Skip to main content
EURES
Naujienų straipsnis2021 m. spalio 22 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Penki patarimai darbuotojams, grįžtantiems į darbo vietą

Po darbo virtuvėse, svetainėse ar net miegamuosiuose per COVID-19 pandemiją grįžti į biurą gali būti nelengva. Skaitykite penkis mūsų patarimus, kaip sklandžiai grįžti į darbo vietą.

Our top 5 tips for employees returning to the workplace
EURES

1.Skirkite laiko prisitaikyti

Darbdaviui leidus, stenkitės pamažu grįžti į savo įprastą darbo vietą. Jei iš pradžių eisite į darbą kelias dienas per savaitę ir dirbsite namuose kitomis dienomis, turėsite laiko prisitaikyti prie pasikeitusios darbo aplinkos. Daugeliui žmonių grįžimas dirbti į darbo vietą bus didžiulis pokytis, nes ten daugiau žmonių ir triukšmo, daugiau laiko sugaištama kelionei į darbą ir atgal, tad kai kuriems reikės laiko priprasti prie darbo biure visą darbo dieną.

2.Pritaikykite savo darbo savaitės rutiną

Važinėdami į darbą sugaišite daugiau laiko nei dirbdami namuose, todėl keltis teks anksčiau. Kad pasiruoštumėte grįžti į darbą, net jei tik vieną dieną per savaitę, pradėkite nuosekliai keltis tuo laiku, kokiu turėtumėte keltis tomis dienomis, kai važiuosite dirbti į biurą, ir iš vakaro pasiruoškite kitos dienos pietus. Tai labai palengvins jūsų grįžimą į darbą ir jūsų rutina pasikeis mažiau.

3.Nebijokite klausti

Kiekvieno žmogaus grįžimas į darbą skiriasi, o įmonės svarsto įvairias priemones. Todėl jums gali kilti daugybė klausimų. Prieš grįždami į darbą būtinai aptarkite jums rūpimus klausimus su savo darbdaviu, nesvarbu, ar jie susiję su automobilių ar dviračių statymo vietomis, spintelėmis, ar su sveikatos ir saugos priemonėmis. Svarbu žinoti, ko galite tikėtis grįžę į biurą. Kuo daugiau žinosite, tuo ramesni būsite. Jei nesate tikri, kokia nuotolinio ir mišraus darbo tvarka taikoma jūsų įmonėje, klauskite!

4.Išbandykite naujus darbo modelius

Darbo aplinka po COVID-19 tapo daug lankstesnė. Galbūt norėsite pradėti darbą anksčiau, kad išvengtumėte spūsčių, arba išbandyti mišraus darbo modelius, jei jūsų įmonėje jie taikomi. Pasikalbėję su darbdaviu, išsiaiškinkite, kas jums tinka ir kas padidina jūsų našumą, taip pat kas naudinga jūsų sveikatai ir gerovei. Galbūt rasite daugiau laiko šeimai ir mėgstamiems užsiėmimams, o tai leis paįvairinti darbo savaitę, neatsiliekant nuo įmonės tikslų.

5.Nepamirškite internetinių priemonių

Jei per pandemiją pradėjote naudoti daugiau internetinių bendradarbiavimo priemonių, darbo vietoje toliau jomis naudokitės. Daugeliu atvejų bendradarbiavimas grupėse ir įmonėse pagerėjo, tad šios naujovės ir toliau bus naudingos ir sustiprins darbo sistemas. Naujos interneto platformos turės ilgalaikį poveikį darbo metodams ir toliau leis kolegoms dirbti kartu, kad ir kur jie būtų. Tai taip pat reiškia, kad grįžus į darbą jums nebūtina keisti savo požiūrio į darbą.

Daugiau patarimų apie darbą po COVID-19 pandemijos rasite mūsų straipsnyje „Kodėl socialiniai emociniai įgūdžiai ir emocinis intelektas yra kaip niekad svarbūs“

 

Susijusios nuorodos

Kodėl socialiniai emociniai įgūdžiai ir emocinis intelektas yra kaip niekad svarbūs

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.