Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem12 marts 2018Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Itālijas EURES māca, kā rakstīt pareizo CV īstajam darbam

Itālijas EURES nodrošina gados jauniem darba meklētājiem rīkus, lai palīdzētu sākt starptautisku karjeru.

The right CV for the right job, thanks to EURES Italy
EURES Abruzzo

Sadarbojoties ar Teramo universitāti, kas atrodas Itālijā, Itālijas EURES piedāvā darbseminārus studentiem, absolventiem un plašākai sabiedrībai, mācot rakstīt pārliecinošus CV itāļu un angļu valodā.

Dalībnieki uzzina, kā uzrakstīt CV abās valodās, izmantojot Eiropas Europass veidni, kā reģistrēt CV EURES portālā, uzrakstīt motivācijas vēstuli darba devējiem Itālijā un ārzemēs, uzrakstīt spontānu pieteikumu, pieteikties vakancei EURES portālā un iepazīstināt ar sevi darba intervijā.

Šā projekta augļus plūc daudzi gados jauni darba meklētāji. Viens no viņiem ir 24 gadus vecais Saverio Zappacosta no Peskāras Itālijā - viņš ir iestājies universitātes Komunikācijas zinātņu fakultātē un gadu pavada Vaiomingas universitātē ASV.

"Var teikt, ka šis seminārs mainīja manu dzīvi, jo tas notika tieši pirms manas aizbraukšanas uz ASV," viņš saka. "Es uzzināju, kā atšķiras CV dažādās valstīs un kā vislabāk apliecināt savas prasmes, ņemot vērā valsti, uz kuru tu dodies un kādam darbam piesakies. Pirms semināra man nebija ienācis prātā, ka dažas no manām prasmēm ir unikālas, un es tās varēju labāk atspoguļot savā dzīves aprakstā." Viņš atrada darbu uzreiz pēc ierašanās Amerikā.

Vēl viens apmierināts dalībnieks ir 22 gadus vecais Mirko Rabottini no Itālijas pilsētas Teramo, kurš otro gadu studē ekonomiku.

"Darbseminārs man ļoti palīdzēja dzīves apraksta rakstīšanā. Es, piemēram, uzzināju, kādu paraugu izmantot un kā to pielāgot konkrētiem pieteikumiem," viņš saka. "Beigās es sagatavoju CV infografiku, kā arī CV Europass formātā angļu valodā, ar kuru pieteicos vairākām vakancēm. Mani izraudzījās trīs no piecām aģentūrām, kurās pieteicos."

Sadarbību ar Teramo universitāti vada Anna Bongiovanni, EURES padomdevēja no Abruco Itālijā. "Sadarbība sākās 2011. gada 22. novembrī, kad mēs organizējām pirmo darbsemināru, kurā parādījām studentiem, kā sagatavot CV abās valodās," viņa saka.

Seminārs ir kļuvis par pastāvīgu pasākumu universitātes abās ikgadējās Karjeras dienās. Nākamais darbseminārs notika 6. novembrī.

Profesors Christian Corsi, Teramo universitātes rektora pilnvarotais pārstāvis, priecājas par sadarbību ar EURES.

"Šis seminārs ir viens no mūsu Karjeras dienas pasākumiem, kurā absolventi un studenti tiek sagatavoti darba intervijām," viņš saka. "Darbseminārs ļoti palīdz uzlabot studentu zināšanas par aktīvās izpētes rīkiem. Šo apmācību ir izmantojuši daudz studentu, un jauniešiem, kas tajā piedalās, tā sniedz izpratni par to, ka jāseko līdzi darba tirgū pieprasītām prasmēm un profesionālajiem profiliem, lai uzlabotu savu nodarbināmību."

 

Saistītās saites

Teramo universitāte

Itālijas EURES darbseminārs par CV sagatavošanu

Europass veidlapa

Vakances EURES portālā

Teramo universitātes Karjeras diena

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseIeteikumi un padomiPersonāla atlases tendences
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.