgošanās spēja un vēlme mācīties. Daudzi darba devēji arī meklēs darbiniekus ar spēcīgām digitālajām prasmēm, kuri vajadzības gadījumā var strādāt attālināti.

Sagatavojieties pieņemšanai darbā tiešsaistē un tāldarbam

Pat tad, ja pārceļaties uz ārzemēm, intervija var notikt attālināti. Lielākā daļa darba devēju izmantos labi pazīstamu, brīvi lietojamu programmatūru, piemēram, Skype vai Zoom, bet jau iepriekš noskaidrojiet, kā tā darbojas, un izmēģiniet to. Jums būs vajadzīgs arī uzticams interneta pieslēgums.

Kā minēts iepriekš, video intervija ir laba iespēja apliecināt jūsu digitālās prasmes. Labi rezultāti dos jūsu potenciālajam darba devējam pārliecību, ka vajadzības gadījumā varat efektīvi strādāt attālinātā vidē. Šis process jums sniegs arī priekšstatu par to, kas būtu gaidāms, ja jums jaunais darbs būtu jāsāk attālināti.

Noderīgākus ieteikumus varat atrast mūsu iepriekšējos rakstos par darba intervijām tiešsaistē un gatavošanos darbam no mājām .

Saņemiet atbalstu no EURES!

Visbeidzot, neaizmirstiet, ka EURES ir pieejams liels atbalsts. EURESportālā ir gandrīz 3 miljoni vakanču visā Eiropā, un to katru dienu atjaunina. Jūs varat arī saņemt personalizētu atbalstu no sava vietējā EURES padomdevēja, kurš labprāt piedāvās profesionālo orientāciju, ieteiks iespējas, uzlabos jūsu CV un konsultēs par administratīvajiem aspektiem.

Uzziniet vairāk par to, kā EURES var jums palīdzēt šeit.

 

Saistītās saites:

ES robežu atkalatvēršana

Skype

Zoom

Kā radīt paliekošu iespaidu tiešsaistes darba intervijā

Piecas vajadzīgas lietas, lai strādātu no mājām

EURES portāls

Meklēt EURES padomdevējus

EURES var jums palīdzēt atrast darbu Eiropā

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
ES mobilitātes instrumentu kopumsIeteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Palīdzība un atbalstsDzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.