Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel10 august 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Pehmete oskuste arendamine ei ole tingimata raske

Tõhus koostöö hõlmab mitmesuguseid pehmeid oskusi, sh suhtlemist, ajahaldust ja probleemide lahendamist. Neid mõne inimese jaoks loomulikke oskusi saame arendada mitmel lihtsal viisil.

Strengthening your soft skills doesn’t need to be hard

1. Palu tagasisidet

Oma töö suhtes on raske olla objektiivne. Palu lühikest tagasisidet usaldusväärsetelt kolleegidelt, kellega teed regulaarselt koostööd. Las nad nimetavad näiteks sinu kolm tugevust ja kolm omadust, mida peaksid täiustama. Sobiv hetk on näiteks olulise projekti lõpuetapis või tulemuslikkuse hindamise vestluseks valmistudes. See aitab sul välja selgitada pehmed oskused, mida peaksid arendama.

2. Õpi teistelt

Proovi analüüsida nende inimeste käitumist, kellega teed kõige meelsamini koostööd. Mõtle, miks on nii meeldiv töötada teatud kolleegi või kliendiga? Kas nad jäävad suure surve all rahulikuks või annavad väga kasulikku ja konstruktiivset tagasisidet? Püüa seda omadust oma töömeetodis rakendada.

3. Osale koolitusel

Kasuta tööpäeval vaba aega, et osaleda veebikoolitusel ja arendada oma pehmeid oskusi. LinkedIn Learning pakub näiteks töötajatelt nõutavate pehmete oskuste kursust ja Udemy pakub 11 karjääris vajaliku pehme oskuse kursust.

4. Harjuta vabal ajal

Osale inimestega suhtlemist nõudvates tegevustes, et harjutada oma pehmeid oskusi väljaspool tööd. Liitu näiteks spordimeeskonnaga või kandideeri vabatahtlikuks kohalikus heategevusorganisatsioonis. Harjutamine teeb meistriks ja annab sulle hea võimaluse testida oma oskusi vähem pingelises keskkonnas.

5. Näe vigades järelemõtlemis- ja arenguvõimalusi

Kui vahel asjad ei suju nii, nagu planeerisid, võta seda kui võimalust mõelda, kuidas vältida või vähendada samu probleeme tulevikus, ning kohanda vastavalt oma käitumist. See aitab sul pidevalt arendada ja täiustada oma pehmeid oskusi.

Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid

LinkedIn – töötajatelt nõutavate pehmete oskuste kursus

Udemy – 11 karjääris vajaliku pehme oskuse kursus

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Nõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitusedÕppimineElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.