Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel12 märts 2018Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kohanda oma CV töökohale Itaalia EURESe abiga

Itaalia EURES pakub noortele tööotsijatele vahendeid, mis aitavad neil teha esimesi samme rahvusvahelise karjääri suunas.

The right CV for the right job, thanks to EURES Italy
EURES Abruzzo

Itaalia EURES pakub koostöös Teramo ülikooliga üliõpilastele, kõrgkooli lõpetanutele ja üldsusele võimalust osaleda seminaridel, kus õpetatakse koostama mõjusaid CVsid itaalia ja inglise keeles.

Osalejad õpivad koostama CVd mõlemas keeles Euroopa Europassi vormingus, registreerima CV EURESe portaalis, kirjutama motivatsioonikirja Itaalia ja teistele tööandjatele, koostama spontaanset avaldust, kandideerima EURESe portaali vabale ametikohale ning tutvustama end tööintervjuul.

Paljud noored tööotsijad on saanud sellest projektist kasu. Üks neist on Itaaliast Pescarast pärit 24aastane kommunikatsiooniteaduste üliõpilane Saverio Zappacosta, kes veedab selle aasta Ameerika Ühendriikides Wyomingi ülikoolis.

„Seminar muutis minu jaoks palju, sest see toimus vahetult enne seda, kui läksin Ameerika Ühendriikidesse,“ sõnab ta. „Ma õppisin tundma eri riikide CVde iseärasusi ja seda, kuidas kõige paremini näidata oma oskusi vastavalt riigile ja töökohale, kuhu soovin kandideerida. Enne seminari ei teadnud ma, et mõned mu oskustest on ainulaadsed, aga nüüd oskan neid elulookirjelduses paremini esile tõsta.“ Pärast Ameerikasse saabumist leidis ta kohe töö.

Teine rahulolev osaleja on Itaaliast Teramost pärit 22aastane Mirko Rabottini, kes on teise õppeaasta majandustudeng.

„Seminar aitas mind CV koostamisel tohutult. Õppisin eelkõige seda, millist vormi kasutada ning kuidas seda kohandada erinevatele töökohtadele,“ märgib ta. „Lõpuks koostasin infograafiku vormis CV, samuti ingliskeelse Europassi CV, millega kandideerisin mitmele ametikohale. Viiest asutusest, kuhu kandideerisin, osutusin valituks kolmes.“

Itaalias Abruzzos asuv EURESe nõustaja Anna Bongiovanni juhib koostööd Teramo ülikooliga. „Koostöö algas 2011. aasta novembris, mil korraldasime esimese seminari, kus andsime üliõpilastele nõu, kuidas koostada CVd mõlemas keeles,“ märgib ta.

Üritusest on saanud ülikooli iga-aastase kahe karjääripäeva kindel osa. Järgmine seminar toimus 6. novembril.

Teramo ülikooli rektori asetäitja, professor Christian Corsi on EURESega tehtava koostööga väga rahul.

„Seminar on meie karjääripäeva osa, kus meie lõpetajad ja kraadiõppe üliõpilased saavad ettevalmistuse tööintervjuudeks,“ ütleb ta. „Seminar on väga kasulik, sest see parandab üliõpilaste teadmisi aktiivsetest otsinguvahenditest. Paljud üliõpilased on saanud koolitusest kasu ning see aitab suurendada noorte teadlikkust tööturul nõutavate oskuste ja ametikirjelduste jälgimise vajalikkusest, et suurendada konkurentsivõimet.“

 

Seotud lingid

Teramo ülikool

Itaalia EURESe CVde koostamise seminar

Europassi vorm

Vabad ametikohad EURESe portaalis

Teramo ülikooli karjääripäev

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+ 

Teemad
EURESe parim tavaNõuanded ja soovitusedVärbamistrendid
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.