Skip to main content
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. liepos 4 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

IT specialistas iš Ispanijos pradeda naują gyvenimą Vokietijoje

Programinės įrangos projektuotojas Jose Sampedro iš Sevilijos džiaugiasi naujuoju savo gyvenimo etapu Vokietijoje.

Spanish IT specialist finds a fresh start in Germany
ZAV / EURES Germany

Palikęs Andalūziją, 27-erių metų Jose išvyko į Botropą vakarų Vokietijoje, kur, padedamas Vokietijos EURES tarnybos, greitai susirado darbą.

Pernai sužinojęs, kad jo darbo sutartis Sevilijoje nebus pratęsta, Jose mąstė, ką galėtų toliau daryti. Vieną trimestrą pagal programą „Erasmus“ jis studijavo Austrijoje, Graco technologijos universitete ir Sevilijos Gėtės institute mokėsi vokiečių kalbos. Dėl vis dar didelio nedarbo Ispanijoje apie galimybę persikelti į Vokietiją jis galvojo jau seniai.

Vokietijos EURES tarnybos paslaugas teikia Vokietijos tarptautinio ir specializuoto įdarbinimo paslaugų tarnyba (vok. ZAV). Jose netrukus susitiko su Markusu Skrbina iš ZAV, į agentūros Dortmundo komandą komandiruotu konsultantu, kuris jam paaiškino jo galimybes. „Galėjome atsakyti į visus jo klausimus apie gyvenimą ir darbą Vokietijoje, ir kaip tokios paklausios profesijos atstovui pasiūlėme įvairių darbo vietų , – sako Markusas.

Botropas yra Rūro regione, Vokietijos vietovėje, kuri anksčiau garsėjo savo sunkiąja pramone, ir kuri dabar atveria duris naujoms pramonės šakoms. Čia, kaip ir visoje šalyje, reikalingi IT specialistai. Vietinė programinės įrangos bendrovė „Celano“ jau kurį laiką ieškojo naujų darbuotojų. Įdarbinimo agentūra pasiūlė pasidairyti darbuotojų kitose šalyse.

Tarptautiniams sprendimams – tarptautiniai darbuotojai

Ir taip praeitų metų liepą bendrovės „Celano“, Botropo įdarbinimo agentūros atstovai ir Markusas Skrbina susitiko aptarti užsieniečiams darbuotojams keliamų reikalavimų. Po dviejų savaičių Jose ir atstovas iš „Celano“ bendrovės susisiekė telefonu, po savaitės susitiko asmeninio pokalbio. Spalį Jose pradėjo dirbti naujajame darbe.

„ZAV patarimai mums buvo labai naudingi, nes turėjome asmenį, kuriam galėjome užduoti savo klausimus, – sako bendrovės „Celano“ atstovė Maria Niehoff. – O ir mūsų darbuotojai patenkinti, kad atsirado darbuotojų iš kitų šalių.“

Jose džiaugiasi naująja patirtimi, nors viskas ir atrodo nauja. „Sunkiausia buvo rasti kur gyventi“ – sako jis. Šioje bendrovėje jis ne vienintelis pradeda naują gyvenimą užsienio šalyje. Kolegas italas Michele Geri yra naujasis jo bendradarbis, kurį taip pat rekomendavo ZAV.

Kaip ir Markusui Skrbina, jo komandiravimas į ZAV Dortmundo komandą suteikė vertingos patirties. Miulheime dirbdamas darbdavio tarnybos atstovu ir  vietos bendrovėms pristatydamas galimybes įdarbinti specialistus iš kitų šalių, dabar jis gali kalbėti iš savo patirties.

 

Susijusios nuorodos:

Vokietijos tarptautinio ir specializuoto įdarbinimo paslaugų tarnyba (ZAV)

„Celano“

Gyvenimas ir darbas Vokietijoje

 

Daugiau informacijos:

EURESkonsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasEURES geriausia praktikaDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosSėkmės istorijos
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.