Skip to main content
EURES
Artikkel4. juuli 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Hispaania IT-spetsialist tegi uue alguse Saksamaal

Sevillast pärit tarkvaraarendaja Jose Sampedro naudib uut etappi oma elus – elu Saksamaal.

Spanish IT specialist finds a fresh start in Germany
ZAV / EURES Germany

27-aastaselt lahkus ta Andaluusiast, et kolida Lääne-Saksamaale Bottropi, kus ta Saksamaa EURESe abiga leidis kiiresti töökoha.

Eelmisel aastal teatati Josele, et tema eelmist töölepingut Sevillas ei pikendata, misjärel ta uuris oma valikuid. Ta oli õppinud ühe semestri Erasmuse programmiga Austrias Grazi tehnikaülikoolis ja õppis Sevillas Goethe Instituudis saksa keelt. Hispaania jätkuva suure tööpuuduse valguses oli ta juba mõnda aega kaalunud kolimist Saksamaale.

EURESe teenuseid Saksamaal pakub Saksamaa rahvusvaheline tööhõiveamet ZAV. Jose sai ZAVis kiiresti kohtumisele Markus Skrbinaga, tööhõiveameti Dortmundi esindusse lähetatud nõustajaga, kes selgitas võimalusi. „Saime vastata kõikidele tema küsimustele elamise ja töötamise kohta Saksamaal ning soovitasime mitmeid vabu töökohti tema raskesti täidetaval kutsealal,“ sõnab Markus.

Bottrop asub Ruhri piirkonnas, mis on kunagi rasketööstuse alana tuntud Saksamaa osa, mis avaneb nüüd uutele valdkondadele ja kus sarnaselt ülejäänud riigile on IT-spetsialistid hinnas. Kohalik tarkvaraettevõte Celano oli püüdnud juba mõnda aega tugevdada oma meeskonda ja tööhõiveamet soovitas otsida väljaspool Saksamaa piire.

Rahvusvahelise tegevuse jaoks rahvusvaheline personal

Niisiis kohtusid möödunud juulis Celano esindajad Bottropi tööhõiveameti ja Markus Skrbinaga, et arutada nõudeid välismaa spetsialistidele. Kaks nädalat hiljem rääkisid Jose ja Celano esindaja telefoni teel, millele nädal hiljem järgnes vahetu töövestlus. Oktoobris alustas Jose uuel töökohal.

„ZAVi nõuanded aitasid meid väga, sest saime kogu protsessi vältel suhelda kontaktisikuga,“ sõnab Celano esindaja Maria Niehoff. „Ja meie töötajad armastavad tõsiasja, et meil on nüüd rahvusvaheline personal.“

Jose naudib oma uut kogemust. „Suurim raskus oli elukoha leidmine,“ tõdeb ta. Jose ei ole ainus inimene ettevõttes, kes alustas uut elu võõrriigis. Lisaks temale alustas ZAVi soovitusel ettevõttes tööd ka itaallane Michele Geri.

Markus Skrbina lähetamisest ZAVi Dortmundi esindusse on olnud igati kasu. Mülheimi tööhõiveametis töötades oskab ta rääkida isiklikust kogemusest, kuidas kohalikud ettevõtted saavad võtta tööle spetsialiste välismaalt.

 

Seotud lingid:

Saksamaa rahvusvaheline tööhõiveamet ZAV

Celano

Töö- ja elamistingimused Saksamaal

 

Lisateave:

EURESenõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ kaudu

Teemad
EttevõtlusEURESe parim tavaTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidEdulood
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.