Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2019. gada 18. aprīlisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 6 min

Sociālie plašsaziņas līdzekļi kā darba meklēšanas rīks

Vairāk nekā 2 miljardi cilvēku ik dienu izmanto sociālos plašsaziņas līdzekļus, lai sazinātos ar draugiem, dalītos ar fotogrāfijām vai skatītos smieklīgus video, tomēr ir arī citi labi veidi, kā tos izmantot. Šajā rakstā stāstīts, kādēļ sociālie plašsaziņas līdzekļi var lieliski noderēt sapņu darba atrašanā.

Social media: A job hunting tool?
EURES

LinkedIn

Protams, rakstā par darba meklēšanu sociālajos plašsaziņas līdzekļos, vispirms ir jāpievēršas LinkedIn. Šī vietne sāka darboties 2002. gadā. Tā ir īpaši radīta profesionālu sakaru veidošanai un darbinieku meklēšanai. Vietnē ir pieejamas dažādas funkcijas un rīki — šeit apkopojām dažus no, mūsuprāt, lietderīgākajiem.

Pievienošanās grupām. Šī iespēja noteikti jāpiemin, jo tas ir loģisks sākumpunkts. LinkedIn ir vairāk nekā 1,7 miljoni grupu — gan ar konkrētiem uzņēmumiem saistītas grupas, gan grupas, kas veltītas kontaktu dibināšanai, organizācijām un noteiktiem tematiem. Pievienojoties grupai, nonāksiet saskarē ar ekspertiem, kā arī ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīgas intereses vai uzskati, un varbūt pat ar potenciālajiem darba devējiem.

Darba meklēšana. Darba meklēšana LinkedIn notiek līdzīgi kā daudzās citās darba meklēšanas vietnēs, proti, jums ir iespēja meklēt vakances un pieteikties tām. Papildus iespējai veikt manuālu meklēšanu vietne arī nodrošina vakanču ieteikumus, pamatojoties uz jūsu profilu un karjeras interesēm (sk. turpmāk). Tas ir labs veids, kā ātri uzzināt par interesantām vakancēm, kuras izziņojuši darba devēji.

Karjeras interešu norādīšana. Cilnē “Jobs” (“Darba iespējas”) atrodamajā karjeras interešu sadaļā varat atzīmēt, ka meklējat darbu, un to redzēs darbinieku atlases speciālisti. Šeit varat norādīt, piemēram, amatus, kas jūs interesē, vēlamās atrašanās vietas, līguma veidus un nozares, kā arī datumu, kad varat sākt darbu. Aktivizējiet karjeras interešu funkciju un norādiet pēc iespējas pilnīgāku informāciju, lai potenciālie darba devēji redzētu, kas jūs interesē.

Prasmju apstiprināšana. Uzskaitīt savas prasmes nav grūti, tomēr darba devējam parasti nav iespējas pārliecināties par šāda prasmju saraksta patiesumu. Tādēļ vietnē ir pieejama apstiprināšanas funkcija. Kad citi cilvēki apstiprina jūsu prasmes, tas atspoguļo ne tikai jūsu personīgo viedokli, tādējādi atlases speciālisti var drošāk ticēt norādītajam.

Twitter

Katru dienu Twitter tiek publicēti aptuveni 500 miljoni tvītu, līdz ar to šajā platformā ir pieejama plaša informācija un jaunākās ziņas, kā arī vērojamas jaunākās tendences. Twitter ir arī laba vieta, kur meklēt darba iespējas, jo īpaši tad, ja meklēšanu vēlaties veikt ātri un ērti.

Tēmturu pārskatīšana. Speciālisti, kuri meklē darbiniekus, paziņojot Twitter par vakancēm, lielākoties izmanto tēmturus. Jūs varat viegli uzzināt par darba iespējām, ja regulāri veicat ātru meklēšanu pēc tēmturiem, piemēram, #darbs. Ja vēlaties strādāt konkrētā uzņēmumā vai amatā, meklējiet precīzākus tēmturus.

Sekošana līderiem. Katrā nozarē ir savi vadošie uzņēmumi un viedokļu līderi. Sekojot šiem cilvēkiem un šīm organizācijām, jūs gan paplašināt savu tīklu, gan iegūstat tiešu piekļuvi to jaunākajiem tvītiem.

Mērķtiecīgi tvīti. Jūs varat vienkārši izrādīt savu interesi, Twitter publicējot ziņas par noteiktu jomu vai tematu. Šādi iespējams arī iegūt atbilstošus sekotājus vai atklāt lietotājus, kuriem ir vērts sekot.

Darba meklēšana. Lai gan atšķirībā no LinkedIn platforma Twitter nepiedāvā tradicionālu integrētu darba meklēšanas funkciju, var noderēt tādas vietnes kā Jobs By Twitter un Twit Job Seek. Vienkārši sekojiet šajās vietnēs sniegtajiem norādījumiem, lai atrastu jums interesantas darba iespējas.

Facebook

Iespējams, Facebook nav pirmā izvēle darba meklēšanai sociālajos tīklos, tomēr arī šī vietne piedāvā labas iespējas. Facebook joprojām ir pasaules lielākais un visvairāk izmantotais sociālais tīkls — ik dienu to izmanto vidēji 1,5 miljardi aktīvo lietotāju. Tā kā vairāk nekā 60 miljoniem uzņēmumu ir sava Facebook lapa, šī vietne šajā sarakstā pilnīgi noteikti ir jāiekļauj.

Tīkla paplašināšana. Vispirms varat Facebook vienkārši pievienoties atbilstošām grupām un atzīmēt ar “Patīk” to cilvēku un uzņēmumu lapas, kas jūs interesē. Tādējādi jums būs pieejamas visas šajās lapās publicētās jaunākās ziņas un norādes par darba iespējām. Lai nepalaistu garām kādu iespēju, varat arī sava konta iestatījumos norādīt, ka vēlaties saņemt paziņojumu pa e-pastu, kad šajās lapās tiek publicēti jauni ieraksti.

Īpaša profila izveide darba meklēšanai. Ja vēlaties rīkoties vēl mērķtiecīgāk, varētu būt lietderīgi izveidot atsevišķu “profesionālo” profilu. Šādam nolūkam izveidotā tīrā profilā varat parādīt savas stiprās puses, vienlaikus arī saglabājot personīgu profilu, kur turpināt publicēt brīvdienu bildes un smieklīgus mīmus.

Vispārīgi ieteikumi

Regulāri atjauniniet savu profilu. Lai kuru sociālo plašsaziņas platformu jūs izmantotu, jūsu profila spēks ir atkarīgs no tā, kāda informācija tajā ir publicēta. Lai palielinātu savas iespējas atrast darbu, uzturiet detalizētu, atbilstīgu un atjauninātu profilu.

Saglabājiet profesionalitāti. Sociālie plašsaziņas līdzekļi vedina izturēties samērā neformāli. Tas nav nekas slikts, kad tērzējat ar draugiem, tomēr darbinieku atlases speciālisti sagaida profesionālāku komunikāciju. Pirms kaut ko iesniedzat, apdomājiet, kas ir jūsu auditorija un kā to vajadzētu uzrunāt. Turklāt jāatceras, ka sociālajās plašsaziņas vietnēs informācija saglabājas ilgi — parūpējieties, lai nav jānožēlo savs pirms pieciem gadiem publicētais ieraksts vai tvīts!

Šie ir mūsu padomi par to, kā izmantot sociālos plašsaziņas līdzekļus darba meklēšanai. Tagad jārīkojas jums, liekot tos lietā! Veiksmi!

Raksts tapis sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Saistītās saites:

LinkedIn

Twitter

Facebook

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Ieteikumi un padomi
  • Sociālie mēdiji
  • Jaunatne
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.